Reklama

Reklama

Nebezpečná známost

  • USA Swimfan (více)
Trailer

Obsahy(1)

Ben Cronin (Jesse Bradford) je bezproblémový středoškolák z New Jersey, kterého podle jeho rodičů i učitelů čeká slibná budoucnost. Má plno dobrých přátel a slaví úspěchy nejen ve studiu, ale také jako obdivovaný člen školního sportovního týmu. Jeho trenér Simkins (Dan Hedaya) je přesvědčen, že ho na vytoužené, prestižní univerzitě ve Stanfordu čeká velká budoucnost. Ben si přivydělává v místní nemocnici, všechen volný čas však momentálně věnuje tréninku na rozhodující plavecké utkání.

Když se však v jeho životě objevuje krásná Madison Bellová (Erika Christensen), mladík rázem zapomene na svou solidní známost s půvabnou, spolehlivou Amy Milerovou (Shiri Appleby). Lehkomyslně se podvolí dívčinu svádění, aniž tuší, do jak nebezpečného vztahu se zapletl. Madison chce víc a víc - a to, co Ben považoval za pomíjivý, nezávazný flirt, se mění v děsivě nekonečnou noční můru. Přitažlivá dívka rafinovaně rozehrává šílenou hru na lásku, život a smrt, ve které objekt své vášně postupně připravuje o všechny dosavadní jistoty. Ben zděšeně zjišťuje, že už dávno ztratil půdu pod nohama a že ho Madison stahuje do temné, vražedné hlubiny, ve které se začíná beznadějně topit.

Středoškolská variace na legendární psychothriller Osudová přitažlivost nabízí strhující, přitažlivou zábavu pro mladé publikum. Atraktivitu filmu zvyšuje herecká účast vycházejících hollywoodských hvězd Jesseho Bradforda (Romeo a Julie) a Eriky Christensen (Traffic - Nadvláda gangů). (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (49)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Nebezpečnou známost jsem viděl kdysi hodně dávno, ted v roce 2011 jsem to viděl znova asice mě to tak nebavilo(už jen proto že sem si pamatoval všechno), ale i tak jsem se bavil, stopáž je příjemná herci kromě hlavní svině sympatyčtí a scénář i když ne moc dobrý nenudí. Jak jsem řekl hlavní představitelka která hrála svini byla hnusná, obtloustlá kráva a z jejího chování jsem měl málem kopřivku, ale film se dá zkouknout v pohodě. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Kolik klišé snese jeden film? A kolik divák? Nelogický scénář za moc nestojí, režie není o moc lepší a o hercích bych mohl prohlásit totéž. Jesse Bradford je jen nezajímavý, ale Eriku Christensen jsem okamžitě pasoval na nejmizernější rádoby femme fatale, co jsem kdy viděl. Navíc mám asi poněkud odlišný vkus a přišla mi odporná. ()

Reklama

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Moment, přeslechnul jsem se, jak že zněla otázka? Jo, jestli je tohle jen další řadovej teenage thriller co dělá bu bu bu na civilisty před televizní obrazovkou, pro kterou je jistojistě určenej? Ať to vezmu od sklepa produkce pro mladší, aby si přišla na napětí ve velkých uvozovkách, nebo od půdy, kde se válí harampádí v podobě spousta nedotažených kousků světové kinematografie a videografie, pořád musím říct – ANO. Má to sice všechno co má teenagerka mít, pohledný postavičky, říznou muziku a zápletku, která si na nic nehraje a prakticky jen překopírovává zavedené postupy na novej, údajně kvalitní křídovej papír. Co můžu se skřípěním zubů hodit do placu jako jednoznačné plusko? Až překvapivě slušně udržená atmosféra, kterou jsem zprvu vůbec nečekal, protože úvod tohohle filmu dře jak špatně namazaný stroj. Druhým pluskem je dost neznámé obsazení. I přesto, že se už Jesse Bradford i Erika Christensen objevili ve větších projektech, být v takhle napsaném filmu větší hvězdy, nenechám na něm nitku suchou a vyždímu ho do morku kostí. A docela ušla i ta zmiňovaná hudba, která když už nic jiného, alespoň pasovala k jednotlivých situacím. A mínusy? Částečně už jsem je vyjmenoval – mizerná originalita námětu, slaboučkej začátek a hodně laciný závěr. Co ale hlavně, to děsný předehrávání. Tedy atributy, které mají sehrát stěžejní roli v lámání příběhu jsou až nezdravě moc na očích, čím dosahují přílišné čitelnosti děje (a to je u takovéhoto typu filmů dost vada na kráse). Takže co říct na závěr? Tohle je kompot, který zavařila začínající hospodyňka John Polson po vzoru jiných, o třídu a víc lepších předchůdců a místo aby chuť dozrála, trocha nám to ve sklípku uhnilo. Asi tak ty 2 hvězdičky s tím, že jsem se bál........abych neusnul:)) ()

castor 

všechny recenze uživatele

Relativně příjemná jednohubka, která sice v závěru neuvěřitelně zbytečně zhořkne, přesto sází na osvědčenou variaci, když si posedlá ženská vezme něco do hlavy, tak toho dosáhne i za cenu nějaké té mrtvoly. Teenagerovská Osudová přitažlivost (Erika Christensen sice nemá ani z poloviny houževnatosti, co Glenn Close před lety) nezačíná zdaleka nejhůře. Ambiciózní student a hvězda plaveckého týmu Ben přemýšlí o společné budoucnosti s krásnou přítelkyní Amy, zatímco nová spolužačka Madison je jím už nějaký čas posedlá a pomaloučku bortí jeho život. Nevěra je na světě, ale co přijde po ní, už nemá se zdravým rozumem pranic společného. Benovi se zhroutí vztah, sportovní možnosti, navíc se ozývá nedůvěra okolí. Jisté situace z první poloviny filmu nejsou vůbec nezajímavé, napětí relativně graduje, ale závěr téhle rutinní záležitosti vše shodí a nelogičností je jako chloru v bazéně, kde všechno začalo nevěrou a skončilo vražednými úmysly.. slabé tři hvězdičky, přesto tam jsou!! ()

Dudek odpad!

všechny recenze uživatele

Nebezpečná známost je film děravý jako cedník. Hloupý scénář plný klišé postrádá byť jen šptku funkčnosti a snímek nedrží pohromadě ani režisér, kterému se za celou dobu podařilo vystihnout snad jen jednu jedinou scénu. Jistým způsobem mohu napsat, že jediným šťastným tahem je obsazení Madison, neboť Erice Christensenové se přesně podařilo vystihnout jemné detaily postavy. Ne, nepředvádí žádný herecký koncert, spíše její tvář a výrazové prostředy přesně pasují do její postavy. Co se týče pocitů, dostal mě sníemk tam kde jsem měl být, toužil jsem po tom pořádně bolestivou smrtí zprovodit ze světa hlavní postavu. Díky bohu, že Nebezpečná známost trvá jen půl druhé hodiny, jinak by se na ten blábol opravdu dívat nedalo. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • Producent Joseph M. Caracciolo Jr. ztvárnil postavu policisty v policejním autě při úvodních titulcích. (ČSFD)

Reklama

Reklama