Antoine Fuqua přichází s dalším svým počinem a já se celej ošívám, co z toho bude. Na jedné straně Denzel a pach krve po headshotech z Pádu Bílého domu, na straně druhé Chloé Grace Moretz a pachuť dementního scénáře nejen posledního jmenovaného filmu. No výsledek rozhodně není úplně košer, a to přesně v duchu výše popsaného. Musím ale uznat, že i když jsem musel místy zamáčknout slzu nad debilitou některých postav, výsledkem jsem byl docela slušné pobaven. Na drsňáckou konkurenci Equalizer nemá, ale s jistou dávkou tolerance na 80% pobavit dokáže.(22.12.2014)

Pomalšie ale o to sústredenejšie, decentne gradujúce a luxusne si vychutnávajúce hlavného záporáka. Washington sa približuje postu áčkového Seagala a čoskoro sa mu nad hlavou rozsvieti svatožiara. Potešila ma vyváženosť suverenity medzi ním a Csokasom, dialógy, malá rola Billa Pullmana, krvavejší ráz než sme pri washingtonovkách zvyknutí, i záverečný Moby. Fuqua is back.(14.10.2014)

"Čo vidíš, keď sa na mňa pozeráš?..." Ja vidím D. Washingtona v skvelej forme a ak sa vážne zahľadíte a zamyslíte, tak vám rovnako ako mne dôjde, že sa za posledných 20 rokov takmer nezmenil a tých 60 rokov na ňom vôbec nie je vidieť. Tento napínavý thriller o zabijákovi z "Baumaxu" má tak trochu lacný a otrepaný príbeh , ale spracovanie je profesionálne zvládnuté s dobrou psychológiou a rozborom postáv a dobrými dialógmi, takže nudiť sa rozhodne nebudete. Dosť mi to pripomenulo Denzelov o niečo starší a trochu lepší film Muž v ohni. Teraz už viem prečo sú niektoré kladivá z Baumaxu trochu ošúchané...80%. Washington 100%.(8.2.2015)

Až bude nejhůř, vím zcela jasně, komu mám zavolat ! McCall všechno zařídí, tím jsem si zcela jistá. O Denzelovi se nikdy moc nevyjadřuji, ale musím to napravit, protože ho mám jako herce zařazeného v té vyšší garnituře a že umí, o tom žádná... Věděla jsem do čeho jdu a co mě čeká, tak jsem vývojem situace nebyla až tak moc zaskočená, ačkoliv se tak málem stalo po zjištění faktu, že McCall skutečně dokázal zcela sám, bez úhony na zdraví a nějaké výrazné pomoci, zlikvidovat pomalu celou ruskou mafii, ale věřím, že jeden člen jim snad zůstal:-) Mělo to všechno, co tento žánr obnáší a i přes delší stopáž jsem se vůbec nenudila, například nezapomenu mimo jiné, jak při jedné čistce situaci nejprve zmapoval očima (to bych chtěla vyzdvihnout, ty detailní záběry na oči, super), odhadl, jak to bude přesně probíhat a na konci jen řekl 28 - 9 = 19....hustý !!! Asi to byla jeho jediná chyba v odhadu, protože byl o 9 vteřin lepší než si to spočítal......to byl jen malinký spoiler:-) A o zahradnickém náčiní už ani netřeba psát, toho tady napsali už mnozí dostatečné množství.(18.12.2014)

Ve vší té změti akčních stathamovek nebo (ne)Postradatelných, stačí Denzelu Washingtonovi vzít kladivo a je "to" tam. Povětšinou klidné tempo funguje překvapivě dobře a více než na nějakou akci se člověk těší na další rozhovor s hlavním ruským zabijákem. Sice by to chtělo trošku méně okatého product placementu a zamyslet se nad pár zpomalovačkami, ale jinak skvělá podívaná.(18.12.2014)

• - Devadesátá třetí kniha v pořadí, kterou čte McCall (Denzel Washington), je „Neviditelný“ od Ralpha Ellisona. Kniha líčí osudy a symbolickou životní pouť bezejmenného, lidmi přehlíženého, a proto „neviditelného“ černošského vypravěče, hledajícího svou identitu a své místo v americké společnosti. (sator)

• - Menší roli Teddyho zabijáka si ve filmu zahrál i miliardář, internetová celebrita a pokerový hráč Dan Bilzerian. Není to ovšem jeho první film, menší role si střihl i ve filmech Na život a na smrt (2013), Cat Run 2 (2014) nebo Jedna za všechny (2014). (Punisher)

• - Zbraně použité ve filmu byly pistole Glock 19, UZI, útočná puška M-4 a samopal MP-5. (K98)