Tape 407

USA, 2011, 90 min

Dale Fabrigar

Matt Dahan
  • Rodriguez

Samotné e-FF-ko už mě leze krkem, ale budiž říkal jsem si, ještě to zkusím a nehodím flintu do žita. Chyba! Sra*lo mě už jen to, že tam furt řvou, halekaj na sebe a když se konečně k něčemu doberou, tak se zeštěkaj znova. Prostě scénář, dialogy, kamera (FF) i režie stojí za zlámanej dolar! Jednu hvězdu dávám ze soucitu příšeře! :-D Škoda, že tam nedostala více prostoru.... 15%(17.11.2015)

Až na Jamese Lyonse a Melanie Lyonsovou postavy nejsou sympatické vůbec. Chvilkami to tam mělo menší atmosféru ale v celku je atmosféra na nic, napětí taky nic moc a scéna z auta mě fakt překvapila. Místo toho aby kameramanka se s kamerou rozhlížela okolo kde je dinosaurus, tak jsem musel téměř po celou dobu sledovat řízení řidičky která neumí řídit. Příběh taky není o ničem a pokud jsem v objektu s plno naklonovanými potvorami, které mě považují za hlavní chod, očekávám, že uvidím více než jen sem tam ocas a zuby. Akce taky nic moc a horor po málu. Všudypřítomné potoky krve po havárii na tvářích pasažérů taky moc nedodávají na realitičnosti. No alespoň, že na konci jsem mohl vidět pár sekund theropoda z traileru. Rozhodně jsem od toho čekal víc. Ještě štěstí, že je tu pořád ještě The Dinosaur Project, do kterého vkládám mnohem více nadějí.(2.5.2012)

Takže ďalší found-footage, ale tento je dobrý! Lietadielko havaruje, vydesení a zakrvavení pasažieri sa spamätávajú zo šoku, no keby len vedeli, kde to vlastne pristáli a čo tam na nich čaká... Nie je to síce veľmi desivý horor, skôr akčný, rýchly, s poriadne sviežim tempom. Vždy sa niečo deje, hrdinovia utekajú, skrývajú sa, opäť utekajú, opäť sa skrývajú, celú dobu na nich niečo útočí a je ich stále menej a menej. Jedna vec mi vadila. Toto, čo na nich útočí, nám "nenápadne" prezradili už v polovici filmu. Ja by som bol radšej, keby si to nechali ako prekvapenie až niekde ku koncu. Ale páčil sa mi záver, dokonca veľmi! Už len za to tie štyri bodíky dám. A aj preto, že som sa nenudil. Je to ináč (podľa mňa) veľmi podobné, ako Evidence, či už kvalitami, alebo sčasti námetom, takže komu sa páčil, mal by oceniť aj tento kúsok.(29.4.2012)

• Dellamorte

Amíci to berú po svojom a ani tu to nefunguje inak. Niekto trendovo zmení o pár dní svoje hodnotenie ( y.k.w.y a ) , niekto sa zvezie na hodnotení idola z TOPky. Ide však o zošedivelý FF a ten bodík udieram za všeobecný privátny súhlas s totálne nefunkčným scenárom , pošahanou réžiou a hlavne COOLovým BLOODY MAKE P-upom. Inak ale silne napínavá rádiovka čiže som sa bála ( o osud distribučnej spoločnosti ).(2.5.2012)

Tak na film jsem se těšil. Stejně jako jsem se těšil na Dinosaur project, který jedou na stejným principu, nakonec Dinosaur překvapil a Tape 407 zklamal. Je to hlavně jak tu někteří psaly, film je až moc levný na to aby si mohl pohrávat s tímhle tématem, třeba spadlé letadlo vypadalo směšně a to jak leželo na zemi bylo pitomé, za kulisy dávám jedno velké mínus, aspoň že maskéři udělaly pár podlitin a ran jakž takž dobře. Ale i tak se jedné o málo. Dinosaura uvidíme až na konci a nějak mi neseděl s celým příběhem, jeho velikost a sevření se dost měnilo a to mě štvalo. Je ale prapodivné že film mě udržel až do konce, neustále jsem na něco čekal abych na konci nic nedostal, ale i tak hodnotím 3*, udrželo mě to a pár scén celkem ušly.(22.10.2012)

• - Film byl natočen za 5 dní a všechny dialogy byly improvizované. (Matros)