poster

Smrt a blažená paní (TV film)

 • anglický

  Death and the Joyful Woman

Krimi

Československo, 1980, 78 min

 • Peabody
  **

  Detektivka - míním předlohu - je dobrá, pan Haničinec taky, paní Hlaváčová jako vždy taky. Jediný háček je dvojice Šafránková Schneider, kde ta první hraje v podivné křeči, což je u ní výjimečné a ten druhý tak hrál vždycky (další doklad, že herecké umění se nedědí), zuřivě poulí oči a nic víc (ostatně v Mladém víně a Benjamíncích je jasně vidět, jak omezený - míním uzounký - repertoár má). Bohužel tady má rolil docela velkou.(30.7.2017)

 • vitekpe
  ***

  Dobre inscenovana "britska" detektivka. Vsechny zensky nadherny, v cele s Libuskou. Problem to ma jen jeden, ale o to zasadnejsi. ...A to je to dite/pubertak (Schneider) v hlavni roli. Kdyby tam tahle postava vubec nebyla, mohla to byt paradni podivana. Takhle me bohuzel stval v kazde scene v ktere se objevil, a navic to jeho "vysetrovani" pusobilo strasne idiotsky. Takze ve finale slabsi prumer. 3-(3.4.2015)

 • ostravak30
  ***

  Herecké výkony sice byly celkem kvalitní, ale celý případ se spíše natahuje opakováním již známých faktů. Po čase začíná nudit neustálé vměšování syna P. Haničince do případu a hýbe se to dopředu jen pomalu. Vše rozřeší až závěr. I trumpeta je po pár minutách otravná. Nelíbí se mi ani studiové provedení. Neurazí, ale nenadchne, to se na tento případ hodí nejlépe.(20.8.2017)

 • honz
  ****

  Poutavý i napínavý příběh začíná v čekárně u lékaře, kde se student Dominik setkává se svou platonickou láskou Kitty. Záhy se mladík doví, že je Kitty podezřelá z vraždy, kterou vyšetřuje jeho otec, inspektor Felse. Aby svou vyvolenou zachránil, pátrá po skutečném vrahovi (i přes otcovu nelibost a zákazy) na vlastní pěst, což se mu málem stane osudným.... Výborně obsazená detektivka pochází z pera britské spisovatelky Ellis Petersové (alias Edith Pargeterové), proslulé mj. 20tidílným cyklem detektivních příběhů z raně středověké Anglie s postavou "Sherlocka Holmese XII. století", benediktinského mnicha bratra Cadfaela. Za svou třetí detektivní knihu Smrt a blažená paní (1962, česky 1963) získala autorka prestižní cenu Edgar.(4.3.2015)

 • sator
  ***

  Autor: Ellis Peters Mladistvý, všestranně nadaný student, syn detektiva, odhalí vraha bezohledného podnikatele, surového i k vlastní rodině. Ujal se pátrání, aby zachránil z vraždy podezřelou dívku, do níž se zamiloval. Tato jeho první láska, plná pubertálního zmatku tvoří druhou, podružnější linii románu anglické spisovatelky a překladatelky české prózy a poezie.(14.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace