Mortdecai: Grandiózní případ

• Austrálie

Mysteriózní / Akční / Krimi / Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 2015, 107 min

• xxmartinxx

Odpad nedávám jen proto, že jsem byl minulý týden na Babovřeskách, takže mám o laťkách určité představy. Ale jinak tahle vyčpělá, nevtipná a naprosto nezvládnutá věc rozhodně nabývá odpadních hodnost. Kdybych měl nějak definovat trapnost, definuju jí odkazem na tenhle film, který postrádá zábavné postavy, timing gagů (bohužel ne gagy samotné, takže vidíme, které části měly být vtipné, a tím smutněji působí, že nejsou) i trochu zajímavou zápletku.(29.1.2015)

Film mě na jednu stranu bavil a na druhou stranu dost nudil. Taková pohádka o Johnny Depovi a jeho kníru. Mortdecai mě nebavil tolik, jako mě bavil Mortdecaiův sluha Jock a všechny ty jeho nadržené sexy kočičky, které se kolem něj motaly. Každopádně sluha je výbornej. Nic proti Johnymu ale on sám film rozhodně nezachrání,přestože svou roli nehraje vůbec špatně, a párkrát jsem se od srdce zasmál. Za mě slabší tři.(16.5.2015)

Johnny Depp už je prostě ve škatulce, z které nejspíš nevyleze, a pokud, tak vždy jenom na chvíli. Ty jeho postavy jsou prostě na jedno brdo a je to celkem unavující, na druhou stranu se mu nemůže vzít, že ten komediální potenciál v sobě má. Líbilo se mi, jak je film stylizovaný a docela jsem se u něj bavil. Paul Bettany skvělý, Olivia i Gwyneth krásné, jen tak Gwyneth by měla trochu nabrat, je až moc hubená.(31.5.2015)

I keď Mortdecai z princípu vďaka umnej réžii funguje bez zadrhávania, suchý neživotný humor a kŕčovité herectvo Johnnyho Deppa ho nezaslúžene sťahujú ku dnu. Čo váhy naopak dostáva do rovnováhy je casting zvyšného osadenstva a globálny rozmach, ktorý dostatkom akcie a hráčov v honbe za obrazom úspešne eliminuje nudu. Nevýhodou Koeppovho filmu je jeho neobjavnosť, výhodou, že i keď v jednotlivostiach kolísa, do celku jednotlivé kúsky úhľadne zapadajú. Viac v recenzii.(12.2.2015)

Krimi-komedie sice se zvláště ujetým humorem, ale i tak hodně zábavným. K tomu naprosto skvělý Paul Bettany v roli sluhy a též super kamera! Depp po delší době hraje postavu se zajímavějším charakterem, i když je zněj přesto trošku cítit pirát Jack. Herecká sestava je opravdu grandiózní, bohužel většina nemá moc prostoru (Gwyneth snad stárne do krásy!). Režisér Koepp bývá často nedoceněn, ale mně znovu sedl!(19.5.2015)