V překladu "Vlčí děti Ame a Yuki". Film je o rodičovské lásce a celkem pokrývá děj třinácti let. Příběh začíná u devatenáctileté Hany, která na vysoké škole potká a zamiluje se do "vlčího muže". Jejich láska je vzájemná a vede až ke svatbě, po které se jim postupně narodí dvě děti, holčička Yuki a chlapeček Ame. Všechno je v pořádku a nikdo nemá o existenci "vlčích dětí" ani ponětí. Když ale Hanin manžel nečekaně zemře, rozhodne se Hana přestěhovat se na venkov, daleko od města, a tam vychovávat své děti. (Moiraine)

Kwaichi

Vlky sú pre japoncov priam posvätné tvory. Keď sa k tomu pridá štýl anime, priam rajská prírodná scenéria a Mamoru Hosoda výsledok je jasný. Dielo by som zaradil medzi najlepšie rozprávky, ktoré som v poslednom čase mal možnosť zhliadnuť. Zameranie na detskú výchovu a správnosť voľby životnej cesty je jedena z najvhodnejších tém pre mladého diváka. Sám neviem, či by som sa vybral cestou Yuki alebo Ameho. Skôr by som sa priklonil asi k ceste Ameho. Svoj osud by som bral ako dar a nie prekliatie. Grafické vyhotovenie miestami pripadalo ako z iného sveta. Niektoré zábery som mal problém rozoznať, či sa jedná len o animáciu alebo skutočnú fotografiu. A tá príroda... Skoro ako u nás v Tatrách. Pri sledovaní som sa trochu pousmial, keď sme sa s kamošom bavili o podobnom výzore vlkov s Digimoni, následne o 10 minút neskôr sme zistili, že oba kúsky má na svedomí ten istý režisér. ()

zette

Nevim, jestli je to tim, ze se mi v noci zdal sen o velkem a zlem psovi, ale tento film mi nametem moc nesedl. Souloz Hany s vlkem, ke ktere se schyluje je hodne perverzni a nechutny, holt Japonci...:-). Zivot na venkove je zajimavy a pro me osobne je nejvetsim kladem cele pohadky. Animace pro japonsky film typicka, stejne jako hudba nicim neprekvapi. ()

Marys

Rozpačité dojmy z tejto japonskej rozprávky. Asi mi chýba kontext, no prišla mi veľmi zvláštna a párkrát sme sa s priateľkou pri pozeraní prichytili pri určitom "wtf" momente s podtitulom: To smáď tí autori nemyslia vážne. Vlčie deti nebudú mojim obľúbeným animovaným filmom. Mal pekné momenty, no je až príliš zvláštny. ()

Koda

Já nemůžu... rozhoduji se k čtyř hvězdičkám, ale asi 10 minut jsem se vážně rozhodoval, jestli to hodnocení nezměním. Žít jako vlčí dítě má své výhody i nevýhody. Můžeš se předvádět, umíš skvěle lovit, umíš rychle běžet, ale když lidé přijdou na to, že vlastně máš schopnost se přeměnit, vyděsí se a už s tebou nepromluví. Abych nějak rozvedl tohle anime, tak jak furt říkám, anime mě vždycky dokážou něčím neuvěřitelně překvapit. Anime vlastní takovou obrovskou moc, že dokážou vtáhnout člověka do takového reálného života, který se vlastně děje takovým pomalým tempem a je právě vhodný k tomu, aby se člověk rozkoukal... a to právě člověk potřebuje. Bohužel se stává, že u klasických animovaných filmů se hlavně režiséři snaží o to, aby ten příběh přešel k tomu hlavnímu aktu, kdy se něco děje, kdy třeba aktéři bojují, kdy postavy už hledají klíč k splnění mise. NE! Anime je právě ten úplný opak toho, a já jsem vlastně na to přišel... zde se japončíci snaží o to, aby ten děj filmu šel prakticky od začátku, kdy se rodina sejde, kdy se děti narodí a příběh se snaží odpovídat na velmi důležité otázky, na které třeba jiné animované americké filmy zapomínají, a to je třeba průběh života toho, kdy se máma potkala s vlčím manželem a jak vlastně zemřel, proč se rodina přestěhovala, proč děti byly nemocné, proč se vlastně staly vlky, dokonce i diskuze jiných rodin s tou konkrétní obsahuje tolik důležité informace, jak vlastně máma přišla k práci... to všechno připadá zde úspěšně odpovězené a to jsou prostě body k dobru (logicky tam nebudou házet scény z porodu, to už by bylo moc). Příběh na mě z počátku působil takovým smíšeným pocitem, nevěděl jsem, co si z toho filmu mám vzít. Jasně, otec zemře, děti vyrostou, odejdou a film skončí. Jenomže tady je obrovské au! Jsou to vlci a teď si říct - Budu radši člověkem, nebo vlkem? Než se k tomuto bodu dostanu, musím samozřejmě zmínit celý ten průběh života, kdy děti ještě byly malé a postupem času začaly chodit do školy. Trošku mi to připomínalo film Můj soused Totoro - taky, stará chatka, 2 děti a rodič. Velmi starostlivá matka, kterou jsem celou dobu obdivoval za to, že se v průběhu farmaření nerozbrečela a i když jí asi 3x nevyrostla úroda nevzdala se a nakonec štěstí přišlo i na ní. Dále musela snést problémy dětí, když hledala Ameho před utopením, nebo ze školy a snažila se o to, aby její děti byly úspěšné. A tady právě oceňuji výborný nápad toho, že Ame už nechce být člověkem a chce vládnout horám. To přesně vyvrcholila ta poslední scéna, kdy byla bouře a mamka se nemohla dostat do školy kvůli tomu, když hledala Ameho, který utekl. Osobně si myslím, že příběh s Amem byl vynikající... aleeeee trošku jsem zklamaný z toho, že jsem malinko doufal v to, že Yuki bude mít se Souheem více prostoru ve škole. Ten konec byl bohužel víc odfláknutý a možná jsem doufal i v to, že Ame se omluví mámě, když ho začala hledat, nebo před jeho rukami zemře. Fakt jsem doufal v neuvěřitelný ending a jasným 5 hvězdám, ale nakonec z toho plynul jiný průběh. Jak říkám, mě by nevadil v této chvíli 3 hodinový film. Každopádně film jako takový byl neuvěřitelný, fakt jsem na poslední chvíli změnil hodnocení, ale já prostě se omlouvám, zřejmě bych si to spíš domyslel trošku jinak. () (méně) (více)

Radko

Presťahovať sa z rušného moderného megapolisu na horskú samotu, prečo nie? Lenže v tomto prípade nejde ani tak o voľbu ako o nutnosť utiecť pred všetko vidiacimi očami obyvateľov mesta. Skryť pred doternými zrakmi modifikované deti. Uprostred prírody sa divák dozvie niečo zo zásad pestovania zemiakov a iných plodín, kochať sa môže na záberoch prírody. pritom dostane alegorickú bájku o rôznych spôsoboch a možnostiach osamostatňovania sa ľudských jedincov od svojich rodičov. A o prežití v komunite viac či menej roztrúsených susedov - lazníkov. Krásna animácia, trochu alegórie a dojímavé zábery uprostred prírody si nejaké tie hviezdy zaslúžia. No zďaleka nie absolutórium, pretože tentoraz všetka ta prírodná motivácia a celý príbeh neboli podané prirodzene, ale bol trošku cítiť kalkul. Vypočítavosť na efekt dávkovaných scén spontánnej radosti, dojímavej zamilovanosti, trpkého smútku, spoločnej radosti v rodine, srdce zvierajúcich scén slzivého smútku. Bližšie skôr priemeru, no ó hory, ó horská a srdcu blízka kopaničiarska scenéria tentoraz vyzdvihla hodnotenie hore. ()