Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V žonglování nikdy nevynikal a popravdě ho ani nikdy nezkoušel, teď ale bude muset vybalancovat partičku solidně naštvaných Rusů, britskou MI5, mezinárodní teroristy a také svoji manželku s nekřesťansky dlouhýma nohama. Charlie Mortdecai, světem protřelý obchodník s uměním a na částečný úvazek i podvodník, se zapojuje do honby za ukradeným obrazem. Pro svou zemi, pro královnu ... a pro peníze. Obraz by totiž měl být vodítkem k utajenému sejfu až k prasknutí naplněnému nacistickým zlatem. Vyzbrojen věrným komorníkem a výstavním knírem drží v ruce hlavní trumf. Sebe. „Za studií na poměrně slušné druhořadé internátní škole jsem přišel na to, že ve rvačce může vyhrát celkem každý, pokud je připraven vrazit soupeři prst do oka," říká ke svému stylu sám Mortdecai. Nonšalantní milovník umění, svůdce žen, občasný násilník a od přírody bonviván není až tak statečný, aby se dobrovolně pouštěl do nějakých pitomých dobrodružství. Přesto do nich docela často narazí a v tom filmovém neztvárňuje Mortdecaie nikdo menší než slovutný Johnny Depp. (Bontonfilm)

(více)

Videa (23)

Trailer 1

Recenze (433)

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Mordechuj: Gaydiózní případ je učebnicový příklad toho, co moderní filmově-teoretická věda naprosto pregnantně kategorizuje sofistikovaným pojmem „Buzerantská trapárna“, kterýžto může být nedostatečně erudované veřejnosti také znám pod laickým termínem „Homomédie“. Ať už však toto „veledílo“ determinujeme odborně či neodborně, pořád zůstane něčím, u čeho nutně musí každý hormonálně vyvážený divák s přirozenou sexuální orientací jen nevěřícně kroutit hlavou nad tím, jak takové zrůdné zvěrstvo, vyvolávající až akutní záchvaty studu, může někdo vůbec financovat, natočit a vyjma Emana Mek Řehoře i osadit jindy dobrými a populárními herci. Obzvláště nechápu, čím vydírali Deppkoidního Jeníka, aby místo důstojného čekání na další miliardu od mentálně nezaopatřených nezletilců za následující Kokoty z Karibiku ze sebe udělal ještě většího pičuse a naprosto se ztrapnil postavou, která nepříjemně evokuje akorát tak Ližkulese Poarota, mladšího a teplejšího bratra slavného belgického detektiva Kristovy Agáty, co přijel pomoci řešit komplikovaný případ absolutní homodemence četnictvu ze Séntropé. Jediné, co se mi při téhle zrůdnosti honilo hlavou, byla představa plného kina hihňajících se transek při londýnské premiéře v Soho, smíchy slzících a rozmazávajících si oční stíny nad všemi těmi ukrutně třeskutými tumory. Při tom přelinkovávání a přepudrovávání nosů tam pak muselo být po skončení představení na chlapských hajzlech fuckt narváno. ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Už z traileru jsem neočekvál, že to bude kdo ví jaká šupa a i přes mraky výtek, dám stejně 3*.Koepp není dobrý režisér, což už několikrát dokázal, ale je slušný scénárista, bohužel Mortdecai není podle jeho scénáře a to je kámen úrazu.Aronson je nikdo a tak jeho situační scénář plný křečovitého humoru a Koeppovu nijakou režii vytahuje nahoru výtečný Johny Depp.Scénář ač se snaží být zamotaný, je fádní, humor je takový mix totálního retardovaného šovinismu a zbabělosti Charlieho Mortdecaie s britskou suchou elegenancí a situačním fekálem.Místy jsem se řechtal, místy se ušklébl a místy byl genitálně zcela v klidu.S takovým obsazením by se daly jistě vykouzlit jiné čáry, ale to by musel mít celý ten ansábl v rukou osobitější režisér s jiným scénářem.Pořád je to ale slušná a svižná zábava, která rychle uteče a od Johnyho Deppa už takový jeho standart, který můžeme vidět ve filmech Temné stíny, Transcendence, Rumový deník atd. Sakra Johny, dělej se sebou něco.65%. ()

Reklama

BMW12 

všechny recenze uživatele

Akční snímek se špetkou humoru o hledání ztraceného obrazu. Myslím, že to bylo velmi dobře pojato, ta komediálnost Johnnyho Deppa tomu filmu přesně sedla. Johnny tady byl opravdu výborný a jen potvrzuje, že je jeden z nejlepších herců. Dost se mi líbila také grafická stránka filmu, obzvlášť ty přechody (přelety) mezi jednotlivými městy. Je mi však záhadou, proč to zde má tak nízké hodnocení a proč to propadlo v kinech? Za mě je to super film, nechápu co se ostatním nelíbilo. Ono vůbec poslední roky nechápu, co mají diváci proti filmům Johnnyho Deppa, mě se jeho filmy líbí. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Zvláštní film, ale druhou půlkou si mě získal na svou stranu. Nejzvláštnější na filmu je, že byť je zápletka poměrně triviální a nijak objevná, film obsahuje jednak velmi netradiční humor a také spousta zajímavých dialogů ( Pestrá slovní zásoba) díky, které si film zhlédnu zřejmě i po druhé, tak skvělý britský sleng se zajímavými frázemi jsem neviděl ani nepamatuji. Ústřední trojice je herecky bez chyb, Depp místy otravný, ale kdo si na něj zvykl, tak ví co čekat a pár krát jsem se i slušně zasmál. ( Scéna v americkém hotelu over the top). Do kina jít nedoporučuji, ale na nedělní pohodový večer ideální. 65% ()

PauloZ 

všechny recenze uživatele

Potrefený film v rovině britského připubertálního humoru s ugrimasovaný Johny Deppem. I přesto mě to ale dokázalo vcelku bavit. Samotný Depp mě v několika místech opravdu pobavil, stejně tak výborný Paul Bettany s jeho rolí "všechno přežiju" a naivně zamilovaný Ewan! Všeho všudy je to sice krávovina, ale nijak mě to nenasralo. Každopádně Depp už potřebuje vážné role, takže sem s tím Black Massem! ()

Galerie (37)

Zajímavosti (9)

  • Vo filme máme možnosť vidieť viac áut značky Rolls-Royce. Samotný Charlie Mortdecai (Johnny Depp) vlastní Silver Cloud 1958. Ďalej uvidíme Silver Wraith, Phantom Drophead Coupe Convertible či Phantom. (stoper8)
  • Natáčení probíhalo v kalifornském Los Angeles a Londýně. (Haretix)
  • Když Martland (Ewan McGregor) poprvé přijíždí na panství lorda Mortdecai (Johnny Depp), můžeme si všimnout, že jedno z aut, která k zámku přijíždějí, je česká Škoda. (vyfuk)

Související novinky

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015

29.11.2015

Člověk občas slýchá zábavný argument, že nemá ten či onen film předem odepisovat, ale má si na něj udělat názor až poté, co ho uvidí. Vzhledem k tomu, že jde do českých kin zhruba 250 filmů ročně (a… (více)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Johnny Depp se v posledních letech věnoval hlavně disneyovským blockbusterům, letos se ale všechno změní. Jeho sci-fi Transcendence už máme za sebou, v nejbližší době pak zkusí štěstí v mysteriózním… (více)

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)

Reklama

Reklama