Adele: Živě z Royal Albert Hall (koncert)

Adele Live at the Royal Albert Hall

Hudební / Dokumentární

Velká Británie, 2011, 90 min (SE: 58 min)

Paul Dugdale

Adele

Cordelia Plunket

Maximálně dokonalá emotivní záležitost. Koncert Adele v Albert Hall jsem dneska zhlédla a hlavně poslechla si podruhé. Podruhé s permanentní husí kůží, mrazem v zádech a za častého otírání si slzami zamlžených očí. Byla jsem na mnoha koncertech, ale jednou bych chtěla zažít naživo nějaký takový jako jsem mohla vidět alespoň v TV. Sice jsem si i tak připadala jako v té hale, ale věřím, že na místě to musel být pro většinu zúčastněných nejsilnější zážitek v životě. Zpěv Adele je samozřejmě bezkonkurenční, ale pro mě byl jasným vrcholem okamžik, kdy svítící displeje mobilních telefonů připomínající hvězdy se za zpěvu Make you feel my love rozsvítily na počest Amy Winehouse.(20.1.2013)

Ku*va tak to je neskutečná energie v hodině a půl.... pokud jsem měl silný mráz po zádech "jen" u monitoru tak si nedovedu představit co bych dělal u živého vystoupení!... Adele jsem do této chvíle naprosto ignoroval- dotklo se mě pár písní, ale nedal jsem jim šance... tento koncert mi ukázal jak moc jsem se pletl!!! Wonderfull!!!!(23.2.2012)

Člověk až žasne, jak Adele umí spolupracovat s obecenstvem. Lidé zpívají, svítí telefony, tančí a mnozí se dostávají až do jakési formy extáze. Je to další talent, kterým byla Adele obdařena. A hlavně proto považuji její živé vystoupení za excelentní zážitek. A hudba je samozřejmě fantastická, o tom žádná.(17.1.2013)

Naprostá čistá nádhera... // Po dvou letech se vracím k tomuto koncertu, protože se mi dostala do rukou verze s českými titulky a upřímně, mám Adele ráda o to více. Jasně je komerční v podstatě každý ji zná, to mi na hudbě i filmech docela vadí, mám slabost pro to krasné a neznámé to tiché někde v rohu s kusem duše. Jenže tím Adele prostě je, na její věk, její smýšlení i texty nedosáhne ani v nejmenším kdejaký veřejně známý technopablb (pardon). Tady v Royal Albert Hall Adele ukázala svou duši otevřela svoje srdce pro posluchače, řekla o každé písni jak vznikla a její slova i slzy byly čisté a já si jí pro tohle všechno vážím. A jsem ráda, že nyní v roce 2015 je zpět se svým novým albem. Stejně tak se nestydím dodat že už nikdy neměl žádný její koncert do roku 2016 takovou sílu a hodnotu, jako tento. Díky Adele, tvoje texty jsou v mojí duši vepsané.(17.9.2013)

Adele, vlastním jménem Adele Laurie Blue Adkins, se dostala v současnosti na žebříček světových top hitparád. Jsem toho názoru, že zcela oprávněně, neboť její hlas splňuje vše, co se dá od pravého zpěváka očekávat. V jejím pěveckém projevu může cítit posluchač hloubku, perfektně zvládnuté výšky a čistý hlas jak víno. Po hudební stránce zkrátka není co vyčíst a zaplněná Royal Albert Hall dokazuje její výjimečnost. Mladá, talentovaná, nadějná. Fandím jí. Spolu s Amy MacDonnald jsou to zpěvačky, které si s chutí a rád poslechnu, protože mě dokáží udpoutat svou duchaplností od všemožných komerčních nesmyslů dnešní doby (byť komerční samy jsou...). Adele dokáže udržet pozornost, chce si s diváky povídat, šíleně se směje a ten její hlas při zpěvu. No jéje! Jeden z mála koncertů, který je o mnoho lepší na živo než jako audio. Virtuózní zážitek. Celý koncert ke shlédnutí ve Full HD na Ty Tubo - ADELE LIVE AT THE ROYAL ALBERT HALL(22.1.2012)