Zloději (festivalový název)

도둑들

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

Jižní Korea, 2012, 135 min

• Niktorius

Tvůrci Zlodějů zřejmě nechtěli, aby jejich dílo vycházející z divácky vděčného námětu bylo označováno za nenáročnou zábavu, a tak se ho rozhodli hned na několika rovinách znáročnit. Bohužel dost nešťastným způsobem: 1) Ve filmu je příliš velké množství postav, ty ne vždy dostanou zasloužený prostor, jsou vzájemně zaměnitelné a i když některé zavčas umřou, je v nich stále zmatek. 2) Aby film působil mezinárodně, jsou do něj krom hvězd korejských obsazeny i nějaké čínské a japonské. Některé "vtipné" dialogové scény jsou přitom založeny na tom, že postavy mluví různými jazyky a vzájemně si nerozumí. Takže divák, který má málo naposlouchané východoasijské jazyky a těžko slyší rozdíl mezi korejštinou a japonštinou, bude opětovně uvržen v chaos. 3) Spolupráci jednotlivých členů zlodějského týmu poznamenávají jejich vzájemné sympatie a antipatie. Ty většinou pramení z jejich minulých zážitků, jež jsou vcelku nahodile odhalovány ve flashbacích. 4.) Vyprávění zamlčuje některé důležité události, které jsou odhaleny až ex-post. 1 + 2 + 3 +4 => Uměle komplikovaný film, který se poměrně těžko sleduje, ale za zvýšenou pozornost neodmění diváka ničím jiným, než rutinní žánrovou podívanou, která ani přes stylistickou vybroušenost nemá čím ohromit a která upřednostňuje lákadla kulturně specifická (známé tváře, špičkování několika asijských národů) před těmi univerzálními (situační komika, akce).(6.9.2013)

,,NAŠÍM CÍLEM JE DIAMANT SLZA SLUNCE …. SOUČASNÁ ODHADOVANÁ HODNOTA 30 MILIONŮ DOLARŮ, UKRADENA BĚHEM VÝSTAVY V TOKIU. PŘEDPOKLÁDÁ SE, ŽE JE V HONGKONGU.“...... /// Vodlehčená korejská zlodějina, ve který není hlavním úkolem ,,trefit jackpot“. Nebo vlastně je, ale tak nějak jinak… Kurva, to je lidí (chvilku se zdá, že tady hraje půlka Asie…). Formování partičky specialistů na zázraky, ale Danny a jeho tlupa už jsou vohraný, takže tady to vylepšujou řešením vnitřního ,,etickýho“ problému. Víc bych neprozrazoval, páč tak aspoň rychlejc uteče čas, než se film překlopí do lehce nadprůměrný poslední třetiny. I když zase (jako vždycky) záleží, nakolik jste ochotní uvěřit. Film plnej zlodějů (ne parťáků), který dělaj to, co uměj nejlíp. Klasicky bezproblémová filmařina s dobrejma CGI a příběh, ve kterým není o překvapení nouze. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se ukrást Wei Hongovi kámen (nůžky a papír už mám). 2.) Su spíš na ty vodlechčený blbiny, než na artovej biják. 3.) Thx za titule ,,mindhunter29“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(14.3.2013)

Dannyho parťáci se šikmýma očima sice nenudí, ale zároveň taky neusadí pořádně do sedačky. Vypadá to všechno velkolepě a "hollywoodsky", ale problém je v tom, že jsou si herci, resp. herečky, dost podobný, takže jsem se chvílema ztrácel, co, kdo, jak, proč?! (není nad to jim všem udělat podobný účesy, aby to bylo jednodušší!). A druhá věc je, že je to zbytečně překombinovaný.. nejdřív se krade to, pak tamto, nakonec jeden okrade druhýho, do toho se zaplete třetí a čtvrtej, no ale ty zase chce okrást támhleten, kterej si na to vezme ještě šestýho atd. Prostě zbytečná složitost a zmatek, který to v mých očích nakonec srazily ze slibných 4* na tři.(13.4.2014)

Příjemně strávený večer, s korejským filmem. Korejci prostě umí točit filmy, to se jim musí nechat. Zloději jsou skvělou oddychovou zábavou (a to i přesto že trvají dvě a čtvrt hodiny) na večer. Ze začátku to vypadalo na korejskou verzi Dannyho parťáků, avšak tihle zlodějíčci si mezi sebou moc nevěří, a každý vlastně jede na vlastní pěst, což znamená že o dějové zvraty není nouze. Celý film má příjemné tempo, a to i díky tomu že se tu sešli nejrůznější charaktery a vytvořili opravdu pestrou paletu postav. A závěrečná akce byla hodně fajn, no ještě aby nebyla, vždyť to točili Korejci! 75%(20.4.2013)

Ocean's Eleven po korejsku. Skvěle zahrané dialogy podtrhující atmosféru nedůvěry a očekávání kdo komu vrazí kudlu do zad. Stylové, koukatelné a skutečně hvězdně obsazené. Popis obsahu filmu výjimečně nepřehání. Tempo které ani na chvíli nezaváhá. Jedna ze závěrečných horolezecko-parkour scén patří k absolutní akční filmové špičce.(22.1.2013)