One Life

George Fenton

Daniel Craig (vyp.)

Martin Pope, Michael Rose

David Freeman

Skutečně milý dokument oslavující krásy přírody, který každého diváka a divačku rozhodně pohladí po duši. Doprovodný komentář nemá nejmenší chybičku. Záběry jsou nádherné a velmi oceňuji, že u každého záběru je titulek kde se dané zvířátko vyskytuje. Soundtrack je takřka boží. Vůbec jsem například netušil, že některé opice si vyhřívají zadky v termálních pramenech kdesi v Japonsku, přičemž jsou obklopeny kupami sněhu. Opravdu se mi dokument moc líbil. Čekal jsem další tuctovku, která se zase omylem dostala mezi 300 nejlepších filmů, ale není tomu tak. Velmi vítám, že se vše netočí kolem pár zvířátek, ale za necelou hodinku a půl proletíme polovinu planety a seznámíme se s těmi snad vůbec nejzajímavějšími. Mnohokrát jsem žasnul. 4*(27.1.2014)

Další z úžasných dokumentů od BBC, který přináší pohled do zákulisí zrození a života zvířecích potomků, vynalézavosti při hledání potravy i snaze nebýt sám za potravu pro druhé, a i dalších unikátních okamžiků ze světa přírody, v perfektních dech beroucích záběrech, při kterých vás dokument provede po celé planetě.(26.1.2014)

Úžasné střípky ze života nejrůznějších živočichů. Záběry dechberoucí, příjemný komentář (jsem zvědavý, jaký bude dabing?). Jediné, co mi maličko vadilo, že nás tvůrci vždycky navodili nějakou neuvěřitelnou dovedností zvířátka a v tom nejlepším to utnuli a přešli zas na další zvířátko. Ale aspoň to nenudí. :)(21.4.2016)

Při prvním viděném dokumentu BBC o přírodě jsem byl nadšený, druhý mne hodně bavil, ale pak ze mne nadšení postupně vyprchávalo. Těch dokumentů už jsou totiž desítky, všechny jsou v podstatě dokonalé, ale taky hodně podobné. Takže One Life byl fajn, nicméně originality moc nepobral a já nad ním nehodlám onanovat jen proto, že se mi líbily zpomalené obrázky exotických zvířat.(7.2.2014)

Skvelý dokument plný detailov, vhodný aj v pôvodnom anglickom znení, vďaka nenáročnej slovnej zásobe a skvelej výslovnosti. Detailné zábery sú naozaj majstrovsky prepracované, ako pozitívum možno hodnotiť aj časovú primeranosť - každému druhu zvierat sa venuje adekvátny čas, ktorý rozhodne nie je dlhý, ale ani krátky. Myslím, že presne takto by mala vyzerať väčšina dokumentov, spracúvajúcich tematiku viacerých živočíšnych druhov.(12.6.2014)