poster

Xue di zi

 • Čína

  血滴子

 • Hongkong

  Xue di zi

 • Hongkong

  血滴子

 • USA

  The Guillotines

 • USA

  The Flying Guillotines

 • USA

  The Flying Guillotine Remake

  (neoficiální název)

Historický / Akční / Dobrodružný / Drama

Čína / Hongkong, 2012, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lavinia
  *

  Říká se, že méně by bylo více. Takže: Tak nějak jsem pochopila zhruba tento obsah: mladý císař má plné zuby svého útvaru elitních zabijáků, protože se shlédl v západních technologiích, zejména jakéhosi střeleckého komanda se mu zachtělo a krom toho si chce špinit svůj posmrtný odkaz moderními a ne tradičními zabijáky. Takže se jich hodlá zbavit, což se mu celkem úspěšně daří. Do toho se matlá jakési hnutí povstalecko-lidového charakteru, vedené ušlechtilcem vskutku ježíšovského vzezření a zvláštní vztah mladého zabijáka a mladého císařského bodyguarda. Náramně se vraždí, popravuje, řve, filozofuje, pronášejí moudra, ke konci všechno rozbombardují a postřílejí. Ty zastaralé ručnice fungují vskutku zázračně, asi je nabíjeli silou vůle. Ještě navíc se do toho míchají etnické problémy dvou druhů Číňanů. Prostě: Obvyklý asijský chaos celkem o ničem se sebevražedně-demokratickým projevem na konci.(8.11.2015)

 • sniper18
  ***

  Je to priemerná akčná historická dráma. Má celkom dobrý príbeh o elitnej vojenskej jednotke, známej ako gilotíny, ktorá pracuje priamo pre cisára a dostane za úlohu vypátrať a zlikvidovať obávaného vodcu rebelov, ktorému sa podarilo uniknúť z väzenia, pričom zajal aj dcéru veliteľa jednotky. Časom sa im ho podarí nájsť v jednej dedine, kde aj nejaký čas zostanú, lenže si postupne uvedomujú, že nie je všetko tak jednoznačné, ako to na prvý pohľad vyzerá a navyše cisár má kvôli pokroku v pláne celú jednotku zničiť. Spracovanie nie je zlé, ale ani ničím výnimočné. Zápletka pôsobí dobrým dojmom a určite musím pochváliť, že sa tu takmer stále niečo deje, až na pár kratších hluchých miest sa to väčšinu času nesie v príjemne svižnom tempe, takže o nude tu hovoriť nemôžem. Lenže zároveň nie som ani moc spokojný, dej nedokáže lepšie vtiahnuť, postavy si ma vôbec nezískali, za čo môžu aj ich horšie podané motivácie a vzťahy medzi všetkými zúčastnenými navzájom, kvôli čomu to nemá ten správny náboj, takže mi vlastne bolo úplne jedno, kto prežije, a nájde sa tu aj viacero na prvý pohľad zaujímavých prvkov, ale ich potenciál sa nevyužil práve najideálnejšie, hlavne samotná elitná jednotka so svojimi zbraňami alebo variácia na filmy o konci samurajskej éry, čo dostane priestor v druhej polovici. Takže dá sa na to bez problémov pozerať, ale nezískalo si ma to. Akcie je tu pomerne dosť, ale je iba priemerná. Síce sú jednotlivé akčné sekvencie celkom veľkolepé a rozmanité, nechýbajú súboje s reznými zbraňami, strelné zbrane alebo explózie, navyše poteší aj obstojná drsnosť, lenže ich kazí ten zbytočný príliš moderný štýl, takže sú úplne preefektované a nechýba množstvo spomaľovačiek. Keby boli natočené klasicky, tak by som bol v rámci žánru spokojný, takto mi prišli len priemerné. Najlepšie zvládnutý je si záverečný delostrelecký útok, len mi to svojou veľkoleposťou pripomínalo skôr pády meteoritov. Herecké obsadenie ma moc nezaujalo, poteší Shawn Yue vo vedľajšej úlohe a ani vodca rebelov nie je zlý, ale zvyšok ma vôbec nebavil a to vrátane samotných hlavných hrdinov, čo je teda poriadny problém. Réžia a technická stránka pôsobia dosť rozporuplne, na jednej strane poteší celkom slušný vizuál, kostýmy, výprava a väčšina efektov sú v poriadku, rozpočet bol viditeľne slušný, lenže film funguje len ako jednoduchý blockbuster, takže po dramatickej stránke mi to prišlo miestami úplne mimo a ani emócie vôbec nefungujú. Takže určite to nie je taká katastrofa, ako som sa podľa niektorých reakcií obával, dá sa na to bez problémov pozerať, ale osobne uprednostňujem tie poctivejšie žánrové filmy, toto je jednoducho len priemerný blockbuster. 53%(22.10.2013)

 • MartinezZ
  odpad!

  Bože, to byla nesmyslná a přeplácaná.. epos. Dále než do poloviny jsem to nezvládl a nedokoukal. Chybí tomu nějaký smysl, jen se to furt navzájem vraždí a zabíjí. Po chvíli už nevíte kdo je kdo (ačkoliv se tentokráte podařilo trochu vybrat herce tak, že je i onen trouba Evropan dokáže trochu od sebe rozeznat), do toho nějaké flashbacky, snažící se osvětlit minulost a vztahy hlavních -asi- hrdinů, honba za rebelem, do toho jejich princ nebo co a všemu tomu kraluje mechanický létající kotouč s břity... něco jako měla Xena. Když tak nad tím přemýšlím, příběhy Xeny snad měly mnohem větší smysl a příběh než tohle. Skoro dvě hodiny jsou naprostý nesmysl, to se celé nedá dokoukat bez poškození mozku.(29.9.2013)

 • JFL
  odpad!

  Čínský Ježíš a jeho komsomolci versus pokrytecký císař a jeho URNA s létajícími gilotinami aneb všechno špatně. Tvůrci tohoto zoufalého rádoby eposu asi chtěli vytvořit opulentní klon Jasona Bournea a "Hrdiny" Zhanga Yimoua, jenže ani horentní rozpočet nezakryje zhůvěřilost a celkovou pomýlenost projektu. Na "The Guillotines" nejvíce zarazí, jak se zde komiksově přemrštěná premisa vyvíjí v absurdně překombinované a sveřepě vážné vyprávění, které ale nic neříká a pouze diváky atakuje horečnatým patosem a křečovitou osudovostí. Veškeré konflikty a zvraty jsou tu sice průhledné už od začátku filmu, ale vyprávění je přesto zkouší zamaskovat neskutečně komplikovanou expozicí. Do toho snímek postrádá jakoukoli prostorovou i logickou kauzalitu, nad kterou staví prvoplánovou efektnost. Vrcholem pak je fantasmagoricky rozklížená vnitřní anti-logika, která když se domyslí vyznívá (alespoň z evropského pohledu upřednostňujícího individualitu) až jízlivě. Řekněme prostě, že ve filmu zemřou tisíce lidí jen proto, aby si hrstka borců uvědomila, že jsou na špatné straně, načež zemřou další tisíce lidí včetně oněch borců, aby si někdo jiný mohl uvědomit svou chybu. A během toho všeho se odkládá zabití jedné postavy jinou jen proto, aby se po vyrovnání kopců mrtvol dotyčný cíl prostě jen tak pro samotné gesto patosu nechal dobrovolně zabít. A to nemluvě o naprosto samoúčelném 3D, které se ve filmu vůbec neprojevuje a je tedy jen umělým způsobem jak přitáhnout diváky do kin a donutit je zaplatit víc. Ve zdejších extrémně krátkých a zpravidla blízkých záběrech s pohybem kamery totiž prostě nemá 3D efekt k dispozici žádný prostor, který by mohl umocňovat.(13.2.2013)

 • Tony.cs
  *****

  Zatímco původní film byl v podstatě drsný survival vyprávějící příběh o vzniku gilotin, tento film je hrdinský epos o jejich konci. Přimíchalo se nám do toho i fantasy, protože jakkoli nefunkční museli být gilotiny ve filmu z roku 1974, tak tyhle už museli být ovládány magií, jinak si jejich funkci nedokáži vysvětlit (nevěřím, že tahle zbraň kdy existovala a pokud ano, nevěřím že byla funkční. No zkuste si trefil člověka v běhu kovovou čepicí. Blbost). Nicméně výprava je skvělá, režie hodně kvalitní, herci sympatičtí, efekty (jak výbuchy tak digitální záběry) na konkurenční úrovni... a myšlenka obrovská. Nechal jsem se filmem pohltit a užíval si tenhle vizuální nářez. Cílené emoce? No jasně. Smyšlený příběh? Sakra kdo by si myslel, že se to stalo, tak by byl idiot všech idiotů. Patos? No jéééje. Ale ta myšlenka zastíní všechno, včetně přitroublých, negativních a nic neobsahujích komentářů, které tu jsou, když já píši ten svůj.(30.9.2013)

 • - S režií snímku bylo po dlouhou dobu spojováno jméno hongkongského herce a režiséra Teddy Chan. Režie snímku se nicméně neujal. Tuto pozici po něm převzal režisér Andrew Lau. (Conspi)

 • - Akční režii měl na starost Lee Tat-Chiu. (Epistemolog)