poster

Smrt a blažená paní (TV film)

 • anglický

  Death and the Joyful Woman

Krimi

Československo, 1980, 78 min

 • sator
  ***

  Autor: Ellis Peters Mladistvý, všestranně nadaný student, syn detektiva, odhalí vraha bezohledného podnikatele, surového i k vlastní rodině. Ujal se pátrání, aby zachránil z vraždy podezřelou dívku, do níž se zamiloval. Tato jeho první láska, plná pubertálního zmatku tvoří druhou, podružnější linii románu anglické spisovatelky a překladatelky české prózy a poezie.(14.12.2011)

 • Peabody

  Detektivka - míním předlohu - je dobrá, pan Haničinec taky, paní Hlaváčová jako vždy taky. Jediný háček je dvojice Šafránková Schneider, kde ta první hraje v podivné křeči, což je u ní výjimečné a ten druhý tak hrál vždycky (další doklad, že herecké umění se nedědí), zuřivě poulí oči a nic víc (ostatně v Mladém víně a Benjamíncích je jasně vidět, jak omezený - míním uzounký - repertoár má). Bohužel tady má rolil docela velkou.(30.7.2017)

 • Schlierkamp
  ***

  Československá televizní inscenace britského kriminálního románu. Bohatý magnát Arminger je zavražděn ve své restauraci U Blažené paní a vyšetřování se ujímá klidný a uvážlivý inspektor Felse v podání P. Haničince spolu se svým totálně nenápadným kolegou J. Mixou. Zatímco se odhalují nelichotivé rodinné vztahy rodiny zavražděného, inspektorův syn, dedukčně schopný sedmnáctiletý Dominik (D. Schneider) se pouští do vyšetřování na vlastní pěst ve snaze očistit jméno své platonické lásky L. Šafránkové. Detektivka se zdá být natočena klasickým, nikterak výjimečným stylem s několika podezřelými, snad jedině pohled do soukromí hlavního vyšetřovatele, kde roli těžce nevýrazné matky ztvárnila K. Fialová, se může jevit jako něco netradičního. Škoda, že ve snímku nebyla dotažena do konce myšlenka s oceněním starobylého obrazu, nazvaného též Blažená paní, o něhož mělo zájem mnoho osob, avšak jeho pravá hodnota nebyla oznámena. Domnívám se, že se jedná o typickou průměrnou nenáročnou televizní kriminálku, která určitě diváka nezklame.(10.3.2015)

 • Master19
  ***

  Docela nenápadaná televizní detektivka s nezastíraně západním prostředím, kulisně realizovaným anglicky psaným plakátem, jednou plechovkou kokakoly a oknem otevíraným nahoru. Pak už tu je ústřední dvojka zásadně ztvárněná Petrem Haničincem a Janou Hlaváčovou, pikantně na opačných stranách barikády. Columbovskou roli si Haničinec střihl zjevně s chutí, baloňák má sice o pár čísel větší, ale nebojí se představit svou civilní tvář. Pochybuju, že Haničince v jiném filmu uvidíte žádat sendvič. ;-) No a odpočívat po práci v saku a kravatě, na to musím mít člověk fakt náturu. Zajímavé, ale slabé.(9.11.2014)

 • Pitryx
  *

  Příběh přímo ze života hihihi. Vždyť je naprosto běžné, že šestnáctiletý smrad kecá otci do řemesla, a ten to klidně snáší, tedy až do určité chvíle. Syn hysterčí, fotřík je z toho na palici, neb musí hlásit šéfovi co a jak… Děs. Nepříjemní herci, pomalý děj, nuda k uzoufání. Dokoukáno ze zvědavosti, ale rychloposuv nepoužit, takže za dvacet kousků. Schneider tam byl hroznej.(14.8.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace