Kdo přežije: Čína (TV pořad)

Survivor: China

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní

USA, 2007, 45 min

Komentář obsahuje spoilery. Myslela jsem si, že mě to nebude bavit, protože Čína opravdu není lákavým prostředím, a když jsem viděla jak vypadají oba tábory, tak mě to v tom akorát utvrdilo, ale opak byl pravdou. Pro mě snad úplně nejlepší série, co jsem (zatím) viděla. Prozatím snad nejlepší scény o imunitách. Být Jamesem, který se nechá vyřadit, když má dvě skryté imunity, rozhodně bych se styděla, nechápu jak mohl být tak naivní. Jak mě Amanda v Mikronesii nevadila, tak tady bych jí nejradši za ty pohledy profackovala. Vůbec nechápu proč se Denise dostala tak daleko, tu měli vyhodit jako první, snad jedna z nejstrašnějších soutěžících, co jsem kdy viděla. Naopak jsem si naprosto totálně oblíbila Courtney, měla skvělé průpovídky a má můj obdiv, že se dostala tak daleko, protože jsem si původně myslela, že jí vyřadí mezi prvními, ještě, že se to nestalo. Myslím, že je to snad moje vůbec nejoblíbenější soutěžící, možná taky protože má podobnou povahu jako já - taky si pořád stěžuje. Dala bych snad i plný počet hvězdiček, ale kazí mi to fakt, že místo Courtney vyhrál Todd, který mi už ke konci lezl příšerně na nervy tím jak všem nakecával něco jinýho. Hodně silné 4* "Hlasuju pro tebe, protože, když v noci chrápeš, zní to, jako kdyby někdo dusil mrože."(24.8.2012)

• Frajer42

Tak další parta trosečníků nám podstoupí nelítostný souboj založený na lžích, podvodech, intrikách a troše té fyzické zdatnosti. V zájmu zachování alespoň nějaké délky komentáře se v jeho dalším pokračování bez spoilerů tedy neobejdu, takže kdo nechce znát průběh hry, tak teď ve svém nejlepším zájmu předstírá, že si ode mě nepřečetl, že ten zakrslý 4 % chlápek skutečně vyhrál. Tuším, že si sám říkal a od ostatních si nechal říkat Todd. Kdyby náhodou někoho zajímalo komu jsem tuto řádu fandil já, tak mu rád prozradím, že můj favorit byl James (hrobař(cca. 2m, lehce opálený)). Shodou okolností se dostal ke dvěma imunitám, které si chtěl asi vzít domů. Soudě dle toho, že je nehodlal použít. Počet postav mnou neoblíbených se nám v Číně sešlo snad více než za celou dobu co Survivor sleduji dohromady. Zmínil bych asi především tu strašně ošklivou asiatku. Přižemž naprosto nechápu, jak je možné, že se na ostrově nestala nějaká ,,nehoda" a nespadla jim třeba do toho krbu, co tam asi 3 dny stavěl ten lehce prošedivělý muž, který ze všeho nejradějí soutěžil nahý a kvůli protáhnutí doby stavění krbu nechal své soukmenovce značně vyhladovět. Rovněž jsem očekával, že se tam ta servírka, jejíž hmotnost po příchodu činila 43 kg, rozsype či umře na naprosté vyhladovění. Také se nestalo. Místo toho se na mě smála z finálové trojky. Celkově hodnotím Čínu, jako nic moc s několika zajímavými zvraty. 2*(10.1.2012)

Spoilery Ze všech řad bez hvězdných obsazení je Čína pro mě především řadou s nejlepším castingem. Z 16 soutěžících mi vadí jenom jeden!!, a to ten, který odejde hned jako první, čili od začátku do konce zaručená spanilá jízda. Po ucouraném zlém Fiji působí energická Čína se svým castem jako zjevení, tím spíš, že hráčů schopných po všech stránkách je tu hned několik, a tak by takřka nikdo z nějaké finálové desítky nemohl být vyloženě odpadovým vítězem. I tak má pro mě Čína dokonale uspokojivý vývoj, protože parta, která má hru pevně v rukách, je snad ta nejsympatičtější trojka vůbec (dvojice prohnaných mastermindů a jedna hláškující mrška). Krom nich jsou tu zábavní protivové, rozjímající taktici, úmyslně prohraná soutěž o imunitu a vůbec je to jedna radost za druhou. Jednoznačně Top 3 sezóna. Vítěz: 5* - dodneška jeden z nejlepších vítězů, silně strategická hra, riskantní a vzrušující, zábavná osobnost a úžasně obhájená poslední kmenovka Top 20: Todd Herzog, Amanda Kimmel, Courtney Yates. Oblíbenci: Peih-Gee Law, Jean Robert Bellande(20.12.2011)

Komentář obsahuje části této série = pokud jste sérii neviděly, tak si tento komentář prozatím nečtěte. Opět si vzpomínám na mládí, kdy jsem sledoval pořad ,,Kdo přežije,, (jen přesně nevím jakou serii z prvních sérií). Zvláštní řada od začátku do konce. Byl zde přílišný zřetel na odhalování se (snad každý díl se něco skrývalo a někdo se odhaloval a to chtěně/nechtěně) a v soutěžích byla až přílišná agresivita (fér hra je asi již neznámý pojem)... Co se hráčů týče, tak od začátku jsme fandil Amandě a posléze i Jamesovi. Bylo zde hned několik nezapomenutelných scén (1. Nechutně hubená a blbá Courtney omámila svojí ,,krásou,, a ,,skvělou postavou,, Frostiho = co to má jako být? Ten kluk je slepý? 2. James má 2 imunity, tvrdí jak ji použije, pokud bude cítit potíže. Na radě mluví, že se mu cosi nezdá, ale imunitu nevytáhne a končí = tím mne naštval 3. Jamie suverénně vytáhne ,,imunitu,, což imunita ani není 4. cílené prohry v bojích o imunitu ) => vítěz mne zklamal a bez ohledu na pár výborných scén mne tato řada až tak moc nebavila. 3z5(9.1.2012)

Hodně kvalitní série v nádherném Čínském prostředí a jak už bylo mnohokrát řečeno i se skvělým výběrem hráčů. Byly tu ty správné rozepře, nesmírně originální soutěže, nečekaná vyhození a především skvělá dvojice taktiků. Pro mě rozhodně kvalitní série. oblíbení hráči: Amanda, Todd, P.G.(8.1.2012)

• - Soutěžící Jaime Dugan a Erik Huffman po necelých dvou letech od skončení soutěže uzavřeli manželství. (slatkac)

• - Jedná se o první sérii, která se nenatáčela v tropickém pásmu. (obivan568)

• - Neil Patrick Harris, velký fanoušek této show, dostal od televizní stanice CBS symbol imunity této řady jako dárek ke svým 37. narozeninám. (Hidan)