Hledám ženu. Zn.: Z Východu (TV film)

• Kanada

Love Translated

Dokumentární

Kanada / Ukrajina, 2010, 84 min

Julia Ivanova
  • borsalino

Hodnotit tohle nejde... Je to až neuvěřitelné, jakou někdo dokázal najít mezeru na trhu a dokonale využil obě strany pro vlastní prospěch. Na straně jedné hloupoučké, naivní, nepřirozené a vnadné rusandy, které se chtějí provdat na západ, na druhé straně chlápci ze "západní" Evropy, kteří se pod rouškou vážného vztahu vydávají "na trh" do východní Evropy, aby si našli ženu pro život (tak mě napadá, jestli už ve spojení těchto slov není něco neřešitelného...). Já bych to těm chlapům ani nezazlíval, kterému by nedělalo dobře, když by se kolem něj točily samé kočky (i když některé umělé barbíny měly ke kočkám dost daleko). Tak co tedy na tom všem tak ukrutánsky skřípe? Jednoduše všichni lžou, chlápci se skrývají za žvásty o duchovních hodnotách a přitom nevyndají oči z ženských výstřihů, ženské se skrývají za naučené, naivní fráze o kráse západního světa a přitom se chtějí dobře nakrmit a podojit chlápka někde u Diora. K tomu kulisy vybydlených sídlišť a špinavých špeluněk, kde tyto krasavice skutečně bydlí. Fantastická je však pointa, v podstatě jakýsi doslov těsně před závěrečnýma titulkama, což je u dokumentu dost nezvyklé. Já Vám to neprozradím, abyste měli motivaci :-)(4.11.2013)

*SOFISTIKOVANÁ FORMA PROSTITÚCIE* Zaujímavý dokument o sorte ľudí, medzi ktorých by nejeden muž asi aj chcel na čas patriť. Prepadnúť ilúzii, že toľko mladých a krásnych žien sa o nás zaujíma len a len kvôli nášmu vzhľadu a dobrým vlastnostiam. Byť plešatý, pupkatý a nízky a zároveň byť žiadaný. Dokonalá masáž mužského ega, po ktorej však chtiac-nechtiac nasleduje triezvy pohľad na celú tú zvláštnu situáciu, kde nie ženy sú lovná zver, ale práve ten, ktorý sa za lovca považuje. Všetky tie ženy ich chcú a zabárajú svoje dlhé a vyčačkané nechty do mužského mäsa - na čas, pre peniaze, pre vlastný prospech. Verdikt v 1 vete: O ľahkých dievčatách, odetých do závoja seriózneho záujmu. 02.01.12(2.1.2012)

Každý chce to čo nemá - muži štyridsiatnici z Ameriky poväčšinou solvenťáci sú sklamaní z domácich paničiek a tak pomocou zoznamky odlietajú na Ukrainu, kde ich už čakajú násťročné slovanské fešandy s prázdnymi vreckami a často aj mozgami, ktoré chcú zase lásku/peniaze/ bohatých západniarov. Na príklade pár jednotlivcov z oboch táborov vidíme beznádejnosť snahy o manželský zväzok. Príliš veľa rozdielov a tak nakoniec skončí sobášom paradoxne tlmočníčka..(7.1.2012)

Zaujímavý dokument o tom, čoho sú schopné niektoré ženy z krajín bývalého komunistického bloku. To, že Slovenky a Češky, Poľky, či Balkánky majú radi cudzincov, najmä ak sú zabezpečení som vedel. Dokonca aj to, že ženy z bývalého Sovietskeho zväzu sú v tom ešte prepracovanejšie. Vidieť to však takto zhrnuté a bez hanby bol pre mňa šok. Na jednej strane oceňujem, že sa tu poukáže na ženy, ktoré sú pre zelenú kartu, veľa peňazí, vysoký životný štýl ochotné urobiť takmer čokoľvek. Na druhej som z toho smutný. Dá sa v týchto krajinách vôbec nájsť "tá pravá", keď väčšina z týchto sú takéto? Dokonca aj niektoré, ktoré by človek považoval za normálne a nikdy by to na ne nepovedal, sú toho schopné. Je smutné, že my muži a ženy z východu sa navzájom nevážime, nemáme radi a radšej volíme často predstieranú lásku, sebaklamnú lásku z inými ľuďmi zo sveta. Potom sa niet čomu diviť, že slovanské krajiny majú tendenciu k vymretiu, nahrádzajú nás tu Moslimovia, Tatári, Čečenci, Albánci, Rómovia a Maďari a iné menšiny. Chlapi z poza mora z tohto dokumentu by sa dali nazvať záletníci, sukničkári, playboyi atď. Po čase sledovania dokumentu mi z toho bolo zle. Ženy boli krásne, hlavne tá blondína-speváčka bola podľa môjho vkusu, či tá hnedovláska so škaredým bytom a pekným zadočkom tiež ušla, ale ak sa mám odosobniť od sympatií ku kráse, morálka bola nanič, zakázal by som takýto polopredaj žien. Naozaj mám na to výraz polopredaj! Nepáči sa mi, že ten dokument to akoby vôbec neodsúdil, len to ukázal. Bojím sa len toho, že čím viac mužov na Západe to uvidí, tým viac nám ich sem nabehne a budú tu vyvádzať. Naozaj ako v Hosteli. Odo mňa to má 50%.(4.1.2012)

Považuji za velmi vhodné, aby to vidělo co nejvíce chlapů. Sám jsem chlap a iluzi o ruských pipinkách jsem si nikdy nedělal, ale tohle možná ještě přemohlo mé očekávání. Holky zmalované jak zákon káže bydlící pomalu ve sklepě, ale na sobě nosící značkové hadry za měsíční výplaty, dychtící po multimilionářích, kteří si je odvezou z ruské díry, aby pak nemuseli nic dělat a jen si kupovat drahé věci včetně šperků. To je celý jejich životní cíl. Smutné, velmi smutné.(14.8.2013)