poster

Šingeki no kjodžin

 • Japonsko

  進撃の巨人

 • Japonsko

  Shingeki no kyojin: Zenpen

 • Japonsko

  Shingeki no kyojin: Attack on Titan

 • anglický

  Attack On Titan

 • anglický

  Attack on Titan: Part 1

 • anglický

  Advancing Titans

  (neoficiální název)

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

Japonsko, 2015, 90 min

 • Soundtrack
  **

  Docela podobné seriálu.. v něm taky za něco stály jen scény s titány, rozdíl je v tom, že v anime byl ten zbytek akorát nudný, ale ve filmu je až otravný.. plus ti herci, kteří jsou o deset let starší, než by měli být a hlavně všichni jsou úplně hrozní, zajímavou postavu tu fakt nepotkáte. Taky mám pocit, že režisér moc nevěděl, co dělá. Emoce byl schopný navodit jen hudbou (smutná/veselá) a ne tím, jak to natočil nebo co se tam stalo. No, ale scény s titány zabavily, nějaké to gore, celkem chytlavá hudba.. tak nějak to, co jsem čekal, akorát mnohem hůř natočené.(17.8.2015)

 • maddy
  ***

  Anime, aj mangu Attack on Titan mám veľmi rád a pri filmových adaptáciách kníh/videohier/komixov mi všeobecne zmeny oproti ich predlohe vôbec nevedia (teda rozhodne nevyvádzam, že tá či oná postava ma iné tričko alebo tá ktorá časť z deja bola vynechaná, nakoniec je to „iba“ film). No vo filmovej verzii Attack On Titan je to všetko najmenším problémom. Problémom je, že to je až priveľmi oklieštené. Film síce na japonské pomery vyzerá dobre, samotní titáni sú stvárnení ešte hrozivejšie než v anime a Japonci sa tradične neboja ani dávky brutality (tú síce často miešajú s rovnako veľkou dávkou naivity), avšak celý film sa scvrkol na obyčajný sled akčných scén takmer bez akéhokoľvek príbehu, ktorý sa navyše v závere mení na prehnaný digitálny bordel. Chápem, že anime malo za tých dvadsaťpäť epizód oveľa viac času na rozpracovanie jednotlivých línii a aj množstvo silných scén muselo ísť zákonite kvôli zachovaniu rozumnej stopáže preč, napríklad drsná a emocionálne silná scéna s usmrtením rodičov z úvodu anime, no z filmovej verzie sa vytratilo to najpodstatnejšie a tým je celé to príbehové mystérium vďaka ktorému mal divák chuť sledovať anime ďalej, neustále objavovať nové informácie a čakať na nové odhalenie. Kto sú tí titáni? Prečo žerú ľudí a nemajú reprodukčné orgány? Kde sa tu vzali? A kto je ten jeden najsilnejší a najvyšší titán a prečo sa objavuje iba raz za čas? A prečo sa niektorí ľudia dokážu prev... to by som už ale spoileroval niektoré zvraty v anime. Nič z toho sa filmu nepodarí predstaviť a zaujať diváka originálne vystaveným univerzom. V úvode sa predstaví situácia typom „toto sú titáni, proti ním bojujeme“ a po piatich minútach sa to už reže hlava nehlava, ale bez nejakej zapamätania hodnej scény. A aj keď sa dianie na chvíľu zastaví, tak sa do malého priestoru snaží vtesnať toľko postáv, že žiadnu si nie je vo filme možné zapamätať ani po mene, nie to ešte vykresliť jej povahové vlastnosti. Škoda, pretože filmovú verziu som si predstavoval už pri sledovaní prvej časti anime, kde som si hovoril, že pokiaľ sa na to niekto podujme, tak to bude kulervouci podívaná. No nakoniec to je také priemerné, naivné akčné sci-fi/fantasy Béčko bez zmyslu, ktoré končí presne v polovici seriálu. Ako fanúšik predlohy zaokrúhľujem smerom nahor, ale myslím, že tí ktorí s anime nie sú oboznámení budú kritickejší, pretože tým takto dementne prezentovaná story nedá nič ... a fanúšikov takýto film prevažne naštve. Každopádne uvidíme, či nejaké zlepšenie prinesie druhý film, no tentoraz už nemám žiadne očakávania. CELKOVO: 2,5* (5/10) ... ale to len z úcty k anime.(24.9.2015)

 • tombac
  **

  Osobně bych se přiklonil k negativním japonským kritikám. Film sice vypadá dobře, včetně ztvárnění Titánů, a je i patřičně drsný (Titáni chroupou lidi a vyděšený dav pod nimi zkrápí vnitřnosti), ale v druhé polovině je až bolestivě nekonzistentní a mění se v pouhý sled akčních scén, ve kterých jakoby si tvůrci odškrtávali ze seznamu "povinných" ikonických momentů ze seriálu. Aby to drželo pohromadě, člověk vůbec mohl začít chovat sympatie k hlavním postavám a nebylo mu fuk, kdo bude v následující scéně sežrán, a seznámil se s mytologií střetu lidí s Titány, film by potřeboval tak půlhodinu navíc, počítaje v ní výcvikovou část, která mi tu dost chyběla. Nehodlám spekulovat, nakolik to je omezeným rozpočtem, nakolik produkčními zásahy (na nemálo místech se očividně stříhalo), ale film mě směrem ke konci až unavoval. Zlatý seriál.(17.8.2015)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Nejsem znalec seriálu, film jsem si pustil spíše kvůli tématice. Attack on Titan je Japonský blockbuster, ale vizuálně se divák příliš nepokochá, laicky řečeno se jedná o "digitální bordel" kde úsměvné efekty střídají zdařilejší. Potěšil mne špinavý look a poměrně slušná porce gore byť v digitálním provedení. Tempo není špatné, akce je poměrně dost, akorát ve středě filmu se objeví pár hluchých míst. Na vyšší než průměrné hodnocení však jít nehodlám. Škoda, že se takové tématiky neujala třeba Korea, vizuálně by to bylo k zesrání. 60%(17.8.2015)

 • Zíza
  ***

  Nakonec to není tak špatné, jak všichni odborní japonští recenzenti deklarují. Prostě špinavá fantasy antiutopická rvačka s efekty, na který chudý japonský rozpočet mohl dosáhnout. Na filmu, oproti manze a anime, se mi líbí, jak jde krásně vidět všechna na bída a špína – doslova. Nemá smysl vůbec srovnávat, co je oproti předloze jiné a co chybí, protože to je přeci logické, že to bude jiné; do dvou filmů prostě nejde nacpat všechno, co všichni fanoušci Titánů tak milují (zdravíme Leviho). Přesto mi v tomto prvním filmu přišlo, že příběh není zrovna ta nejsilnější stránka. Zdálo se mi to poměrně nevyrovnané, uvidíme co přinese druhý díl. Co se hereckých výkonů týče, v podstatě nemám co vytknout kromě Harumy ztvárňujícího Erena. Jeho ztvárňování některých emocí mi prostě vůbec nesedí a buď je to mnou, nebo prostě není moc dobrým hercem. Pokud bych to vzala z druhé strany, tak musím se všemi souhlasit – nejlepší byla Išihara Satomi, ta si tu roli snad pekelně užívala, protože takový charakter už snad ve své herecké kariéře nedostane; jaká to škoda! No a speciální pochvalu ode mě dostává závěrečná píseň, která se ke filmu sice moc nehodí, ale já si ji pouštěla asi desetkrát za sebou. Jsem zvědavá, jak se s tím, co načali, poperou v druhém filmu. Doufám, že to brzy zjistím. Velká škoda, že to tu neběželo v kinech, stříbrné plátno si to zaslouží.(17.8.2015)

 • - Původním záměrem produkční společnosti bylo obsazení režiséra Tecuja Nakašima. Prohlášení o jeho oficiálním obsazení se objevilo v roce 2011 z kraje listopadu, aby se jen měsíc nato objevila zpráva o jeho náhlém odchodu od rozpracovaného filmového projektu. Důvodem režisérova odchodu byla markantní rozdílnost v kreativním pojetí celé komplexity snímku se zástupci produkční společnosti. Následující rok se filmového projektu ujal režisér Šindži Higuči. Natáčení filmového snímku odstartovalo v květnu roku 2014 a bylo ukončeno téhož roku v srpnu. Mezi filmovými lokacemi se objevují výhradně japonské lokace, jako jsou ostrov Hašima, ležící v prefektuře Nagasaki, prefektura Kumamoto, prefektura Ibaraki a filmová studia Toho. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace