Co napsat? Nesmrtelná klasika s nesmrtelným Burianem. Humoru je zde dosti, a ač hlavně u mladých vyvolá spíše smíšené pocity, že tohle už viděli mnohokrát jinde, v novějších filmech, tak starší generace jistě potvrdí, že narozdíl od nových filmů, je tento tou nehynoucí klasikou k níž se rádi budeme vracet. 80%(23.12.2012)

Spolu s Přednostou stanice zatím nejlepší film s Vlastou Burianem a nejlepší film pro pamětníky. Od začátku do konce je Fričův snímek prošpikován vtipnými scénami (má nejoblíbenější je samozřejmě v hostinci, jako každého z nás). Skvělého Buriana doplňuje Jaroslav Marvan s jeho postavou pana Kačaby a Růžena Šlemrová v roli Antonínovy manželky taktéž hraje velmi dobře. Scény s Kukačkou už mi tak luxusní nepřišly, ale stále jsou srandovní. Scénář poměrně kvalitní a funguje (také jste tam vypozorovali malou aluzi na Švejka?) a parádní atmosféře dopomáhá hudba Járy Beneše. Takže teď už stačí na dnešní české režiséry zakřičet "Liguéééére!", aby nám servírovali takovéto nádherné snímky a ne ty patvary, jež nazývají komediemi.(1.6.2014)

Asi můj nejoblíbenější Burian vůbec. Vedle skvělé komiky velmi oceňuji některé scény, natočené dle vzoru němého filmu (však také v roce 1932 byl zvukový film pořád ještě relativně v počátcích a mnozí režiséři měli s němým filmem bohaté zkušenosti). "Posaďte se, Kukačko." - "Kuku" - "Co to je, to se vyhodí, ty hodiny se vyhodí, přece nenecháme urážet hosta!"(29.7.2017)

A mě se chce něco říct, a já to asi řeknu - i další Burianovka skvěle zabavila. Protentokrát jsem se zaujetím pozoroval vývoj hereckého stylu skvělého Buriana. Zde bylo vidět, že si ještě plně nezvykl na zvukový film, a tak tedy trochu více kašpárkuje než třeba v Katakombách. Někteří zde píší, že si film nezaslouží status legendy kvůli "pouhým" třem replikám. Já tam našel krom slavných scének i srovnatelné perly, viz konec příspěvku. Legenda to tedy je i pro mě, a ani mi tolik nevadí, že občas to ztratí dech, například díky ne moc propracovanému příběhu. "Já už byl z toho takříkajíc venku, a to se ho najednou zeptali, jakýho je náboženství a von povídá - řeckořímského. Vždyť to jsou zápasy!"(18.6.2009)

Liquééére!....Humorný príbeh o človeku, ktorý slúži v cisárskej garde, vlastní opravovňu hudobných nástrojov, túži po medaile za službu cisárovi a rád si vypije. Vlasta Burian v úlohe špekulanta, ktorému sa nechce ísť do chládku za svoj 'zločin'. Množstvo humorných situácií a vtipných hlášok. 'Císař pán není vůl, císař pán je korunovanej...'(8.1.2007)

• - Ančí Pírková, která ve filmu hraje manželku Kukačky (Jindřich Plachta), byla ve skutečnosti bývalou milenkou Vlasty Buriana, se kterým měla dceru Emíli. (Redyx111)

• - Film vyšel na DVD společně s Hrdinou jedné noci (1935). (NinadeL)

• - Natáčanie filmu prebiehalo okrem iného aj na Kapucínskej ulice 2, v pražskej časti Hradčany. (dyfur)