Equalizer

Equalizer

Thriller / Akční / Krimi

USA, 2014, 132 min

• HAL

Chuck Norris udělal dítě McGyverovi a společně ho díky všem jeho ctnostem pojmenovali po prvním americkém prezidentovi - a on tak teď bohatým zlým bere a chudým hodným dává, a hlavně se drží svého konstantního módu "Když mě naštvete, tak vás hrozně moc zabiju a budu se u toho tvářit jako starostlivý strejda." Problém s akčními béčky s primitivním příběhem je v tom, že na to aby bavila, tak musí být přiznaná - jako Neesonovo Taken - ne se místy trapně pokoušet tvářit jako nový vrchol nezávislého filmu. Škoda že jediný kdo to tady pochopil je Marton Csokas, který si svého superzlého superzlouna nádherně vychutnává. Definitivně to ovšem nechápe Fuqua, a ještě k tomu navíc topí veškerou potenciálně zajímavou akci ve tmě a zmatených střizích na detail (nejzmrvenější finále akčního filmu ever), takže už fakt nechápu proč já na jeho filmy pořád ještě chodím. Vždyť ani ta vzpomínka na parádní Replacement Killers by mi neměla vydržet tak dlouho. 4/10(24.9.2014)

Kdyby se volil nový Bůh, dám hlas Denzelovi. Ten totiž na rozdíl od Boha současného umí opravdu potrestat hajzly a jako bonus se s nima vůbec nesere. Jestli to všechno bylo reálné nebo jestli by někdo tak dokonalý vážně mohl existovat je mně volný jak pásek před večeří, protože ještě pořád je tu řeč jenom o filmech a filmy mají především bavit. P.S: A to všechno za hubičku, jak romantické. (Auckland, NZ)(27.11.2014)

• Madsbender

Vďaka mojej obsesii technickým spracovaním nejdem nižšie, i keď používanie dlhých steadicamov a hrdinovho "šiesteho zmyslu" bolo v kontexte deja ešte retardovanejšou paródiou, ako príbehová konštrukcia, prostredie a casting dohromady. Fuqua by si mal kúpiť ekvalizér, aby mu zrovnal film, v opačnom prípade s ním končím. A to som si myslel, že s niečím tupším ako Shooter už nepríde. Prišiel. Tento komentár je sám o sebe zbytočný, len by som chcel odkázať na užívateľa MessiáŠ, ktorý to prehľadne a v kocke zhrnul aj za mňa. 10%(16.2.2015)

Nááářez!!! Nakonec sem tomu dal 5/5, Denzel si to vzal celý pro sebe a závěr ve skladu mne úplně rozsekal !! To pomalý tempo bylo dokonalý na akčňák. Denzel s klidem odrovnal všechny rusáky a mafii ... "jenom" proto, že zmlátili prostitutku .. dokonalost!! Film se hodně veze na atmosféře "Seagalovek" a "96 hodin". Ovšem zatímco Neeson vždy vede válku hrozně rychle a až bych řekl, že je mírně ve stresu, Denzel si to zde dává s ledovým klidem, film se veze v pomalým tempu, i když souboje jsou rychlý a efektní (a brutální .. zabíjí vším, co je po ruce..), celkově jde z Denzela obrovskej bezbřehej klid a naprostá osobnostní nadřazenost nad všema, kdo se mu postaví ... To je taky krásně vyjádřeno na samotném konci, kdy stojí u oceánu (reakce na martial arts filmy 70. let? :-) ).(13.12.2014)

Všímáte si, jak v nové studené válce nasadili amíci do boje FILM? No, heleďte, v jednom vám odklidí Šu-Lina z KLDR a v jiném zas americký černoch, resp. afroameričan, resp. Barack Obama, vlastnoručně rozhodí batinky zlým Rusákům. Tak, pochopili tenhle vzkaz? Obama, v mistrném podání Danzela Washingtona (samozřejmě), se vydá až do Moskvy, kde čeká, jestli se nějakej zkurvenej hajzl jenom pohne, aby je rozstřílel do posledního kreténa. No nic, povídám, to zas v Obi mají skladníci o čem přemýšlet. A bude to stačit, ptám se já. A co na Fugua Fuka? A co Jan Pleskač? A co Barack? Komu tím prospěje? Druhé straně? Film mě do půlky poněkud nudil, moc se mluvilo a málo psalo domů, ale pak přišla první bourneovská akcička, a já byl spokojen, ale devatenáct vteřin je i na mě málo. Pak to mělo spíše sestupnou tendenci a závěrečný fajt... Tam už jen chybělo, aby Denzi Washi vzal do ruky motorovku a zvolal na toho tlustýho sekuriťáka: " Gimme some sugar, baby!"(30.12.2014)