Šingeki no kjodžin

• Japonsko 進撃の巨人 (více)

Před sto lety se na Zemi objevili titáni. Pro lidstvo to znamenalo jediné – téměř úplné vyhlazení. Přeživší se schovali za vysoké hradby, přes které by se žádný titán neměl dostat, ale opravdu to tak je? Po mnoha letech, kdy se lidé nemuseli obávat o své životy, se situace mění, když jsou hradby prolomeny. Kdo se těm obrovitý zabijáků postaví?! (Zíza)

EvilPhoEniX

Nejsem znalec seriálu, film jsem si pustil spíše kvůli tématice. Attack on Titan je Japonský blockbuster, ale vizuálně se divák příliš nepokochá, laicky řečeno se jedná o "digitální bordel" kde úsměvné efekty střídají zdařilejší. Potěšil mne špinavý look a poměrně slušná porce gore byť v digitálním provedení. Tempo není špatné, akce je poměrně dost, akorát ve středě filmu se objeví pár hluchých míst. Na vyšší než průměrné hodnocení však jít nehodlám. Škoda, že se takové tématiky neujala třeba Korea, vizuálně by to bylo k zesrání. 60% ()

Zíza

Nakonec to není tak špatné, jak všichni odborní japonští recenzenti deklarují. Prostě špinavá fantasy antiutopická rvačka s efekty, na který chudý japonský rozpočet mohl dosáhnout. Na filmu, oproti manze a anime, se mi líbí, jak jde krásně vidět všechna na bída a špína – doslova. Nemá smysl vůbec srovnávat, co je oproti předloze jiné a co chybí, protože to je přeci logické, že to bude jiné; do dvou filmů prostě nejde nacpat všechno, co všichni fanoušci Titánů tak milují (zdravíme Leviho). Přesto mi v tomto prvním filmu přišlo, že příběh není zrovna ta nejsilnější stránka. Zdálo se mi to poměrně nevyrovnané, uvidíme co přinese druhý díl. Co se hereckých výkonů týče, v podstatě nemám co vytknout kromě Harumy ztvárňujícího Erena. Jeho ztvárňování některých emocí mi prostě vůbec nesedí a buď je to mnou, nebo prostě není moc dobrým hercem. Pokud bych to vzala z druhé strany, tak musím se všemi souhlasit – nejlepší byla Išihara Satomi, ta si tu roli snad pekelně užívala, protože takový charakter už snad ve své herecké kariéře nedostane; jaká to škoda! No a speciální pochvalu ode mě dostává závěrečná píseň, která se ke filmu sice moc nehodí, ale já si ji pouštěla asi desetkrát za sebou. Jsem zvědavá, jak se s tím, co načali, poperou v druhém filmu. Doufám, že to brzy zjistím. Velká škoda, že to tu neběželo v kinech, stříbrné plátno si to zaslouží. ()

tombac

Osobně bych se přiklonil k negativním japonským kritikám. Film sice vypadá dobře, včetně ztvárnění Titánů, a je i patřičně drsný (Titáni chroupou lidi a vyděšený dav pod nimi zkrápí vnitřnosti), ale v druhé polovině je až bolestivě nekonzistentní a mění se v pouhý sled akčních scén, ve kterých jakoby si tvůrci odškrtávali ze seznamu "povinných" ikonických momentů ze seriálu. Aby to drželo pohromadě, člověk vůbec mohl začít chovat sympatie k hlavním postavám a nebylo mu fuk, kdo bude v následující scéně sežrán, a seznámil se s mytologií střetu lidí s Titány, film by potřeboval tak půlhodinu navíc, počítaje v ní výcvikovou část, která mi tu dost chyběla. Nehodlám spekulovat, nakolik to je omezeným rozpočtem, nakolik produkčními zásahy (na nemálo místech se očividně stříhalo), ale film mě směrem ke konci až unavoval. Zlatý seriál. ()

sniper18

Touto témou o tajomných obroch akéhokoľvek typu, ktorí ohrozujú ľudstvo nikdy nepohrdnem, takže som si nemohol nechať ujsť ani Attack on titan a síce nie som sklamaný, ale ani určite zase tak moc spokojný. Ešte úvodná tretina je v poriadku, síce postavy si ma moc nezískali, prišli mi až moc obyčajné, ale film má zaujímavé univerzum, takže mi to aj dejovo vyhovovalo, potešia slušné kulisy postapokalyptického sveta, výborný útok titanov, ktorý je až prekvapivo nemilosrdný a surový, pričom skvelo funguje ich pocit neporaziteľnosti a tak vlastne aj prakticky beznádejnej situácie zvyšku ľudstva a tak v rámci žánru u mňa prevládali dosť dobré pocity. Ale následne to už začne upadať, síce určite musím pochváliť skvelé tempo, tu sa stále niečo deje, takže mi to ubehlo veľmi rýchlo, postavy mi už prišli o trochu sympatickejšie a postapokaliptický svet stále funguje, ale film zbytočne rýchlo prejde do béčkového, ale tým hlúpym spôsobom a preakčnelého módu, kedy už je možné všetko. Hlavne zabíjanie Titánov sa už zdá, ako tá najjednoduchšia záležitosť, čím sa zničí všetko, čo sa budovalo v prvej tretine a tak ma to už vlastne aj prestalo výraznejšie zaujímať a dopozeral som to už len kvôli spomínaným kladom. Čo sa týka akcie, je celkom veľkolepá a v rámci žánru až prekvapivo drsná, tu sú ľudia trhaní na kusy a krvou sa nešetrí, na čo teda z podobných filmov rozhodne nie som zvyknutý, ale až na ten prvý útok mi ani nepríde až tak zaujímavá. A hlavne spôsob boja ľudí z druhej polovice mi vôbec nevyhovoval, pričom to ešte vôbec nefunguje ani v rámci vlastných pravidiel, takže tu už nemalo čo výraznejšie baviť. V rámci obsadenia ma zaujal vlastne iba charizmatický Jun Kunimura v úlohe dôstojníka, ktorého vždy rád vidím, ten zvyšok mi už prišiel úplne nevýrazný, ale zase aspoň ženské postavy boli sympatické. A vizuál je skôr len priemer, páčili sa mi kulisy a niektoré efekty, ale inak to bolo až moc viditeľne digitálne, takže ani tu nemôžem byť až tak moc spokojný. Takže nebolo to zlé, prvá tretina sa mi páčila a aj celkovo to bolo svižné a občas aj zábavné, ale na viac, než lepší priemer to nemá. Pokračovanie si pozriem, ale očakávam prinajlepšom rovnakú úroveň. 57% ()

Jeoffrey

Neodolal jsem a přestože nejsem kdovíjaký fanoušek původního seriálu, tak jsem si nenechal filmové zpracování Titánů ujít. No a docela to ušlo. Co považuji za opravdu velmi povedené je prostředí a atmosféra. Špína, tíseň, zoufalství, prostě opravdu povedená kulisa... Docela se mi líbili i někteří herci a herečky a sám jsem překvapen, že nejvíc se mi asi líbila Mikasa. V původním seriálu na mě působila jako osobnost s největšíma "koulema" a testosteronem, tady působila po celou dobu opravdu žensky a docela příjemně a já docela chápal, co na ní ten Eren vlastně vidí. Dál se mi líbila Hans, trhlá vědkyně s opravdu uvěřitelným zápalem a i nenažraná Sasha mi přišla docela fajn. Z pánů se mi nejvíc líbil Shikishima, který sice v původní předloze není (nebo si ho nepamatuji) ale jeho zdejší role mi přijde tajemná a zajímavá a určitě zaujal. Eren ani Armin mě neštvali a už to samo o sobě je obrovský úspěch. Obrovská škoda je, že se do děje nevešly některé další postavy jako třeba Erwin, nebo Levi. Co se titánů týká, tak ti už byly slabší, nějak mě neděsili tak jak by měli a to jak vypadali, snad až na toho velkého co rozbil zeď a Erena v jeho "lepší podobě", mě spíš bavilo, než aby mě to děsilo, "...působili - jako vysmátí magoři" jak se píše v jednom ze zdejších komentářů a tohle tvrzení klidně podepíšu... Hudba mi přišla docela přijatelná. Co bylo opravdu dost slabé byl samotný příběh, docela slušně pozměněný a opravdu hodně osekaný, z kterého se vytratila spousta tajemných a zajímavých aspektů i když ta základní kostra vlastně zůstala. Takže zkrátka co je u Erena ve sklepě se asi zase nedozvím, ale proč se mu občas stává ta nepříjemná záležitost s přeměnou na své "zajímavější já" se možná ukáže... Co se efektů týká, tak něco ušlo a některé byly opravdu hodně slabé, ale kritizovat za to autory, kteří měli jen omezený rozpočet a tedy si to co páni v Hollywoodu prostě dovolit nemohli, rozhodně nebudu. Výsledný dojem není špatný, ale na víc než na 5,5/10 to prostě nevidím, ale na pokračování se určitě podívám. ()

Tom_Lachtan

Mangu ani anime neznám (teda zatím, první sešit anime ke mě doputuje cca za měsíc, pak se rozhodnu i o seriálu), ale tenhle film od obého dokonale odrazuje, neb je převelice špatným, co může fungovat na jiném médiu, v regulerním filmu, který by se dal považovat za druholigový blockbuster, prostě a jednoduše neprojde - například herci - ti jsou ve filmu tak neskutečně špatní, že je pravděpodobně producenstvo vybralo jen na základě vhodné krevní skupiny, nebo fakt nevím. Poměrně otravné byli i emo účesy poloviny přítomných, díky kterým se dali rozeznat jen pomocí nepříliš odlišných čelistí a jednoho rašícího knířku italského lehkého kavaleristy začátku devatenáctého století (no dobře, přeháním, ale pointu v přebujelé šamponovitosti jsem snad sdělil dostatečně). I když, abych nebyl příliš kritický jen k ansámblu, ono by to asi bylo lepší, kdyby jim scénárista do hůst necpal jen odpornou sbírku céčkových klišé hodných leda tak porno parodie čaroděje ze země Koz. A může to spasit akce, či děshrůzný vzhled titánstva? Ne. vizáž je velmi, velmi odfláknutá, titání jsou prostě jen lidé, co mají přelepené bradavky a zakryté genitálie a kdosi jim roztrhl mordu dle jokerovského stylu, co jsem koukal na anime a obrázky z mangy, tak tam to vypadá relativně dobře, díky nejistým detailům, tady to vypadá jen hodně směšně i díky velmi, velmi vtipné a nepovedené práci s cgi, kdy použití zelených obrazovek řve snad z každého záběru. To že na opravdu kvalitní digitální efekty jako např. v Pacifickém Rímu (když už jsme u těch přerostlejch zrůdiček) chápu, rozpočet není bezedný, ale bohové, tady pohyb postav a veškeré pozadí působilo velmi amatérsky a místy spíš jako asylácká verze téhož námětu (a ne, to OPRAVDU není positivum!). Jedna hvězdička za slušný námět a závěrečnou sekvenci, která se dvě, nebo tři minuty dala sledovat bez ironického úšklebku na maine Gesicht. PS: mnohými adorovaný her. výkon Išihary Satomi je jen odporné přehrávání a mávání pařátkama. Domluvil jsem. ()

Marze

Komerčně úspěšné, ale postavy mají nedostatečný vývoj, což znamená, že se občas chovají nelogicky. Extrémní násilí a krev jsou podstatou tohoto filmu. ()

corpsy

V mnohých scénach a Titanských útokoch mimoriadne drsný a nechutný. Až sa mi nechce veriť, že to bolo točené pre masy. Titáni, vyzerajúc ako mix obrov a ( prepáčte za výraz ) mentálne postihnutých, si nerobia nič z toho, že po plátne tečú potoky krvi. Aké cnostné. Vizuálne a zvukovo vytuningované, ale obsahovo prázdne. ()

ledzepfan odpad!

Ani animovaný seriál mě bůhvíjak nenadchnul, ale poroti téhle sračce je to klenot. V tom filmu není dobře snad nic. Otřesný vizuál, nejpodřadnější herectví, děj plácající se nesmyslně odnikud nikam.. Prostě děs. Vůbec mi neleze do hlavy jak takovouhle značku mohli japka tak beznadějně rozmrdat.. Třeba jim už tenhle fenomén leze na nervy. Možná šlo o charitativní projekt a film natáčeli mentálně postižení... Ale spíš jen očekávají, že i smradlavé hovno s nálepkou “Attack On Titan“ se vpohodě prodá. OSTUDA! ()

maddy

Anime, aj mangu Attack on Titan mám veľmi rád a pri filmových adaptáciách kníh/videohier/komixov mi všeobecne zmeny oproti ich predlohe vôbec nevedia (teda rozhodne nevyvádzam, že tá či oná postava ma iné tričko alebo tá ktorá časť z deja bola vynechaná, nakoniec je to „iba“ film). No vo filmovej verzii Attack On Titan je to všetko najmenším problémom. Problémom je, že to je až priveľmi oklieštené. Film síce na japonské pomery vyzerá dobre, samotní titáni sú stvárnení ešte hrozivejšie než v anime a Japonci sa tradične neboja ani dávky brutality (tú síce často miešajú s rovnako veľkou dávkou naivity), avšak celý film sa scvrkol na obyčajný sled akčných scén takmer bez akéhokoľvek príbehu, ktorý sa navyše v závere mení na prehnaný digitálny bordel. Chápem, že anime malo za tých dvadsaťpäť epizód oveľa viac času na rozpracovanie jednotlivých línii a aj množstvo silných scén muselo ísť zákonite kvôli zachovaniu rozumnej stopáže preč, napríklad drsná a emocionálne silná scéna s usmrtením rodičov z úvodu anime, no z filmovej verzie sa vytratilo to najpodstatnejšie a tým je celé to príbehové mystérium vďaka ktorému mal divák chuť sledovať anime ďalej, neustále objavovať nové informácie a čakať na nové odhalenie. Kto sú tí titáni? Prečo žerú ľudí a nemajú reprodukčné orgány? Kde sa tu vzali? A kto je ten jeden najsilnejší a najvyšší titán a prečo sa objavuje iba raz za čas? A prečo sa niektorí ľudia dokážu prev... to by som už ale spoileroval niektoré zvraty v anime. Nič z toho sa filmu nepodarí predstaviť a zaujať diváka originálne vystaveným univerzom. V úvode sa predstaví situácia typom „toto sú titáni, proti ním bojujeme“ a po piatich minútach sa to už reže hlava nehlava, ale bez nejakej zapamätania hodnej scény. A aj keď sa dianie na chvíľu zastaví, tak sa do malého priestoru snaží vtesnať toľko postáv, že žiadnu si nie je vo filme možné zapamätať ani po mene, nie to ešte vykresliť jej povahové vlastnosti. Škoda, pretože filmovú verziu som si predstavoval už pri sledovaní prvej časti anime, kde som si hovoril, že pokiaľ sa na to niekto podujme, tak to bude kulervouci podívaná. No nakoniec to je také priemerné, naivné akčné sci-fi/fantasy Béčko bez zmyslu, ktoré končí presne v polovici seriálu. Ako fanúšik predlohy zaokrúhľujem smerom nahor, ale myslím, že tí ktorí s anime nie sú oboznámení budú kritickejší, pretože tým takto dementne prezentovaná story nedá nič ... a fanúšikov takýto film prevažne naštve. Každopádne uvidíme, či nejaké zlepšenie prinesie druhý film, no tentoraz už nemám žiadne očakávania. CELKOVO: 2,5* (5/10) ... ale to len z úcty k anime. ()

Macejko

Dokážem pochopiť divákov, ktorí filmovému spracovaniu Shingeki no kyojin vyčítajú úpravy deja a postáv - zmien je tu naozaj obrovské množstvo a polemizovať o opaku je bezpredmetné. Je možné však toto kreatívne rozhodnutie obhájiť? Sú zmeny voči predlohe naozaj legitímnym dôvodom, prečo udeliť nízke hodnotenie? Nuž, to závisí od toho, aký máte postoj k celkovej idei "adaptovania zdrojového materiálu na iné médium". Objektivita samozrejme neexistuje nikdy, sú však faktory, ku ktorým by sa podľa môjho názoru malo prihliadať vždy. Trebárs také prachy. Na tie koniec koncov treba myslieť na prvom, na druhom a aj na treťom mieste, tak to proste je. A faktom ostáva, že Japonci ich nikdy nemali a ani v dohľadnej dobe nebudú mať toľko, ako najväčšie produkčné spoločnosti Hollywoodu. V Toho Pictures nemali na veľké medzinárodné obsadenie, kde by jedinou autentickou Japonkou bola fan-favourite Mikasa Ackerman. Nemali na monumentálne gotické mestá, nemali na gigantické steny. Nemali skrátka prostriedky na to, aby zadaptovali pôvodnú mangu/anime v ideálnej podobe. Preto je obsadenie japonské, preto je z Erena Jaegera iba obyčajný Eren, preto je Armin čiernovlasý Japonec a nie blond Nemec, preto sú veľkolepé múry Shina, Maria a Rose iba anonymné steny zredukovanej dĺžky. Nebudem ani príliš preháňať ak poviem, že môžeme byť vlastne radi za zachovanie krstných mien ako Jean alebo Sasha, pretože vzhľadom na okolnosti by mali tvorcovia plné právo zmeniť aj tie, a takto si vlastne na seba uplietli bič, pretože neznalým divákom bude prítomnosť podobných mien v japonskom filme prinajmenšom podozrivá. Skrátka a dobre: adaptácia. Prispôsobenie sa podmienkam, ktoré nemusia byť vždy ideálne. Prispôsobenie, pri ktorom je vizuálna stránka a mená postáv tým najmenším problémom. Scenáristi a režisér totiž stáli proti oveľa väčšiemu Titanovi, a síce starému známemu problému "ako uspokojivo napchať príbeh x-dielneho seriálu do x-minútového filmu". V tejto chvíli by som čitateľstvo, ktoré pri tomto grafomanskom príspevku doposiaľ zotrvalo, odkázal do profilu filmu "Berserk: Ōgon jidai-hen I - Haō no tamago". Podobne ako v prípade titanov je aj prvý diel berserkovskej trilógie adaptáciou anime seriálu, ktorý má však na rozdiel od filmu Shinjiho Higuchiho výhodu v tom, že neopustil vody animácie a nepokúšal sa o spracovanie hrané. Teda, aby som bol úplne presný: tá výhoda je čisto teoretická. V praxi je totiž Berserk: Golden Age Arc I. katastrofálnym clusterfuckom, ktorý je pre neznalca pôvodného anime (čo som bol v tomto prípade úbohý ja) nielen absolútne nepochopiteľný, ale tiež vzpierajúci sa akémukoľvek emocionálnemu precíteniu a prepojeniu s hlavnými postavami. Videli ste, koľko má ten film percent? 83! Je mi jedno, koľko otaku tým teraz naštvem, ale pre mňa už bude filmový Berserk na večné veky iba "tou skratkovitou kokotinou s bielovlasým transvestitom, pri ktorej mi bolo tak maximálne ľúto úbohého Shira Sagisua, že k nej musel skladať hudbu". A je úplne jedno, či sa pre mňa niektoré súvislosti stanú jasnejšími, ak si niekedy náhodou pozriem pôvodný seriál. Adaptácia má byť pochopiteľná pre všetkých, nielen pre zarytých fanúšikov. Preto si v prípade tvorcov, ktorí sa tak odvážne pustili do filmového spracovania SNK, myslím, že je v konečnom dôsledku škoda, že nešli so zmenami ešte o kus ďalej. Kompletne vyhodiť Armina (ktorý je minimálne v tomto prvom dieli plánovaného dvojfilmu absolútne zbytočný) a sústrediť sa na rozvíjanie zvyšných charakterov v konštelácii, aká im bola nastavená. A práve tu je pes zakopaný: podľa môjho názoru to funguje. Miesto toho, aby som bol nasratý, že Eren a Mikasa už nie sú (takmer) súrodenci, ma skôr zaujíma, ako vo filme vlastne funguje ich novovytvorený vzťah potenciálnych milencov. Správajú sa postavy v súlade s ich novým príbehovým pozadím, v súlade s ich novými motiváciami? Áno, správajú. Má to na mňa emocionálny dopad? Samozrejme, hergot, dokonca viac, než som čakal. Higuchimu sa podarilo nemysliteľné a nielen že jeho film skutočne funguje ako príbeh s uspokojivým (hoci miestami predsa len trochu uponáhľaným) začiatkom, stredom a koncom, ale v záujme dosiahnutia skutočnej kompaktnosti a svojbytnosti finálneho diela sa sústredí aj na také drobnosti ako "atmosféra" a "zaujímavé vedľajšie postavy". Iste, Armin je sám o sebe skutočne zbytočný. Ale aj tento môj názor dostával isté trhliny v momentoch, kedy Higuchi rozvíjal vzťah medzi ním a pahltnou Sashou. Zosmutnel som, keď sa romanca iného, takmer anonymného páriku dopracovala k svojmu trpkému koncu. A bol som doslova a dopísmena šokovaný, keď si tento film, od ktorého väčšina ľudí chcela iba čo najefektnejšiu rúbačku obrov, na moment zastavil a odhalil nám svoje srdce v podobe mladej mamičky Hiany, ktorá sa uprostred apokalypsy rozhodla vytasiť nie so svojimi badass bojovými skillmi, ale naopak so svojou prirodzenou ľudskou zraniteľnosťou a potrebou bezpečia, čo ako falošné a krátke by malo byť. Veď viete, ľudská hĺbka. Zaujímavosť postáv. Veci, na ktoré sa v poslednej dobe serie stále viac a viac. Nebudem na tento film nadávať, v žiadnom prípade. Nebudem pindať na nedokonalé triky, pretože na hrane uncanny-valley tancujúci Titani sú aj tak regulérne desiví. Nebudem pyskovať na pozmenené/odstránené/zredukované postavy, pretože ma aj v takejto podobe prinútili niečo k nim cítiť. Nebudem pohoršený hudbou, nakoľko heroický soundtrack Hiroyukiho Sawana zo seriálu by sa k tomuto filmu hodil asi ako Fantastická štvorka na Oscary (aj keď v Akadémii je to očividne samý kretén, tak človek nikdy nevie...) a starý dobrý Shiro Sagisu dopĺňa obraz viac-menej presne tak, ako to konkrétna scéna potrebuje (pár prešľapov v podobe absolútne nevhodnej orchestrácie odpustím, pretože ako celok kope OSTčko vysokú ligu). Presne ako som spomínal, priatelia - adaptácia. Schopnosť vyťažiť maximum z každej situácie. Shingeki no kyojin: Zenpen nie je dokonalý. Má k tomu ďaleko. Vo svojej kategórii sa však môže smelo pozrieť do tváre adaptáciám z ranku filmovej Enderovej hry. Ak prehra, tak prehra naozaj so cťou. () (méně) (více)

kaylin

Když jsem zjistil, že je tohle venku, byl jsem hodně nadšený, protože tahle manga mě docela baví, i když má svoje hluchá místa. Škoda, že se filmoví tvůrci rozhodli v podstatě jen pro akční jízdu, která je trikově skvělá. Neskutečně se mi líbilo, jak se podařilo manga obry převést digitálně na plátno. Vypadají skvěle a jsou věrni předobrazům. ()

JohnMiller

Na film som narazil úplnou náhodou, keď som sledoval ukážky k novým snímkam. Pozrel som si trailer a celkom ma to zaujalo, keďže v ukážke toho ukázali viac než dosť a to čo tam bolo, bolo fakt výborné. Netrvalo dlho a pustil som si to. Atttack on Titan je nakrútený podľa Japonskej mangy, aj seriál už má za sebou zopár sérií, takže je to rozbehnutá vec, ale keďže mne tieto anime nehovoria absolútne nič, síce som vyrastal na Dragon Ball a Pokémon ale to už je dávno za mnou,námet sa mi veľmi pozdával. Príbeh je zasadený do post-apokalyptického sveta v ktorom sa pred sto rokmi objavili titani, obrovské monštrá, ktoré pripomínajú ľudí a iba ľudmi sa kŕmia. Sú takmer nesmrteľný, dokážu sa rýchlo regenerovať. Civilizácia si proti nim postavila obrovský betónový múr a obkolesila si krajinu do dvoch vrstiev. V prvej vonkajšej bývajú farmári a všeobecne plebs a v tej vnútornej aristokratická vrstva. Táto krajina už 100 rokov nevidela žiadneho titana a tak sa možno troška poľavilo v garde ktorá dennodenne sleduje situáciu. Mladí ľudia si zase myslia, že to sú iba poveri aby sa nikto nedostal za múr. Po krátkom úvode však Titani prerazia prvú vrstvu a takmer každého z nižšej vrstvy zožerú. Vizuálne je to nádherné, z titanov šla úplná hrôza, strašidelnejšie monštrum som nevidel už veľmi dávno. Perfektné tu rovnako bolo aj ozvučenie. Bolo to rovnako kvalitné, čo sa týka zvukových efektov, ako nová Godzilla, alebo možno ešte aj lepšie. Keď sa gigantické stvorenia približovali, v slúchadlách som mal pocit akoby naozaj kráčali ku mne. Vidieť to v 3D kine, asi by som pustil do gatí. Boli tam síce nejaké Japonské vsuvky, ktoré si samozrejme nemohli odpustiť a ja ich skutočne neznášam ale celkovo ma to nesmierne prekvapilo a bavilo. Film nezískal v Japonsku moc veľký obdiv, kritika sa o ňom tiež nevyjadrila veľmi pozitívne a u fanúšikov pôvodnej série tiež veľký úspech nezožal. Ale u tých hentaifilov to chápem, určite to je iné ako seriál a čakali niečo rovnaké. Má to síce nízke hodnotenie na CSFD ale ja mu hviezdičky doprajem. A samozrejme teším sa na pokračovanie. Príbeh nebol ukončený. ()

PavelVanekArt

Čekal jsem Japonskou šílenost a dostal jsem ji. Neznám anime a ani mangu, ale strašně mě zaujal námět a vizáž Titánů. Při pohledu na ně jsem měl skoro plno v trenclích a děs v očích, protože (i přes nadprůměrné CGI hnusy ) tak opdporné ztvárnění jsem vyhlížel už nějakej ten friday. Příběh o městu obehnaném hradbami, které už tisíc let ohrožují Titání avšak už se nějakou dobu neukázali, je čistě Japonskou záležitostí, s tím by usák či europan nepřišel ani za sto a jeden rok. Jednou nastal ale den, kdy Titáni prorazili opevnění a efektivně začali požírat obyvatelstvo. Střeva, krev, groteskní Titáni, všechno to bylo moc fajn. Pak se film přesunul do druhé válečné poloviny a nastala nuda. Plytké dialogy, nezajímavé postavy, debilita postav (na co asi máte ty vystřelovací lana vy blbci - radil jsem jim co minutu) a finále dojebané na kvadrát. Nevím jak moc se to drželo předloh, ale věřím, že anime bude lepší. Asi do něj půjdu, protože takové pojetí apokalypsy se mi moc líbí. 3* za originalitu, gore a Titány. ()

okkac

To, že triky nebudou úplně dokonalé jsem čekal. V manga i anime je tamní svět technologicky na úrovni průmyslové revoluce. Zde jsou ale vidět pozůstatky moderního světa jako obrněné transportéry a vrak vrtulníku, přesto je civilizace právě o 150 let pozadu. Generál prohlásí, že se o starém světě nesmí mluvit. Hlavně ale ten vrak vrtulníku dává otázku proč se nepokusí opět vynalézt létající stroj, protože na něho by byli i Titání krátcí. Každopádně 90 minut je málo pro první část. Výcviková část je přeskočena a je to jen sled scének, které potěší zejména brutalitou. Uvidíme, co druhá část. Zatím je to jen zajímavý doplněk k anime a manga. ()

midget

Epic fail. Kromě titánů, kteří vypadají docela slušně, tam je špatně úplně všechno. Je to zmatený, děj je oproti předloze zredukovaný do úplně nesmyslného minima, scény s titánama a živýma hercema vypadají jak z nějaké Harryhausenovky a navíc je to ještě celé hozené do vyblitých tmavých odstínů, takže vizuálně je to dost hnus. ()

Ryuuhei

Musím říct, že po tom všem lamentování ze strany až poněkud chorých fanoušků SnK se pro mě osobně jednalo o příjemný restart, respektive lehce volnější adaptaci předlohy, které bych vytkl leda tak poměrně rychlý a uspěchaný nástup, kdy se to očividně nesnažilo o kdo ví jakou velkolepost a pak nakonec trochu divné titány, kteří by rozhodně neměli působit tak, jak zde působili - jako vysmátí magoři. Jinak se mi ale první polovina live-actionu líbila a příjemně překvapila. Jsem zvědav, s čím přijde druhý díl. ()

kenkaku

Film má jen dvě polohy: 1) kdy jen zíráte co se to děje (titáni na scéně) a jakou mají autoři fantazii. Krev stříká po kanystrech a občas jsem se neudržel nezírat s otevřenou pusou... 2) moralisticky-žvanivou. Ten kdo má filmy made in Japan rád to bere jako normálku, ale ten kdo není zvyklý bude trpět. A s ohledem na to, že se mluví v polovině filmu (možná i o něco víc) bude trpět celkem dost. Za sebe dávám díky originalitě a tomu překvapení průměr. ()

Fordzy

Po všech stránkách TRAGICKÁ adaptace mangy. Příběh předlohy je komplet překopaný a nedává smysl. Herci jsou špatní a dokonce se mi pletl Eren s Arminem. CGI triky tragické a Titáni působí dosti odlišným dojmem než v předloze ( Titání mimino!) a hudba je také nehodící se. 20% ()