Force

फोर्स

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Indie, 2011, 137 min

• flouny8

Všechny Indický akční filmy jsou kokotiny a to bez vyjímky.(6.2.2016)

Dobře udělaný film, který měl být asi pokusem Johna Abrahama "salmanizovat" do podoby svaly do košile nezahalujícího super policisty, ale narozdíl od většiny Salmanových filmů je tu akce opravdu tvrdá a realistická. Dokonce tak realistická, že čas od času jsem se na to nemohla dívat, a znovu jsem zvedla oči teprve když rámus a křik ustal. Byla jsem nadšená z toho, že padouch zbytečně nekecá (jak tomu je v 99% procentech filmů, a nejen indických) ale prostě zabíjí - dalo mu to neskutečný nádech děsu. John jako polda je dobrý, mnohem lepší než Abhishek, ať už v Dhoomech nebo letos ve filmu Game. Tomu tyhle role prostě nevěřím. Škoda, že jsme neviděli víc ze života tří Johnových kolegů, člověk by pak s nimi cítil víc, stejně jako s Mayou (Geneliou), do níž vstoupil duch hrdinek let osmdesátých a poté, co byla ukončená romantická linka, se jako poslušný love interest stáhla do stínů. Byla jsem trochu na rozpacích z přístupu čtyř hlavních hrdinů. Uznávám, že zákony nejsou dokonalé a často napáchají pěknou paseku, ale když heslo oko za oko bude vyznávat i polocie, tak to se tady za chvíli vybijem.(1.1.2012)

Za mě rozhodně fajn. Je to správně akční a k tomu ještě místy docela drsné. Jasně, ten příběh je klasicky zbytečně moc roztahaný a ty emoce tam nakonec v závěru moc nefungují, ale Genelia D'Souza je prostě kočka a tak krásně se na ni kouká, že jsem prostě musel jít s hodnocením výš, protože jsem se u filmu i díky ní bavil.(26.11.2016)