Tape 407

Horor / Sci-Fi

USA, 2011, 90 min

Dale Fabrigar

Matt Dahan

Až na Jamese Lyonse a Melanie Lyonsovou postavy nejsou sympatické vůbec. Chvilkami to tam mělo menší atmosféru ale v celku je atmosféra na nic, napětí taky nic moc a scéna z auta mě fakt překvapila. Místo toho aby kameramanka se s kamerou rozhlížela okolo kde je dinosaurus, tak jsem musel téměř po celou dobu sledovat řízení řidičky která neumí řídit. Příběh taky není o ničem a pokud jsem v objektu s plno naklonovanými potvorami, které mě považují za hlavní chod, očekávám, že uvidím více než jen sem tam ocas a zuby. Akce taky nic moc a horor po málu. Všudypřítomné potoky krve po havárii na tvářích pasažérů taky moc nedodávají na realitičnosti. No alespoň, že na konci jsem mohl vidět pár sekund theropoda z traileru. Rozhodně jsem od toho čekal víc. Ještě štěstí, že je tu pořád ještě The Dinosaur Project, do kterého vkládám mnohem více nadějí.(2.5.2012)

• mosnak

Za málo peněz hodně muziky. Z této kombinace nikdy nemůže vzejít nic dobrého a kvalitního. Příběh by nebyl špatný,ovšem muselo by se do filmu více investovat. Takhle to vypadá jako další "třepačská" amatérská blbost. Už je těch "filmů" které sázejí na autentičnost strašně moc a tím pádem nemají čím překvapit :-( - 5% (za nápad)!(7.8.2013)

• dr.horrible

Natoľko iritujúca sračka sa len tak nevidí. Od "pádu" lietadla až po záver, sa vás tvorcovia snažia celý čas udržať v napätí, celý čas stresovať ... a celý čas vás to iba k smrti vytáča, pretože herci nevedia hrať, scenár stojí za Asylum, navyše to ani neni sranda a trash z tejto smrteľne vážne úbohosti, robia akurát kulisy pod hranicou televíznej inscenácie a únosnosti. Predstavte si plastikového dinosaura, ktorý sa tam zjaví asi päťkrát (z toho dvakrát je počítačový a zvyšok vidíte len gumený chvost), a potom si predstavte skupinku - k smrti vydesených - obetí, ktoré hodinu a štvrť v kuse kričia a plačú. Skoro mi vybuchla hlava(4.6.2014)

• J*A*S*M

Nevycházím z údivu, proč tvůrci evidentně pracující s nízkým rozpočtem a found footage formou (která dovoluje za mrzký peníz natočit děsivý film, který bude přirozeně působit realistickým dojmem) do svého filmu cpou pád letadla, který se jim samozřejmě za pár šupů nemůže podařit natočit tak, aby působil autenticky. Průběh pádu found footage ještě nějak zakreje, ale místo dopadu, které řve kulisovostí už zdálky, dojem "skutečných záběrů" dost kriticky narušuje. No ale budiž. Problém spíš je, že zbytek filmu, kde už se konečně něco děje, není skoro vůbec strašidelný, nemá žádné creepy momenty ... a bohužel se nemůže opřít ani o sympatické postavy, neboť žádné takové se filmu nevyskytují. "Záporáci" ovšem dobří, chtěl bych s nimi vidět klasicky natočený horor.(29.4.2012)

Takže ďalší found-footage, ale tento je dobrý! Lietadielko havaruje, vydesení a zakrvavení pasažieri sa spamätávajú zo šoku, no keby len vedeli, kde to vlastne pristáli a čo tam na nich čaká... Nie je to síce veľmi desivý horor, skôr akčný, rýchly, s poriadne sviežim tempom. Vždy sa niečo deje, hrdinovia utekajú, skrývajú sa, opäť utekajú, opäť sa skrývajú, celú dobu na nich niečo útočí a je ich stále menej a menej. Jedna vec mi vadila. Toto, čo na nich útočí, nám "nenápadne" prezradili už v polovici filmu. Ja by som bol radšej, keby si to nechali ako prekvapenie až niekde ku koncu. Ale páčil sa mi záver, dokonca veľmi! Už len za to tie štyri bodíky dám. A aj preto, že som sa nenudil. Je to ináč (podľa mňa) veľmi podobné, ako Evidence, či už kvalitami, alebo sčasti námetom, takže komu sa páčil, mal by oceniť aj tento kúsok.(29.4.2012)

• - Film byl natočen za 5 dní a všechny dialogy byly improvizované. (Matros)

• - Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)