Nebezpečná známost

Nebezpečná známosť

Thriller / Drama

USA, 2002, 81 min

• Death

Atmosfera mela byt mraziva, ale mrazive chladne byly spise jen herecke "vykony". Hlavni predstavitelka mi do role moc nesedla, no zkratka to bylo cele krecovite a nesmirne amatersky natocene. Na druhou stranu film nenudi a kdyz od nej nemate prilis velka ocekavani(a vzhledem k hodnocenim ani mit nemuzete), tak se da stravit.(28.1.2005)

• Slarque

Kolik klišé snese jeden film? A kolik divák? Nelogický scénář za moc nestojí, režie není o moc lepší a o hercích bych mohl prohlásit totéž. Jesse Bradford je jen nezajímavý, ale Eriku Christensen jsem okamžitě pasoval na nejmizernější rádoby femme fatale, co jsem kdy viděl. Navíc mám asi poněkud odlišný vkus a přišla mi odporná.(29.1.2005)

• ScreamJay

Moment, přeslechnul jsem se, jak že zněla otázka? Jo, jestli je tohle jen další řadovej teenage thriller co dělá bu bu bu na civilisty před televizní obrazovkou, pro kterou je jistojistě určenej? Ať to vezmu od sklepa produkce pro mladší, aby si přišla na napětí ve velkých uvozovkách, nebo od půdy, kde se válí harampádí v podobě spousta nedotažených kousků světové kinematografie a videografie, pořád musím říct – ANO. Má to sice všechno co má teenagerka mít, pohledný postavičky, říznou muziku a zápletku, která si na nic nehraje a prakticky jen překopírovává zavedené postupy na novej, údajně kvalitní křídovej papír. Co můžu se skřípěním zubů hodit do placu jako jednoznačné plusko? Až překvapivě slušně udržená atmosféra, kterou jsem zprvu vůbec nečekal, protože úvod tohohle filmu dře jak špatně namazaný stroj. Druhým pluskem je dost neznámé obsazení. I přesto, že se už Jesse Bradford i Erika Christensen objevili ve větších projektech, být v takhle napsaném filmu větší hvězdy, nenechám na něm nitku suchou a vyždímu ho do morku kostí. A docela ušla i ta zmiňovaná hudba, která když už nic jiného, alespoň pasovala k jednotlivých situacím. A mínusy? Částečně už jsem je vyjmenoval – mizerná originalita námětu, slaboučkej začátek a hodně laciný závěr. Co ale hlavně, to děsný předehrávání. Tedy atributy, které mají sehrát stěžejní roli v lámání příběhu jsou až nezdravě moc na očích, čím dosahují přílišné čitelnosti děje (a to je u takovéhoto typu filmů dost vada na kráse). Takže co říct na závěr? Tohle je kompot, který zavařila začínající hospodyňka John Polson po vzoru jiných, o třídu a víc lepších předchůdců a místo aby chuť dozrála, trocha nám to ve sklípku uhnilo. Asi tak ty 2 hvězdičky s tím, že jsem se bál........abych neusnul:))(30.1.2005)

Relativně příjemná jednohubka, která sice v závěru neuvěřitelně zbytečně zhořkne, přesto sází na osvědčenou variaci, když si posedlá ženská vezme něco do hlavy, tak toho dosáhne i za cenu nějaké té mrtvoly. Teenagerovská Osudová přitažlivost (Erika Christensen sice nemá ani z poloviny houževnatosti, co Glenn Close před lety) nezačíná zdaleka nejhůře. Ambiciózní student a hvězda plaveckého týmu Ben přemýšlí o společné budoucnosti s krásnou přítelkyní Amy, zatímco nová spolužačka Madison je jím už nějaký čas posedlá a pomaloučku bortí jeho život. Nevěra je na světě, ale co přijde po ní, už nemá se zdravým rozumem pranic společného. Benovi se zhroutí vztah, sportovní možnosti, navíc se ozývá nedůvěra okolí. Jisté situace z první poloviny filmu nejsou vůbec nezajímavé, napětí relativně graduje, ale závěr téhle rutinní záležitosti vše shodí a nelogičností je jako chloru v bazéně, kde všechno začalo nevěrou a skončilo vražednými úmysly.. slabé tři hvězdičky, přesto tam jsou!!(25.8.2006)

Zdaleka bych netvrdil, že Madison Bellová je krasavice (připosražená, baňatá lýtka i prdel, ordinérní gezicht), spíš jsem se divil, že Ben vůbec zapustil. Fakt je, že hned od začátku to bylo, řečeno dnes módním slovem, transparentní. Jako obvykle v podobných kusech také Erice vše vychází, je všude tam, kde by měla být a nikdo ji nepřistihne, má všechno po ruce, co k vykonání odporných piklů a zejména zavržení hodných činů potřebuje. Přesto biják docela uprašuje, takže mě až do konce zajímalo, jak to scénárista vyvrbí.(11.7.2014)

• - Producent Joseph M. Caracciolo Jr. ztvárnil postavu policisty v policejním autě při úvodních titulcích. (Elwanelyn)