Singham

Krimi / Komedie / Akční

Indie, 2011, 143 min

Velmi zabavna podivana, akcni sceny jsou jako z jineho sveta, tedy indickeho. Pokud divak nebere film smrtelne vazne, asi se velmi dobre pobavi. Singham si pred Rambem, Norrisem a jinym zapadnim hrdinum v nicem nezada a ma vznesene poslani-zlikvidovat korupci v policejnim sboru. Singhamovy souboje jsou blaznive, ale kamera je precizni. Solidni herecke vykony, pekna herecka v jedne z klicovych roli a hezke pisnicky, ty jsou ale na indicke pomery sotva prumerne.(12.6.2016)

• PetrPan

Akční komedie po indicku. A hm. Přepálené je naprosto vše, akce, romantika, humor i stopáž. Akční scény, kde se lítá víc než v Matrixu, vytahují lidé z letících aut a fackuje přes celou hubu, jsou nadmíru zábavné. Bohužel jich však je na dvouapůlhodinový film zoufale málo a zbytek vyplňuje zábavná estráda s písničkami Evy a Vaška. Trpěl jsem. Přes občasnou zábavu bych nemilosrdně odpadoval, Singham mne však dokázal šokovat. S lehkostí a humorem představuje indické pojetí lidového hrdiny, který v boji se zlem může podstrkovat důkazy či vést lynč, přesto zůstává čistým gerojem. A tak z respektu k odlišné kultuře, multikulturální hvězda. Viděno během Season Challenge tour 2015 (3.9.2015)

Singham je opravdu borec, když dokáže vytáhnout člověka z auta, které dělá přemety nad jeho hlavou... :D Akční scény jsou to nejlepší na celém filmu, protože dokážou pobavit a překvapit tak, že vám to hlava nebere, co dokážou v Indii vymyslet. Je to sice dlouhý, ale tak nějak se na to dalo dívat po celou dobu.(11.5.2014)

Moje první zkušenost s bollywoodskou produkcí. Těžko se mi chce věřit, že v Indii se tenhle film určitě bere dost hlubokomyslně a vážně, ale jinej kraj, jinej mrav. A můj verdikt? Chuck Norris by si na Bajiraa měl dávat zatraceně bacha :-) Prakticky všechno je tak dokonale přemrštěný, že se nedá udržet bránice v klidu. Devgan u mě soutěží o titul nejnasranější výraz všech dob, ale v roli "lva" Singhama se mi líbil. Trošku sem nepobíral to míchání hindštiny s angličtinou klidně i v jedný větě, ale prostě to tak je. A ta ústřední píseň je zatraceně chytlavá :-)(12.1.2013)

• MartinezZ

Celkem ucházející komediálně-policejně-akční parodie, které bohužel škodí typická bollywoodská stopáž a nepovedený nepochopitelný pokus o jakési drama, které tu bylo přinejmenším navíc. Vzít to do rukou někdo zkušený, mohl se film zařadit někam po bok Police Academy či Hot Shots!. ~~~ PS: RED (2010) vs Singham (2011) - a teď kdo od koho, případně odkud odjinud?(17.2.2013)