Zloději

(festivalový název)
Trailer 1

Stylová hvězdně obsazená kriminálka, pojatá jako korejská variace na hollywoodský koncept známý z Dannyho parťáků se stala nejen hitem letošního roku, ale má namířeno i na první příčku žebříčku divácky nejúspěšnějších korejských filmů všech dob. Skupina profesionálních zlodějů a podvodníků z Koreje má spadeno na diamant v hodnotě dvaceti milionů dolarů, který je uschován v přísně střeženém trezoru vyhlášeného casina na Macau. Ovšem i pokud se akce zdaří, není vůbec jisté, v čích rukách nakonec lup skončí. (Filmasia)

Trailer 1

Fr

,,NAŠÍM CÍLEM JE DIAMANT SLZA SLUNCE …. SOUČASNÁ ODHADOVANÁ HODNOTA 30 MILIONŮ DOLARŮ, UKRADENA BĚHEM VÝSTAVY V TOKIU. PŘEDPOKLÁDÁ SE, ŽE JE V HONGKONGU.“...... /// Vodlehčená korejská zlodějina, ve který není hlavním úkolem ,,trefit jackpot“. Nebo vlastně je, ale tak nějak jinak… Kurva, to je lidí (chvilku se zdá, že tady hraje půlka Asie…). Formování partičky specialistů na zázraky, ale Danny a jeho tlupa už jsou vohraný, takže tady to vylepšujou řešením vnitřního ,,etickýho“ problému. Víc bych neprozrazoval, páč tak aspoň rychlejc uteče čas, než se film překlopí do lehce nadprůměrný poslední třetiny. I když zase (jako vždycky) záleží, nakolik jste ochotní uvěřit. Film plnej zlodějů (ne parťáků), který dělaj to, co uměj nejlíp. Klasicky bezproblémová filmařina s dobrejma CGI a příběh, ve kterým není o překvapení nouze. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se ukrást Wei Hongovi kámen (nůžky a papír už mám). 2.) Su spíš na ty vodlechčený blbiny, než na artovej biják. 3.) Thx za titule ,,mindhunter29“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ * ()

JFL

Vyprávění Zlodějů vlastně představuje encyklopedii populárních žánrů – jeden žánr se plynule přelévá do druhého a každý z nich je ohlodaný až na kost. Pasáže charakteristické pro zastřešující žánr jsou tak prokládány komediálními výstupy, procítěným melodramatem, generačním hašteřením i nádechem romantiky a až v poslední třetině se styl snímku přepne do akčního thrilleru. Vrcholem je dlouhá závěrečná konfrontace několika zainteresovaných stran, jež vyústí v sáhodlouhou přestřelku s dech beroucí choreografií, odehrávající se ve zdánlivě obyčejném interiérovém i exteriérovém prostředí. - více v recenzi pro A2 ()

Pethushka

Při téhle vynikající kriminálce se skvostným hereckým obsazením, jsem úplně zapomněla na čas. Jde totiž o film, který má švih, styl a je vkusně vtipný. Sestava zlodějů nemá chybu, každý člen je sice jiný, ale dohromady jim to skvěle šlape. Nejvýraznější z nich pro mě byla moje oblíbenkyně Ji Hyeon Jeon. Nezklamal mě nikdo. Rozplývat jsem se musela taky nad některými akčními scénami. Ona vlastně celá ta jejich akce byla zajímavá od začátku do konce, žádná slabá místa, žádná nuda. Jen mě trošku štve, že některé věci zůstaly nedořešené. Jinak paráda. 4,5* ()

EvilPhoEniX

Perfektní,ohromná Záležitost! Hlavní zápletkou je krádež diamantu v Casíně. Obsahuje komplikovanou love story a super dynamickou sestříhanou akci, děj má také několik nečekaných zvratů,netušíme závěr, dokud film nezkončí.. Takhle si představuji Akční Zlodějský film s našlapaným příběhem a vynikajícím vizuálem !! PS: Stopáž kupodivu vůbec nevadila, uteklo to rychle! 80% ()

Adrian

Oddychova blbinka, ktorej hravost je v spravnom pomere viac uprimna, ako krcovita. Non-unisex heist v azijskom baleni, ovsem s popisom pod ciarou "go global". Panazijske zoskupenie pred i za kamerou vykazuje slusne tmelivo v potrebnych zanrovych ingredienciach. Aj takto specificky nespecifikovane moze vyzerat v sucasnosti (november 2012) komercne najuspesnejsi korejsky flak. 7/10 ()