Vlastně jediné vtipné chvíle jsou ty v hospodě, když se Burian opije. Marvan je tady takový nedomrlý a věčně umravňující protějšek a jako přicmrndávač nijaký. Zápletka s tím, kdo vlastně umřel ve vězení, je sice originální, ale nakonec z ní kromě skrývání a snahy o bratra - dvojče nic moc dalšího vtipného nevyplyne. Ale je fakt, že Burianovo "liguééére", je stále slavný citát.(20.1.2016)

Spolu s Přednostou stanice zatím nejlepší film s Vlastou Burianem a nejlepší film pro pamětníky. Od začátku do konce je Fričův snímek prošpikován vtipnými scénami (má nejoblíbenější je samozřejmě v hostinci, jako každého z nás). Skvělého Buriana doplňuje Jaroslav Marvan s jeho postavou pana Kačaby a Růžena Šlemrová v roli Antonínovy manželky taktéž hraje velmi dobře. Scény s Kukačkou už mi tak luxusní nepřišly, ale stále jsou srandovní. Scénář poměrně kvalitní a funguje (také jste tam vypozorovali malou aluzi na Švejka?) a parádní atmosféře dopomáhá hudba Járy Beneše. Takže teď už stačí na dnešní české režiséry zakřičet "Liguéééére!", aby nám servírovali takovéto nádherné snímky a ne ty patvary, jež nazývají komediemi.(1.6.2014)

Další vynikající komedie v Vlastou Burianem, kde vedle něho exceluje i Jaroslav Marvan. Další z komedii, která se doslova hemží nesmrtelnými hláškami. Burianova hláška v hospodě, kde chce smazat uřážků císařského veličenstva slovy "ne von není vůl, von je korunovanej" vešla do dejin. Stejně tak je nesmrtelná hláška tovaryše Pištěka, "mistrová, vy mi podstrojujete". No a Burianova další hospodská hláška, "než řeknu tři, tak se to začne mazat" už nepotřebuje další komentář. No a nakonec samozřejmě výborná hudba Járy Beneše.(18.4.2012)

Filmy s Burianem pan Frič uměl. Marvan výbornej. Tak cvičil a… Tak tohle zpívával dědeček! „Liguére!“ A to je vo průser… Ty pera! „Žádnýho sklenáře!“ To byla řežba! „Stolice! Soudnice!“ Sou návrhy… Plachta bavil. „Jéžiš, tomu bych to přál.“ Hodiny! To jsem celej říčnej, jak tohle provedou. „Naučíte se papírnictví.“ „Vemte si Únor.“ Ty dokukáš… Nepřežije… Vždyť nesedí. Nebude mu smutno, ne ne. Všechno zlý je po něco dobrý. Co je psáno, není vždy dáno. „Nikoho nezaklínej a pojď mně otevřít, nebo ti rozbiju vokno.“ „Copak si pánové tady hrajete na moly?“ Jó, rodinný dědičný třenice… Burian byl vlastně jeden z mála, co zažili svůj vlastní funus… Tam-tady-tam.(5.1.2018)

"Anton Špelec ostrostřelec - toho když to popadne - poručí si liquére - a to špatně dopadne". Ten "korunovanej" měl v rámci zachování spravedlnosti Antonovi tu medajli dát, aby si nemusel na svou adresu vyslechnout řadu narážek uraženého opilce. Pak by ovšem nevznikl zábavný snímek o muži, který zemřel ve vězení, aniž by do něj vkročil.(23.12.2008)

• - Film bol inšpirovaný hrou E. A. Longena "Už mě vezou". (Raccoon.city)

• - Film vyšel na DVD společně s Hrdinou jedné noci (1935). (NinadeL)

• - Ančí Pírková, která ve filmu hraje manželku Kukačky (Jindřich Plachta), byla ve skutečnosti bývalou milenkou Vlasty Buriana, se kterým měla dceru Emíli. (Redyx111)