Na počátku šlo o klasicky zkorumpovaného pracovníka celního úřadu, který se díky vyhazovu postupem času dostal až mezi největší gangstery Busanu, druhého největšího jihokorejského města. Celou tuto jeho cestu od vzestup až po pád sleduje tento snímek. (bararich8)

Cedr

Choi Min-sik je borec a bez debat spolehlivě nese celý film. Povedené (aspoň to tedy tak působí) ztvárnění Korejských 80.-90. let filmu dodává chytlavý distinktivní vzhled a atmosféru. Natočit více než dvouhodinový snímek o korupci, který nenudí je kumšt a tady se to právě díky oné stylizaci a hlavnímu anti-hrdinovi povedlo. Čtyři hvězdičky za film jako takový. Ta pátá je za zvláštní neveselý pocit, který se film nebojí zanechat. ()

Ceres

Jiná gangsterka, než by si možná mnozí představovali. Hlavní postavou, která je ale skvěle zahrána, je 최민식, který není typický gangster. Naopak jeho partner je neskutečně cool 하정우. I když film má velmi dobré scény (např. napadení diskotéky atd.) a retro feeling, je nepřiměřeně dlouhá. Obsahuje totiž i hluchá místa. Slušelo by filmu prostříhat a zkrátit alespoň o 15 minut. Navíc ani ten celý přiběh mě moc vyloženě nezaujal. Spíše je zajímavé ten background korejských dějin. Co si lze z filmu odnést je jedině to, že většina gangsterů se přesunula do politiky, resp. státního sektoru. To ale zároveň není žádné šokující zjištění. Dal bych víc, ale nedá se říct, že bych tento film chtěl znovu vidět, škoda. ()

Adrian

Rozmachom - produkcnym i pribehovym a presvedcivymi hereckymi vykonmi (Min-Sik zatial nesklamal) mi to pripomenulo korejsky gangstersky flak Dirty Carnival od Ha Yua. Nameless Gangster je vsak viac korejsky ako internacionalny minimalne v tom, ze urcita znalost pomerov juhokorejskej spolocnosti pomaha v lepsej orientacii napriec viacerym postavam a scenaristickemu zaberu. ()

*CARNIFEX*

Neviem či by mi nestačili prsty jednej ruky, aby som vymenoval gangsterské snímky, ktoré stoja za pozornosť. A možno by som si kľudne mohol palec s ukazovákom odseknúť, a na žiadny by som nezabudol. "Nameless Gangster" bol pre mňa tuctovou záležitosťou, pričom tento druh filmov nie je šálkou mojej kávy. Neviem čo som si myslel, čo som od neho očakával, no môj "odvážny" názor je, že sa jedná o obyčajný, priemerný snímok v rámci žánru, ktorý nijak mimoriadne nevybočuje od normálu. Zdĺhavé, miestami nudné, ako taká akcia sa objaví až v samom závere. Postupne budovanie pozície v rámci mafie síce stojí za pozornosť, no z tohto pohľadu sú taktiež lepšie gangsterky. ()

Lacike

Film ma v nazve slovo Gangster a krajina pôvodu je Korea. Hm, to bude urcite tvrda a nekompromisna gangsterka. To si najskor povie väcsina divakov. A napriek jednej roztomilej citacie Scorseseho Kasina to nie je pravda. Je to skor drama o vzostupe a pade jedneho gangstera. A ako mu v priebehu filmu povie jedna z postav: nebol ani gangsterom a ani civil. Tak cim bol? A to je u mna hlavny problem. Bol takym nesympatickym vychcanym podvodnickom, ktory mal stastie, ze mal par kontaktov na najvyssich miestach u policie. Vdaka tomu som mal dost velky problem sledovat vyse dve hodiny jeho pribeh. O nejakom fandeni nemoze byt ani rec. Nepomohlo mi ani rozvlacne tempo filmu a civilny styl, ktory sa vyvaruje nejakych akcnych alebo brutalne vyzivnych scen, ktore patria k tomuto zanru. Dokonca tam ani nie je vela napinavych scen, v ktorych by niekomu islo o zivot. Snad len v zavere sa niecoho takeho dockame. Mozno je problem aj v tom, ze napriek mnozstvu korejskych filmov stale nemam potrebne znalosti korejskych pomerov. Ako napisal Adrian. No neviem. Ale prirovnanie k fenomenalnemu Dirty Carnival mi pripada uplne mimo. Takze podla mna je tento film dost fadny a nezazivny a nenapada ma dôvod, preco by som ho mal niekomu odporucit. ()

• Tradiční japonské tetování na těle herce Ha Jung-wooa bylo falešné, jeho nanášení před natáčením zabralo celých 8 hodin. (Conspi)
  • Pro roli Choi Ik-hyuna přibral herec Choi Min-shik na váze celých 10 kg. (Conspi)
  • Takmer celý film bol natočený v autentickom prostredí mesta Busan. (MikaelSVK)