Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Singham (Ajay Devgn) je neúplatným policistou, který by mohl mít v západní kinematografii jediného protivníka – Chucka Norrise, jenže ten neumí tančit. Singham je nezničitelný, neodolatelný, je správný. Jeho knír nikdy nezpustne. Jeho charisma je jako svit milionu hvězd, které prozáří i neproniknutelnou vesmírnou tmu. I on však nyní musí čelit hrozbě – mafiánskému bossovi, který ovládá celý tamní kraj. Podaří se mu vrátit čest policejnímu sboru? (Kkahunaa)

(více)

Recenze (33)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

A kur*a fix :D .. ten prológ ma vystrašil na smrť. Nesmierne nesympatickí herci, hrôzostrašná kamera, no skrátka žiadny “Bollywood”. Už už som to chcel vypnúť, no a zrazu klasická, malebná, vizuálne dokonalá India. Samotný dej je doslova posiaty jednou pesničkou za druhou, príbeh zas podaný tak, že človek doslova premýšľa, či si robia žarty. A skutočne, divák naozaj sleduje komédiu, inú, typickú pre tamojšiu filmovú tvorbu, čo si človek veľmi rýchlo uvedomí pri akčných scénach, ktoré sú tak pritiahnuté za vlasy, až to bolí. Čo sa príbehu týka, je prostý, jednoduchý, obohatený o romantickú vložku (ako inak), čiže všetko tak ako má byť. Milý filmček, ktorý Vám spraví náladu. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Bollywood je ryzí kinematografie atrakcí. Vedle tradičních aspektů jako jsou taneční čísla a pestrobarevný vizuální koncept jednotlivých sekvencí se daný fakt v "Singhamovi" zhmotňuje také v excesivní formě, která dělá atrakci i z principielně mondénních věcí, jako když hrdina někam jde. Kombinace jeřábových záběrů, extrémních podhledů či nadhledů, zrychlování či zpomalování i postprodukčních efektů vytváří spektakulární podívanou nejen z komiksově nadsazených bitek, ale i ze sekvencí, v nichž hrdina čelí romantickým nebo dokonce morálním výzvám. Bohužel ani tato efektivnost za každou cenu nedokáže plně udržet divákovo zaujetí po celou dobu filmu, obzvláště, když každá grandiózní scéna je vykoupena minimálně zcela úmornými a otravnými pasážemi, kde se buďto někdo pitvoří, unylá kráska hází zamilované pohledy nebo se zcela absurdně řeší rádoby vážné otázky etiky a práva. Přesněji řečeno toto negativní hodnocení platí pro sofistikovanějšího západního diváka zkaženého racionalitou a alespoň rámcovou logikou euroamerické (pop)kultury. Vlastně se při pohledu na část západních akčních filmů (od "Taxi" přes věci Roberta Rodrigueze po Michala Baye) nabízí úvaha, že by vlastně i euroameričtí filmaři chtěli točit tak, jako to dělají v Bollywoodu, ale prostě musí exces omlouvat nadsázkou či odkazováním k určité minulé tradici v popkultuře. Bollywood naopak díky tomu, že to je v pravém slova smyslu lidová kinematografie, nemusí nic maskovat a může (podobně jako animované grotesky) přicházet s maximálním excesem a afektem. ()

Reklama

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Akční komedie po indicku. A hm. Přepálené je naprosto vše, akce, romantika, humor i stopáž. Akční scény, kde se lítá víc než v Matrixu, vytahují lidé z letících aut a fackuje přes celou hubu, jsou nadmíru zábavné. Bohužel jich však je na dvouapůlhodinový film zoufale málo a zbytek vyplňuje zábavná estráda s písničkami Evy a Vaška. Trpěl jsem. Přes občasnou zábavu bych nemilosrdně odpadoval, Singham mne však dokázal šokovat. S lehkostí a humorem představuje indické pojetí lidového hrdiny, který v boji se zlem může podstrkovat důkazy či vést lynč, přesto zůstává čistým gerojem. A tak z respektu k odlišné kultuře, multikulturální hvězda. Viděno během Season Challenge tour 2015 ()

juta 

všechny recenze uživatele

Singham je opravdu borec, když dokáže vytáhnout člověka z auta, které dělá přemety nad jeho hlavou... :D Akční scény jsou to nejlepší na celém filmu, protože dokážou pobavit a překvapit tak, že vám to hlava nebere, co dokážou v Indii vymyslet. Je to sice dlouhý, ale tak nějak se na to dalo dívat po celou dobu. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,JÁ, BAJIRAO SINGHAM SE ZAVAZUJI K NAPROSTÉ ODDANOSTI PLNĚNÍ SVÝCH POVINNOSTÍ, POCTIVOSTI, ČESTNOSTI, NEÚNAVNOSTI, NESTRANNOSTI A SLUŠNÉMU CHOVÁNÍ KE VŠEM“..... /// Nikdy neváhá, před ničím neuhýbá, nic ho nezastaví, padouchy nešetří a dobré chrání. Je nejsilnější ze všech. BAJIRAO SINGHAM JE NIČITEL ZLA! A indickej Chuck Norris! Když bych měl vo někom prohlásit, že se umí bavit jako malý děti, tak jsou to rozhodně Indové – nebo aspoň jejich filmová produkce. Zvláštní je, jak je ten jejich dětsky naivní humor nakažlivej. To samý platí vo scénáři a režii. Ale výsledek? Šílenej! Dobro vítězí nad zlem v tý nejprachsprostější patosácký formě, nechyběj popěvky (přetoč to!) a vlastně je to celkem dobrej návod, jak zatočit s tou politickou chátrou. 3a½? 4*! Páč kdyby se mě někdo (třeba vo půlnoci) zeptal, jestli neznám nějakou píčovinu, u který by se mohl beztrestně pobavit, můžu s klidem říct, že bych vo něčem věděl (a navrch přidat ještě několik dalších indickejch filmů…). A co vy? Nestejská se vám po nevohroženejch gerojích? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Podal jsem si inzerát, že hledám nějakýho nevohroženýho hrdinu, kterej by zatočil s parchantama v tomhle státě. (Haló, to seš ty Žito44?) 2.) Jmenuji se Petr Lessy a chcu zjistit, kde jsem tenkrát udělal chybu. 3.) Thx za titule ,,Matyáš Kosik“ a ,,Remini“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama