Šingeki no kjodžin

• Japonsko 進撃の巨人 (více)

Před sto lety se na Zemi objevili titáni. Pro lidstvo to znamenalo jediné – téměř úplné vyhlazení. Přeživší se schovali za vysoké hradby, přes které by se žádný titán neměl dostat, ale opravdu to tak je? Po mnoha letech, kdy se lidé nemuseli obávat o své životy, se situace mění, když jsou hradby prolomeny. Kdo se těm obrovitý zabijáků postaví?! (Zíza)

EvilPhoEniX

Nejsem znalec seriálu, film jsem si pustil spíše kvůli tématice. Attack on Titan je Japonský blockbuster, ale vizuálně se divák příliš nepokochá, laicky řečeno se jedná o "digitální bordel" kde úsměvné efekty střídají zdařilejší. Potěšil mne špinavý look a poměrně slušná porce gore byť v digitálním provedení. Tempo není špatné, akce je poměrně dost, akorát ve středě filmu se objeví pár hluchých míst. Na vyšší než průměrné hodnocení však jít nehodlám. Škoda, že se takové tématiky neujala třeba Korea, vizuálně by to bylo k zesrání. 60% ()

Tom_Lachtan

Mangu ani anime neznám (teda zatím, první sešit anime ke mě doputuje cca za měsíc, pak se rozhodnu i o seriálu), ale tenhle film od obého dokonale odrazuje, neb je převelice špatným, co může fungovat na jiném médiu, v regulerním filmu, který by se dal považovat za druholigový blockbuster, prostě a jednoduše neprojde - například herci - ti jsou ve filmu tak neskutečně špatní, že je pravděpodobně producenstvo vybralo jen na základě vhodné krevní skupiny, nebo fakt nevím. Poměrně otravné byli i emo účesy poloviny přítomných, díky kterým se dali rozeznat jen pomocí nepříliš odlišných čelistí a jednoho rašícího knířku italského lehkého kavaleristy začátku devatenáctého století (no dobře, přeháním, ale pointu v přebujelé šamponovitosti jsem snad sdělil dostatečně). I když, abych nebyl příliš kritický jen k ansámblu, ono by to asi bylo lepší, kdyby jim scénárista do hůst necpal jen odpornou sbírku céčkových klišé hodných leda tak porno parodie čaroděje ze země Koz. A může to spasit akce, či děshrůzný vzhled titánstva? Ne. vizáž je velmi, velmi odfláknutá, titání jsou prostě jen lidé, co mají přelepené bradavky a zakryté genitálie a kdosi jim roztrhl mordu dle jokerovského stylu, co jsem koukal na anime a obrázky z mangy, tak tam to vypadá relativně dobře, díky nejistým detailům, tady to vypadá jen hodně směšně i díky velmi, velmi vtipné a nepovedené práci s cgi, kdy použití zelených obrazovek řve snad z každého záběru. To že na opravdu kvalitní digitální efekty jako např. v Pacifickém Rímu (když už jsme u těch přerostlejch zrůdiček) chápu, rozpočet není bezedný, ale bohové, tady pohyb postav a veškeré pozadí působilo velmi amatérsky a místy spíš jako asylácká verze téhož námětu (a ne, to OPRAVDU není positivum!). Jedna hvězdička za slušný námět a závěrečnou sekvenci, která se dvě, nebo tři minuty dala sledovat bez ironického úšklebku na maine Gesicht. PS: mnohými adorovaný her. výkon Išihary Satomi je jen odporné přehrávání a mávání pařátkama. Domluvil jsem. ()

sniper18

Touto témou o tajomných obroch akéhokoľvek typu, ktorí ohrozujú ľudstvo nikdy nepohrdnem, takže som si nemohol nechať ujsť ani Attack on titan a síce nie som sklamaný, ale ani určite zase tak moc spokojný. Ešte úvodná tretina je v poriadku, síce postavy si ma moc nezískali, prišli mi až moc obyčajné, ale film má zaujímavé univerzum, takže mi to aj dejovo vyhovovalo, potešia slušné kulisy postapokalyptického sveta, výborný útok titanov, ktorý je až prekvapivo nemilosrdný a surový, pričom skvelo funguje ich pocit neporaziteľnosti a tak vlastne aj prakticky beznádejnej situácie zvyšku ľudstva a tak v rámci žánru u mňa prevládali dosť dobré pocity. Ale následne to už začne upadať, síce určite musím pochváliť skvelé tempo, tu sa stále niečo deje, takže mi to ubehlo veľmi rýchlo, postavy mi už prišli o trochu sympatickejšie a postapokaliptický svet stále funguje, ale film zbytočne rýchlo prejde do béčkového, ale tým hlúpym spôsobom a preakčnelého módu, kedy už je možné všetko. Hlavne zabíjanie Titánov sa už zdá, ako tá najjednoduchšia záležitosť, čím sa zničí všetko, čo sa budovalo v prvej tretine a tak ma to už vlastne aj prestalo výraznejšie zaujímať a dopozeral som to už len kvôli spomínaným kladom. Čo sa týka akcie, je celkom veľkolepá a v rámci žánru až prekvapivo drsná, tu sú ľudia trhaní na kusy a krvou sa nešetrí, na čo teda z podobných filmov rozhodne nie som zvyknutý, ale až na ten prvý útok mi ani nepríde až tak zaujímavá. A hlavne spôsob boja ľudí z druhej polovice mi vôbec nevyhovoval, pričom to ešte vôbec nefunguje ani v rámci vlastných pravidiel, takže tu už nemalo čo výraznejšie baviť. V rámci obsadenia ma zaujal vlastne iba charizmatický Jun Kunimura v úlohe dôstojníka, ktorého vždy rád vidím, ten zvyšok mi už prišiel úplne nevýrazný, ale zase aspoň ženské postavy boli sympatické. A vizuál je skôr len priemer, páčili sa mi kulisy a niektoré efekty, ale inak to bolo až moc viditeľne digitálne, takže ani tu nemôžem byť až tak moc spokojný. Takže nebolo to zlé, prvá tretina sa mi páčila a aj celkovo to bolo svižné a občas aj zábavné, ale na viac, než lepší priemer to nemá. Pokračovanie si pozriem, ale očakávam prinajlepšom rovnakú úroveň. 57% ()

kaylin

Když jsem zjistil, že je tohle venku, byl jsem hodně nadšený, protože tahle manga mě docela baví, i když má svoje hluchá místa. Škoda, že se filmoví tvůrci rozhodli v podstatě jen pro akční jízdu, která je trikově skvělá. Neskutečně se mi líbilo, jak se podařilo manga obry převést digitálně na plátno. Vypadají skvěle a jsou věrni předobrazům. ()

okkac

To, že triky nebudou úplně dokonalé jsem čekal. V manga i anime je tamní svět technologicky na úrovni průmyslové revoluce. Zde jsou ale vidět pozůstatky moderního světa jako obrněné transportéry a vrak vrtulníku, přesto je civilizace právě o 150 let pozadu. Generál prohlásí, že se o starém světě nesmí mluvit. Hlavně ale ten vrak vrtulníku dává otázku proč se nepokusí opět vynalézt létající stroj, protože na něho by byli i Titání krátcí. Každopádně 90 minut je málo pro první část. Výcviková část je přeskočena a je to jen sled scének, které potěší zejména brutalitou. Uvidíme, co druhá část. Zatím je to jen zajímavý doplněk k anime a manga. ()

• Původním záměrem produkční společnosti bylo obsazení režiséra Tecuja Nakašima. Prohlášení o jeho oficiálním obsazení se objevilo v roce 2011 z kraje listopadu, aby se jen měsíc nato objevila zpráva o jeho náhlém odchodu od rozpracovaného filmového projektu. Důvodem režisérova odchodu byla markantní rozdílnost v kreativním pojetí celé komplexity snímku se zástupci produkční společnosti. Následující rok se filmového projektu ujal režisér Šindži Higuči. Natáčení filmového snímku odstartovalo v květnu roku 2014 a bylo ukončeno téhož roku v srpnu. Mezi filmovými lokacemi se objevují výhradně japonské lokace, jako jsou ostrov Hašima, ležící v prefektuře Nagasaki, prefektura Kumamoto, prefektura Ibaraki a filmová studia Toho. (Conspi)