poster

Singham

Krimi / Komedie / Akční

Indie, 2011, 143 min

 • Junglista
  ****

  Moje první zkušenost s bollywoodskou produkcí. Těžko se mi chce věřit, že v Indii se tenhle film určitě bere dost hlubokomyslně a vážně, ale jinej kraj, jinej mrav. A můj verdikt? Chuck Norris by si na Bajiraa měl dávat zatraceně bacha :-) Prakticky všechno je tak dokonale přemrštěný, že se nedá udržet bránice v klidu. Devgan u mě soutěží o titul nejnasranější výraz všech dob, ale v roli "lva" Singhama se mi líbil. Trošku sem nepobíral to míchání hindštiny s angličtinou klidně i v jedný větě, ale prostě to tak je. A ta ústřední píseň je zatraceně chytlavá :-)(12.1.2013)

 • JFL
  ***

  Bollywood je ryzí kinematografie atrakcí. Vedle tradičních aspektů jako jsou taneční čísla a pestrobarevný vizuální koncept jednotlivých sekvencí se daný fakt v "Singhamovi" zhmotňuje také v excesivní formě, která dělá atrakci i z principielně mondénních věcí, jako když hrdina někam jde. Kombinace jeřábových záběrů, extrémních podhledů či nadhledů, zrychlování či zpomalování i postprodukčních efektů vytváří spektakulární podívanou nejen z komiksově nadsazených bitek, ale i ze sekvencí, v nichž hrdina čelí romantickým nebo dokonce morálním výzvám. Bohužel ani tato efektivnost za každou cenu nedokáže plně udržet divákovo zaujetí po celou dobu filmu, obzvláště, když každá grandiózní scéna je vykoupena minimálně zcela úmornými a otravnými pasážemi, kde se buďto někdo pitvoří, unylá kráska hází zamilované pohledy nebo se zcela absurdně řeší rádoby vážné otázky etiky a práva. Přesněji řečeno toto negativní hodnocení platí pro sofistikovanějšího západního diváka zkaženého racionalitou a alespoň rámcovou logikou euroamerické (pop)kultury. Vlastně se při pohledu na část západních akčních filmů (od "Taxi" přes věci Roberta Rodrigueze po Michala Baye) nabízí úvaha, že by vlastně i euroameričtí filmaři chtěli točit tak, jako to dělají v Bollywoodu, ale prostě musí exces omlouvat nadsázkou či odkazováním k určité minulé tradici v popkultuře. Bollywood naopak díky tomu, že to je v pravém slova smyslu lidová kinematografie, nemusí nic maskovat a může (podobně jako animované grotesky) přicházet s maximálním excesem a afektem.(4.11.2012)

 • Fony
  ***

  Těžké hodnotit, film osciluje někde mezi odpadem a 100%. Pokud jde o přepísknuté akční scény a pár dalších věcí, jako je hlavní záporná postava, která neustále nádherně přehrává, řve a valí bulvy (!), nebál bych se použít pojmy jako legendární nebo kultovní. I za kňoura Ajaye Devgana mám chuť napálit do hodnocení poctivých 5 hvězd. Ale pak si vždycky vzpomenu, že je to i na indické filmy celé až moc roztahané, hudební vložky překvapivě naprosto nudné a humor občas sklouzává někam do rovin taškařic Zdeňka Trošky, bohužel. 70%(10.10.2019)

 • zette
  ****

  Velmi zabavna podivana, akcni sceny jsou jako z jineho sveta, tedy indickeho. Pokud divak nebere film smrtelne vazne, asi se velmi dobre pobavi. Singham si pred Rambem, Norrisem a jinym zapadnim hrdinum v nicem nezada a ma vznesene poslani-zlikvidovat korupci v policejnim sboru. Singhamovy souboje jsou blaznive, ale kamera je precizni. Solidni herecke vykony, pekna herecka v jedne z klicovych roli a hezke pisnicky, ty jsou ale na indicke pomery sotva prumerne.(12.6.2016)

 • SantaKlaus
  ***

  Nejdřív film, potom zábava ... ano, je to naprostá kravina :-D ale naprosto čumím jak v indii jsou skvělí kaskadéři, ;) žádné zelené platno ale poctivé kaskadérské kousky ... jak jsem to pustil tak první co mě vrazilo do očí byla délka filmu, což je 2:22minut tvl :-D to se jako budu dívat na debila s knírkem přes 2hodiny ? :-D ale parádně to uteklo a i mě to vcelku bavilo ... a ty zpomalené záběry ❤️ a že jich tam je !!! :-D :-D ... kdo neviděl neuvěří, 3 /💪5*(3.3.2018)