Mortdecai: Grandiózní případ

Charlie Mortdecai

• Austrálie

Mysteriózní / Akční / Krimi / Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 2015, 107 min

Akční snímek se špetkou humoru o hledání ztraceného obrazu. Myslím, že to bylo velmi dobře pojato, ta komediálnost Johnnyho Deppa tomu filmu přesně sedla. Johnny tady byl opravdu výborný a jen potvrzuje, že je jeden z nejlepších herců. Dost se mi líbila také grafická stránka filmu, obzvlášť ty přechody (přelety) mezi jednotlivými městy. Je mi však záhadou, proč to zde má tak nízké hodnocení a proč to propadlo v kinech? Za mě je to super film, nechápu co se ostatním nelíbilo. Ono vůbec poslední roky nechápu, co mají diváci proti filmům Johnnyho Deppa, mě se jeho filmy líbí.(4.10.2016)

• verbal

Mordechuj: Gaydiózní případ je učebnicový příklad toho, co moderní filmově-teoretická věda naprosto pregnantně kategorizuje sofistikovaným pojmem „Buzerantská trapárna“, kterýžto může být nedostatečně erudované veřejnosti také znám pod laickým termínem „Homomédie“. Ať už však toto „veledílo“ determinujeme odborně či neodborně, pořád zůstane něčím, u čeho nutně musí každý hormonálně vyvážený divák s přirozenou sexuální orientací jen nevěřícně kroutit hlavou nad tím, jak takové zrůdné zvěrstvo, vyvolávající až akutní záchvaty studu, může někdo vůbec financovat, natočit a vyjma Emana Mek Řehoře i osadit jindy dobrými a populárními herci. Obzvláště nechápu, čím vydírali Deppkoidního Jeníka, aby místo důstojného čekání na další miliardu od mentálně nezaopatřených nezletilců za následující Kokoty z Karibiku ze sebe udělal ještě většího pičuse a naprosto se ztrapnil postavou, která nepříjemně evokuje akorát tak Ližkulese Poarota, mladšího a teplejšího bratra slavného belgického detektiva Kristovy Agáty, co přijel pomoci řešit komplikovaný případ absolutní homodemence četnictvu ze Séntropé. Jediné, co se mi při téhle zrůdnosti honilo hlavou, byla představa plného kina hihňajících se transek při londýnské premiéře v Soho, smíchy slzících a rozmazávajících si oční stíny nad všemi těmi ukrutně třeskutými tumory. Při tom přelinkovávání a přepudrovávání nosů tam pak muselo být po skončení představení na chlapských hajzlech fuckt narváno.(24.5.2015)

Film mě na jednu stranu bavil a na druhou stranu dost nudil. Taková pohádka o Johnny Depovi a jeho kníru. Mortdecai mě nebavil tolik, jako mě bavil Mortdecaiův sluha Jock a všechny ty jeho nadržené sexy kočičky, které se kolem něj motaly. Každopádně sluha je výbornej. Nic proti Johnymu ale on sám film rozhodně nezachrání,přestože svou roli nehraje vůbec špatně, a párkrát jsem se od srdce zasmál. Za mě slabší tři.(16.5.2015)

• Nifgai

Nevím proč jsem se na tento film hrnula do kina. Asi kvůli Johnnu Deppovi....takový omyl! V posledních letech, pokud jsem vyrazila na film s ním tak to byla hrůza. Už mi vůbec nepřijdou vtipné jeho rádoby vtipy ani koncept většiny filmů s ním. Příště si to daleko více rozmyslím, zda jít či nejít. Hnus.(28.7.2015)

Johnny Depp už je prostě ve škatulce, z které nejspíš nevyleze, a pokud, tak vždy jenom na chvíli. Ty jeho postavy jsou prostě na jedno brdo a je to celkem unavující, na druhou stranu se mu nemůže vzít, že ten komediální potenciál v sobě má. Líbilo se mi, jak je film stylizovaný a docela jsem se u něj bavil. Paul Bettany skvělý, Olivia i Gwyneth krásné, jen tak Gwyneth by měla trochu nabrat, je až moc hubená.(31.5.2015)