Mortdecai: Grandiózní případ

• Austrálie

Mysteriózní / Akční / Krimi / Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 2015, 107 min

• Tommassi3

"Já však tajně doufal, že můj nový knír jí zvedne náladu.." Grandiózně nevtipný biják grandiózně mimo knižní předlohu slovinského Brita Bonfiglioliho.. Mortdecai snad nabídne pár vtipných momentů, ovšem coby adaptace i blockbuster platí za naprosto zoufalý projekt, jehož paradoxně a snad i překvapivě táhne ještě níž hvězdný, zde ovšem naprosto tragický, Johnny Depp, a to tím více, čím více se snaží.. Davida Koeppa sice lze považovat za veskrze výtečného scenáristu, ovšem jako režisér je občas opravdu bezradný, podobně jako zde téměř všichni jeho herci, kteří netuší, jak své role vlastně uchopit.. Navíc svou neschopnost poradit si s literárními adaptacemi již s Deppem potvrdil v jiném Případě, totiž Kingova Tajemného okna.. Jednoduše neskutečně příšerný film, v němž Depp navíc jednoho přímo irituje.. Napadá mě, že se zřejmě inspiroval Peterem Sellersem, ta asociace se přímo nabízí, který však byl jako blbec k smíchu, i když netlačil na pilu ani zdaleka tolik jako Depp..(2.1.2017)

• honajz

Nevydržel jsem sledovat celé naráz. Tohle je pitomější než kniha, a to je co říct. Ona ani kniha není moc vtipná a dějová, ale tohle je prostě naprostá nuda. Vtipy jak pro kojence s občasným vtipem pro puberťáky (sluhovy zálety), dějová linka mizerná, a ani Gwyneh už to holt tak nesluší. Navíc nesnáším voice over, když jde o film, a ne rozhlasovou hru.(2.1.2017)

• bourec

Dost otravná záležitost tohle.Sice Verbalův odpad je k smíchu,ale jinak příšerně nesympatickej Depp,spousty postav,příběh kostrbatej,a vlastně mi to připomínalo ty plátna,kterejma Labuda léčil a zabavoval svou dceru Zubejdu.Ach jo ,to je nuda.Prostě nepovedená věc,Koepp má jeden zářez,a timhle to nevylepšil.30%.(25.7.2015)

Ak sa Vám páčila séria Ružový panter, tak tu máte k dispozícii niečo veľmi podobne pôsobiace. Na miesto legendárnych týpkov (Insp. Clouseau, Cato) dvojica v zložení Mortdecai, Jock. Majú podobne trapne netrapný šarm a chovajú k sebe rovnako "obhľaduplný" cit. Som rád, že som sa nenechal odradiť nízkym hodnotením a mohol som si tak odfrknúť u silne nevážnej vyšetrovačky.(27.6.2015)

Jsem rád, když se někdo ujme fakt dost ujeté látky, i když si to pojistil Deppem. Ujetost postavy nespočívá jenom v tom zatraceném knírku, ale i v tom jeho lordství, sluhovi Jockovi nebo dávících reflexech, stejně jako v dalších bočních postavách (nymfodcera, teroristozloděj, pašeromechanik, rusogangsteři, zamilovanoagent MI5 či vychytraložena Joanna atd.). Prostě potenciál hodně vysoko a dám se ukecat i k tomu, že byl jakž takž využitej. Ovšem místama to bylo trochu jak kdybych zrovna přepadl přes zábradlí, tím myslím hlavně zápletku. Ale kdo přepadává přes zábradlí pravidelně, asi se mu to bude líbit. Ta ujetost si u mě vybrala svou dávku smíchu, což je paráda. Současnejch modrejch 55 čsfd procent je podle mě dost podceněnejch.(13.7.2016)