Mortdecai: Grandiózní případ

• Nový Zéland

• Austrálie

Mysteriózní / Akční / Krimi / Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 2015, 107 min

Trailer na Mortdecaie mě hodně navnadil, ale po zhlédnutí filmu samotného musím bohužel konstatovat, že obsahoval chytrý střih těch vtipnějších scének a díky tomu působil tak dobře. Gentlementské komedie s excelujícím Deppem v hlavní roli jsem se tedy moc nedočkal. Místo toho jsem dostal jen lehce nadprůměrnou komedii parodující vše anglické, kde kromě Deppova knírku vyčnívá už jen slabý, místy až stupidní scénář. Jako nebylo to špatné. místo to bylo i vtipné, ale čekal jsem víc. 3*(22.4.2015)

"Pravda je sice pěkná, ale fámy jsou neocenitelné." A degenerovaného lorda Mortdecaie zase já shledávám jako naprosto báječného týpka, kteří hýří vtipem, stylově feudálně běhá, pěstuje si mrtvé zvíře pod nosem a úžasně dokáže dělat otvory do svého neméně jedinečného komorníka Jocka. Mne tedy tento úlet pobavil naprosto skvěle, i když jeho detektivní zápletka příliš originality nepobrala. Přesto musím potenciální diváky varovat před tím, že lordův humor může na noblesní jedince působit dojmem debilním až trapným, ale mně naprosto sednul.(5.11.2015)

S těžkým srdcem oboduji tento film s oblíbenci - Johnnym Deppem, Ewanem McGregorem a Gwyneth Paltrow průměrnými třemi hvězdičkami. Líbilo se mi jak film spojovaly zajímavé letecké záběry a nějaké ty situace - jako dávivý reflex nebo třeba přestřelka apod. Ale na co jsem si už delší dobu odvykla je suchý britský humor, který místy chápu, ale spíše po delší době si připadám jako hlupák, který ho natolik dobře nedokáže strávit. Ovšem spíše než to, že film obsahoval spoustu britského humoru mě podivilo to, že Johnny Depp byl ve své roli skoro k nerozeznání.(2.2.2015)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $7,696,134Tržby Celosvetovo $33,900,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $480,876 //počet predaných kusov 31,145Tržby za predaj DVD v USA $1,470,245 //počet predaných kusov 91,649║ strašne praštená nezmyselná zlátanina, ktorá chce byť až strašne na silu zábavná ale je presným opakom v 90% je len dosť otravná a len málokedy je frk účinný, Johnny Deep ide posledné roky riadne mimo mysu, jeden z piatich filmov je ako tak dobrý ostatné do koša, rovnako tak David Koepp úplne ustrelil do boku /25%/(3.7.2015)

I keď Mortdecai z princípu vďaka umnej réžii funguje bez zadrhávania, suchý neživotný humor a kŕčovité herectvo Johnnyho Deppa ho nezaslúžene sťahujú ku dnu. Čo váhy naopak dostáva do rovnováhy je casting zvyšného osadenstva a globálny rozmach, ktorý dostatkom akcie a hráčov v honbe za obrazom úspešne eliminuje nudu. Nevýhodou Koeppovho filmu je jeho neobjavnosť, výhodou, že i keď v jednotlivostiach kolísa, do celku jednotlivé kúsky úhľadne zapadajú. Viac v recenzii.(12.2.2015)