poster

Crescendo

Horor / Thriller

Velká Británie, 1970, 92 min

Režie:

Alan Gibson

Scénář:

Alfred Shaughnessy, Jimmy Sangster, Michael Reeves (původní scénář)

Kamera:

Paul Beeson

Producenti:

Michael Carreras

Střih:

Chris Barnes
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (2)

  • pepua
    *

    Tento velmi málo známý film lze zařadit po bok dalších thrillerů od společnosti Hammer, jako např. Nightmare, Fear in the Night nebo Taste of Fear. Hlavní hrdinka přijíždí do Francie na venkov, kde v rodinném sídle zemřelého skladatelé chce pracovat na jeho životopisu. I díky označení horror/thriller samozřejmě není těžké uhádnout, že v klidu dlouho pracovat nebude, a že se jí její pobyt stane životu nebezpečným. Postav zde příliš není, podezřelý je každý, o ději filmu si toho příliš radši nezjišťujte, nebo se ochudíte o alespoň zajímavý závěr. Ten je sice natočen docela zmateně a těžko uvěřitelně až vyloženě nesmyslně (spoiler: k tomu aby se člověk utopil v bazéně mu stačí šlápnout na ruku – v jednom záběru se tak stane a pak už leží utopený ve vodě), ale alespoň se po velmi dlouhé době něco dělo, snad i napínavé to bylo. Skalním fanouškům tvorby studia Hammer lze doporučit prakticky pouze proto, aby si mohli odškrtnout další zhlédnutý film, pro ostatní pravděpodobně ztráta času.(29.6.2009)

  • kaylin
    ***

    „Crescendo“ rozhodně nepatří k těm nejskvělejším hororům a thrillerům, které studio Hammer natočilo, ale přece jen se jedná o film, který není úplně k zahození a který dovede diváka zaujmout, pokud ne přímo nadchnout. Já jsem se bavil tím, že tvůrci chtěli za každou cenu napínavé, ale trochu se jim to drolí pod rukama, takže je to ke konci i trochu směšné. Ale ten průběh celkově není tak špatný.(13.2.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace