Zachraňte pana Bankse

Zachráňte pána Banksa

• Nový Zéland

Komedie / Drama / Životopisný / Historický / Rodinný / Hudební

USA / Velká Británie / Austrálie, 2013, 125 min

3,5*/5 ... Je to síce trochu šmrncnuté potrebou zaľúbiť sa masám alebo Akadémii, ale filmík je to veľmi príjemný aj napriek tomu, že som Mary Poppinsovou absolútne nedoknutý. Devízou sú jednoznačne herecké výkony ústredného dua, ale vlastne aj všetkých ostatných. Fajn film na chvíle pohody, "víkendovka" ako vyšitá...(28.1.2015)

Emma Thompson je úžasná herečka a role starší svérázné dámy ji dokonale sedla. S tématem, ke kterému jsem od prvních trailerů choval značnou skepsi, naložil výtečně i režisér a nebojím se říct, že z toho za vydatného přispění vhodně zvolených herců vymáčknul opravdu maximum. Lépe to zpracovat nešlo, a protože film pobaví a v závěru i dojme, zaslouží si nadprůměrné hodnocení.(27.2.2014)

Tak velká sázka na jistotu, že v sobě nemá jediný překvapivý nebo zcela upřímný moment. Životopisů nerudných osob už tu zkrátka bylo tolik, že věčně kyselá Miss Travers spíš otravuje. Jak linka s adaptací, tak cesta do minulosti jedou podle strojené šablony, což je při dvou hodinách až vražedně únavné. Bezradnou třetí hvězdu zachraňuje dokonalý Hanks a fakt, že celá patálie je napsaná tak přívětivě a lidumilně, že vlastně nemá čím štvát. Snad právě jen onou nečekanou a smutně velkou obyčejností.(14.1.2014)

• BMW12

Přiznám se, že jsem vůbec nevěděl o čem tento film je, když jsem si ho šel pustit. A to byla chyba, že jsem si to dopředu nezjistil, jelikož bych věděl, že na tento film koukat nemám. Ve snímku se odehrávají dvě dějové linie. Ta hlavní pojednává o tom, že Walt Disney chce získat práva na zfilmování Mary Poppins a jedná s autorkou tohoto románu P. L. Traversovou. Ta mu ta práva nechce dát, nelíbí se jí, jak ten film chtějí natočit. Musím říct, že Emma Thompson jí zahrála fakt dobře. Druhá dějová linie je o dětství autorky Traversové, alespon tak jsem to pochopil. Ovšem tento film zaujme pouze ty diváky, kteří viděli Mary Poppins a zajímá je, jak se vytvářel scénář k tomuto filmu. Mě je to slušně řečeno u zadku, jak se Walt Disney hádal s Traversovou o práva, vůbec mě to nezajímá a tomu také odpovídá mé hodnocení. P.S. Díky mému hodnocení kleslo celkové hodnocení o 1% na 70%.(29.8.2015)

Ne, tohle není sequel k zachraňování vojína Ryana, ačkoliv by se to tak zprvu podle názvu filmu a představitele hlavní postavy mohlo zdát. Tom Hanks zde tentokrát jako Walt Disney zachraňuje zdánlivě fiktivní postavu z jedné knížky. A jestli se mu to podaří, tak tím možná zachrání i mnohem víc... Co víc říct. Celkem pohodový film s klasicky výborným Hanksem a lehce přehrávajícím Colinem Farrellem s Emmou Thompson, která je jako zapšklá angličanka babou na zabití. To vše okořeněno vtipnými dialogy a fajn soundtrackem. Za mě 4* a asi se půjdu kouknout na Mary Poppins.(18.2.2014)

• - V rámci prípravy na úlohu navštívil Tom Hanks rodinné múzeum Walta Disneyho v San Franciscu a porozprával sa s niektorými príbuznými Walta Disneho, vrátane jeho dcéry Diane Disney Miller. Taktiež počúval v aute archívne nahrávky a cvičil hlas pri čítaní novín. (just_pie)

• - Natáčanie prebiehalo od 19. septembra 2012 do 22. novembra 2012 v Južnej Kalifornii - pozemok Walt Disney Studios v Burbank, Disneyland v Anaheime, Big Sky Ranch v Simi Valley, Los Angeles County Arboretum and Botanic Garden, čínske divadlo TCL. Pôvodne sa malo natáčať aj v austrálskom Queenslande. (classic)

• - Prvý americko-britský film spoločnosti Walt Disney Company, na ktorom sa koprodukčne podieľalo a spolufinancovalo štúdio BBC Films. (just_pie)