sniper18

Je to úplne priemerný akčný dobrodružný krimi film. Má obyčajný príbeh o prvotriednom agentovi, ktorý má za úlohu získať vzácny obraz, keďže bol rozdelený na dve polovice, o ktoré má záujem aj niekoľko vplyvných ľudí z rôznych krajín a o pár dní sa chystá dôležitá výstava, na ktorej má byť vystavený. Ale aj kvôli zapojeniu jeho manželky a ďalšej osudovej ženy pracujúcej pre japonského mafiána sa dostáva do nečakaných problémov. Spracovanie nie je úplne zlé, ale aj tak je rozhodne sklamaním. Na jednej strane určite oceňujem celkové, až prekvapivo atraktívne prevedenie, keďže sa neustále striedajú veľmi zaujímavé lokácie, vďaka ktorým sa na to celkom dobre pozerá a rovnako sa tu nájde plno scén, ktoré majú svoje čaro, napríklad časť s malým dievčaťom, čo síce pre celkový dej nemá žiadny väčší význam, ale páčilo sa mi to. Ale inak tu nefunguje takmer vôbec nič, vôbec mi nesadla tá zvláštna odľahčenosť, celé to pôsobí tak nepríjemne prehnane a hlúpo, no nie zábavným, ale skôr brakovým spôsobom a navyše je tu viacero prvkov, ktoré mi prišli úplne mimo, hlavne ten vzťah ku dvom ženám. Aj takto sa na to dá pozerať a dokonca som sa vôbec nenudil, ale kvôli veľmi zvláštnemu prístupu tvorcov sa to nad priemer nedostane. Akcie je tu priemerné množstvo a nie je zlá, ale mohla byť aj lepšia. Na tú výraznejšiu si treba počkať až do poslednej tretiny, predtým sa objaví len občas. Chválim, že je celkom slušne natočená, sadli mi hlavne kratšie súboje, v ktorých ide o efektivitu, no pozerať sa dá aj na tie viaceré samoúčelnejšie, rovnako ani prestrelky alebo rôzne doplnkové akcie nie sú úplne zlé, ale občas to pôsobí tak nepríjemne brakovo, hlavne celé finále, čo to dosť kazí. Herecké obsadenie je výborné, ale sklamaním sú niektoré postavy. Andy Lau má stále charizmy na rozdávanie a aj v akcii mu to celkom ide, len práve ten jeho odľahčený prístup mi tu miestami dosť vadil, poteší ženské zloženie, hlavne Zhang Jing-Chu, ale aj Lin Chi-Ling, aj keď jej postava je tu dosť zvláštna, no chcelo by to lepších záporákov, títo nestoja za nič. A čo sa týka réžie a technickej stránky, rozpočet bol viditeľne viac než slušný, takže vizuálna stránka je až na pár slabších efektov prvotriedna, ale inak tu nefunguje takmer nič, jednoducho režisér to vôbec nezvládol. Takže tých záporov je tu príliš mnoho, ale to jedno pozretie aj tak neľutujem, má to aj svoje klady a hlavne sa na to dalo pozerať bez toho, aby som sa nevedel dočkať konca. 52% ()

Vavča

Senilita zasáhla po Jackie Chanovi i další HK hvězdu. Andy Lau chce dokázat v této blivné akční směsi, že ještě nepatří do starého železa a já mu to věřím. Jenže když někdo kombinuje Jamese Bonda, Dannyho parťáky bez parťáků, MacGywera do jednoho podivného koktejlu s podivně bizardním rádoby japonským záporákem tak musela narazit kosa na kámen. Umím si představit, že slušný režisér by z toho vyházel nejvěší nesmysly, nepotřebné harmpádí a udělal by z toho solidní akční film. Takhle zůstává směs povedených a převážně nepovedených scén, film zachraňuje především nikoli Andy, ale herečka Jing Chu Zhang a především Chiling Lin, která dodává koňské dávky fanservisu a přinutí vás sledovat vše až do hořkého konce. ()

Lacike

Suhlas s tym, co napisal Vavča. Je to neuskutocne imbecilny mix zanrov a ani jeden nefunguje poriadne. Vzhladom na to, ze to bolo evidentne drahe ma mrzi, ze ani akcne sceny za vela nestoja. Andy Lau ma v poslednych rokoch dost velku smolu na projekty. 3/10. ()

kaylin

Já bych to až tak strašně tragicky neviděl. Ale nutno uznat, že snímek má pořádný problém v tom, že se snaží ukázat strašně moc a spojit nespojitelné. Špionážní film spolu s tradičním čínským wu-šu, do toho trochu fantasy prvky a neskutečné bary, rádoby emotivní scény, které nemají efekt, velká produkce a přitom častý pocit, jak je to levné. Příběhově moc rozhárané. ()

Cvalek

Dvouhodinová špionážní jízda s Andym, přiznám se že čínské špionážní filmy mám rád kor ještě když tam hraje Andy Lau. Tenhle snímek ale moc mojí osobnost neuchvátil protože se mi moc nelíbilo provedení které sice nebylo špatné ale očekával jsem lepší. Film to sice špatný není ale dle mého gusta rozhodně není. První polovina byla nezáživná a moc se mi nelíbila, druhá polovina filmu na tom byla o trošku lépe než ta první a byla taky i o trochu líp smysluplná. Místy jsem se trochu ztrácel v postavách, na druhou stranu ten mix různých žánrů se mi celkem líbil a do tohohle toho filmu to skvělé zapadlo. ()

mimozakon

Nebyť prekrásnych exteriérov a dobrej kamery, asi by z hodnotenia padla ďalšia hviezda. Prekvapivo dlhý akčňák, pri ktorom pár krát čakal koniec, a pán agent znova a znova vstal z mŕtvych. ()

Raziel811

Andy Lau mý jednou za čas pravděpodobně nutkavou touhu hrát v totální slátanině, které nejspíše nerozumí ani domácí publikum. ()