Mortdecai: Grandiózní případ

Charlie Mortdecai

• Austrálie

Mysteriózní / Akční / Krimi / Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 2015, 107 min

"Pravda je sice pěkná, ale fámy jsou neocenitelné." A degenerovaného lorda Mortdecaie zase já shledávám jako naprosto báječného týpka, kteří hýří vtipem, stylově feudálně běhá, pěstuje si mrtvé zvíře pod nosem a úžasně dokáže dělat otvory do svého neméně jedinečného komorníka Jocka. Mne tedy tento úlet pobavil naprosto skvěle, i když jeho detektivní zápletka příliš originality nepobrala. Přesto musím potenciální diváky varovat před tím, že lordův humor může na noblesní jedince působit dojmem debilním až trapným, ale mně naprosto sednul.(5.11.2015)

Skvělá podívaná! Johnny, Ewan a Gwyneth v jenom filmu. To je až k neuvěření, jak byli sehraní a hodili se k sobě jak charakterem postav, tak i přirozeně. Musím, ale ještě o něco více vyzdvihnout Johnnyho výkon s jeho knírkem, který byl opravdu vynikající. Přesně takový Johnny mi chyběl. Plný šarmu, vtípků a vtipných grimas. Výborný příběh!(19.5.2015)

Film mě na jednu stranu bavil a na druhou stranu dost nudil. Taková pohádka o Johnny Depovi a jeho kníru. Mortdecai mě nebavil tolik, jako mě bavil Mortdecaiův sluha Jock a všechny ty jeho nadržené sexy kočičky, které se kolem něj motaly. Každopádně sluha je výbornej. Nic proti Johnymu ale on sám film rozhodně nezachrání,přestože svou roli nehraje vůbec špatně, a párkrát jsem se od srdce zasmál. Za mě slabší tři.(16.5.2015)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $7,696,134Tržby Celosvetovo $33,900,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $480,876 //počet predaných kusov 31,145Tržby za predaj DVD v USA $1,470,245 //počet predaných kusov 91,649║ strašne praštená nezmyselná zlátanina, ktorá chce byť až strašne na silu zábavná ale je presným opakom v 90% je len dosť otravná a len málokedy je frk účinný, Johnny Deep ide posledné roky riadne mimo mysu, jeden z piatich filmov je ako tak dobrý ostatné do koša, rovnako tak David Koepp úplne ustrelil do boku /25%/(3.7.2015)

Byl jsem dost zvědavý, zdali u mě Mortdecai uspěje a nebo ne. Hned jak přišel do kina ho tady totiž vcelku solidní množství diváků vědomě zprcalo na tři doby, což mě dost zarazilo. Když jsem tedy šel do kina, tak jsem očekával cokoliv. Mortdecai mě ale nezklamal. Možná je to hodně střelenej film, kterej v sobě má řadu trapných situací. Taky je to ale film, na který se příjemně kouká, a který v některých scénách dokáže rozesmát tak, jako hodně dlouho nedokázal jiný film. Humor je podle mě na pomezí s Grandhotelem Budapešť. Výhodou Grandhotelu je ale fakt, že měl v seznamu tunu zajímavých herců. Tady vlastně vynikají jenom Johnny, Ewan, Gwyneth, Jeff Goldblum a hlavně Paul Bettany. Všichni ostatní jsou tady spíš jen do počtu a to je podle mě ten největší problém. Nicméně čtyři hvězdy tomu dám. Na takové dobře střelené filmy se vždycky rád podívám. Ať je Mortdecai jakýkoliv, nezaslouží si to hodnocení, co tady od zdejších uživatelů má. Celý asi po půlku nacpaný sál se docela dost zasmál a ten smích nevypadal tak průměrně, jako se tváří hodnocení zdejších uživatelů.(8.2.2015)