Equalizer

• slovenský

Equalizer

Thriller / Akční / Krimi

USA, 2014, 132 min

Přepálená stopáž a přes hodně nadějný začátek má film mnohem blíže k průseru Pád bílého domu než k Training Day. Tedy ne že by příběhově čerpal z jednoho nebo druhého inspiraci. Mnohem více se mě líbilo vzájemné oťukávání Denzela s Martonem. Takto příjemný souboj na dálku jsem již nějakou dobu na plátně nezažil. Bohužel celý koncept jde nakonec do kopru, protože z Washingtona prostě MUSÍ být superman, který si nakonec vyšlápne i na samotné Rusko. Bože! 132 minut je opravdu vražedných a na film jsem koukal na 3x. Fuqua není určitě špatný režisér, ale dostává do ruky hodně špatné příběhy. Ve filmu se zpočátku filozofuje aby se poté bezproblémově zabíjelo. Myslel jsem si že to dopadne lépe. Když nevíte co by najdete to v OBI. Podruhé do toho už nejdu. 60%(19.12.2014)

,,CHCI VĚDĚT, KDO DOOPRAVDY JE!…" /// Robert McCall je vobyčejnej člověk. Přes den maká v OBI (což se hodí, když potřebuje třeba kladivo) a po večerech tak nějak mimochodem pomáhá lidem. Ale jak může pomoct holce, kterou pase ruská mafie? Jednoduše. Prostě jejich krví vymaluje restauraci… Antoine Fugua má zajímavej styl vyprávění. Asi nejlíp ho uplatnil v Training Day. V Pádu Bílého domu si zase zábavně akčně zadováděl. Tady se snaží vo obojí. Z pomalýho a poklidnýho tempa postupně přechází do efektní a zábavný béčkový podívaný. Pronáší se suchý hlášky, osoby maj strach, nedobrovolně umíraj… takže vlastně nic novýho pod sluncem. Navíc Marton Csokas je zatraceně dobrej padouch! Ve finále už ani Washington nezakrejvá, že to celý je ,,jen“ dobře naplánovaná hra, která má ukojit divákovi krvavý choutky a v pomstychtivý šou mezi regálama s nářadím předvádí, že smrt v OBI může mít hodně podob. Já se bavil. Navíc, teď, když mezi námi není Batman… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej televizní seriál z 80tejch let neznám. 2.) Zjistím, že pustit si v noci bandu Rusáků do obchodu je blbost. 3.) Thx za titule ,,Hawaiana, jvps a M@rty“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(15.12.2014)

Kdyby se volil nový Bůh, dám hlas Denzelovi. Ten totiž na rozdíl od Boha současného umí opravdu potrestat hajzly a jako bonus se s nima vůbec nesere. Jestli to všechno bylo reálné nebo jestli by někdo tak dokonalý vážně mohl existovat je mně volný jak pásek před večeří, protože ještě pořád je tu řeč jenom o filmech a filmy mají především bavit. P.S: A to všechno za hubičku, jak romantické. (Auckland, NZ)(27.11.2014)

Zdejší hrdina by si dobře rozuměl s Casey Rybackem. Navenek taťuldovitý prodavač z Hornbachu, ve skutečnosti profík zabíjející s elegancí...no Caseyho Rybacka. Ze skromného začátku to vyeskaluje do nečekaných výšin a když už byste si začali říkat, že je to blbost, tak vám to Denzelovo charisma prostě nedovolí. Denzel Washington opět potvrzuje, že je pravděpodobně největší sázka na jistotu v poměru herecký výkon / zábavný film. Navíc i můj neoblíbený Marton Csokas konečně vystřihl výborného záporáka. Je slizký, nebezpečný a když vyslýchá tu děvku, tak mi nebylo příjemné na to koukat. Vláďu Kulicha jsem tentokrát identifikoval až z titulků.(24.1.2015)

Uznávam, že záchrana zbitej ruskej šlapky znie serióznejšie, ako pomsta za zavraždeného psa, ale proti tomu čo mafii bral a chudobným dával, je vraždiaca mašina poháňaná emóciami, omnoho drsnejším a logickejším riešením. Minimálne pre akčný krvák. Equalizer pomáhal nevinným, John Wick chytil nerva. Ak mala Washingtonova postava dostáť tomuto stereotypu, potrebovala záporné črty, alebo aspoň sarkazmus. V takto zvolenej polohe by sa viac vynímal s maskou v roli superhrdinu(28.12.2014)

• - Teddy (Marton Csokas) má na hrudi vytetovaný nápis: "Nedotýkej se mě, jestli chceš žít!" a na zádech slova: "Teror", "Smrt" a "Temnota". (Raziel_cz)

• - Menší roli Teddyho zabijáka si ve filmu zahrál i miliardář, internetová celebrita a pokerový hráč Dan Bilzerian. Není to ovšem jeho první film, menší role si střihl i ve filmech Na život a na smrt (2013), Cat Run 2 (2014) nebo Jedna za všechny (2014). (Punisher)

• - Všetky mobilné telefóny používané vo filme sú Sony Xperia Z3 Compact. (Laslo)