Marie Rottrová slaví životní jubileum a zároveň se loučí s aktivní kariérou a svými fanoušky na narozeninovém galakoncertu v Ostravě. Marie Rottrová oslavila v roce 2011 kulaté životní jubileum a současně ukončila svoji aktivní kariéru. Dva zásadní důvody k tomu, aby Česká televize vzdala hold této osobité a milované zpěvačce, která přes 40 let rozdává radost posluchačům populární hudby, aniž by během nich podkročila svoji vysoce nastavenou laťku kvality a vkusu – její pěvecká dráha začala a její popularita kulminovala v Ostravě a je více než symbolické, že se Lady Soul právě ve svém rodném městě s kariérou rozloučila. Byli u toho její přátelé a kolegové, které si Marie Rottrová pozvala na svůj narozeninový galakoncert do vyprodané vítkovické ČEZ Arény. Hlavním partnerem Marie Rottrové byl písničkář Jaromír Nohavica, jeden z jejích dvorních autorů, který nás společně se zpěvačkou celým galavečerem provázel.
Vedle nejoblíbenějších písní Marie Rottrové zbylo v pořadu Ahoj, Marie! místo i pro vzpomínky, zamyšlení a historky, neboť nejlepší okamžiky narozeninového koncertu doplnilo povídání Jaromíra Nohavici s Marií Rottrovou, dokreslující charismatickou osobnost jubilantky. (Česká televize)

argenson

Pro potřeby televizního vysílání vznikl tenhle zvláštní nesourodý slepenec postrádající šťávu. Ovšem musím říct, že naživo byl koncert z rozlučkového turné Marie Rottrové fantastický zážitek. Ta baba kecá, že jí bylo sedmdesát! ()

otík

Koncert z Ostravy přerušovaný rozhovory Jaromíra Nohavici s Marií Rottrovou, přáními dalšími osobnostmi a také různými prostřihy z archivu. Nevím, asi by se mi víc líbil celkový záznam koncertu než koncert s rozhovory a prostřihy. To bych raději viděl v nějakém recitálu natočeném pro ČT Art. Ale i tak samozřejmě parádní hudební pořad uvedený k 70tinám významné české zpěvačky. ()

Tyny

Marie Rottrová je paní zpěvačka a tenhle koncert se jí velmi povedl. Rozhovory s různými zpěváky, jako je například Nohavica, Spálený a tak dále, byli skvělou vsuvkou. ()

mi-ib

V pořadu mi vadily některé vstupy a povídání. Vnímám tento pořad jako kvalitní a nalákávající promo pro DVD s koncertem, které pokud vyjde, si určitě seženu. ()

rivah

Koncert k sedmdesátinám, kdy se Rottrová rozloučila se zpěvem a scénou se vzpomínkami a zdravicemi ostatních zpěváků. ()

julie_mie

Koncert byl krásný (živý i ze záznamu), ale škoda, že to nedodržela a zase koncertuje. Bylo to velké rozloučení s veškerou pompou, které se nakonec změnilo ve frašku. To mě docela mrzí. ()