poster

Je muž, který je vysoký, šťastný?

 • Francie

  Conversation animée avec Noam Chomsky

 • slovenský

  Je vysoký muž šťastný?

 • anglický

  Is the Man Who Is Tall Happy?

Dokumentární / Animovaný

Francie, 2013, 88 min

Režie:

Michel Gondry

Scénář:

Michel Gondry

Kamera:

Michel Gondry

Hudba:

Michel Gondry

Střih:

Sophie Reine
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Elfias Dóže
  *****

  Je divák zhlédnuvši Gondryho osobitý dokument a hold intelektuálu par excellence Chomskému v jednom šťastný? Si piš! Neznám a asi nepoznám nic, co by animovanou konverzaci s Noamem Chomským připomínalo, sdílelo skříň, Gondryho počin je šuplík o sobě ve svém vlastním světě. Možná šťastný, možná nešťastný, co já vím, vysoký muž je v dějinách filmové tvorby toliko solitérem, až se mně z toho chce radostí plakat. A aby toho nebylo málo, motá se světem, kterým se lehce motám i já. Nadstandardně potěšující! Jsem povinován vidět ještě minimálně jednou. 100%(20.11.2014)

 • 3 AM Code

  Interview s filozofem obohacene Gondryho dokreslujicimi animacemi. Chomskeho racionalni pristup k vede a poznani (nutnost klast si otazky k jevum, ktere povazujeme za samozrejme) je sympaticky, ale pride mi, ze krome toho se temer nic jineho nedozvime. Debaty o lingvistice a vyvoji jazyka sli vetsinou mimo me, o tomto poli vim malo, takze se nebudu vyjadrovat. Jestli je na dile neco zajimaveho z filmoveho pohledu tak je to fakt, ze Gondryho maluvky opravdu pomahaji objasnit / zviraznit konkretni myslenky a jsou tak dukazem ze obraz je nekdy vic nez tisic slov. Hodnotit hvezdami nebudu, nejak mi to k podobnemu materialu nesedne.(14.7.2015)

 • Eddard
  *****

  Hodinka a půl myšlenkové exploze, která vás může: 1) prakticky okamžitě uspat/postupně uspávat; 2) poněkud bolestivě bavit, v případě, kdy se budete snažit dekódovat Chomskeho zdánlivě zapeklitě komplikované myšlenky (vynikající Gondryho otázky jakbysmet); 3) nadchnout a osvítit. Přijde na to, jak otevřenou máte hlavu. Já se pohyboval někde mezi dvojkou a trojkou, občas to bolelo, ale na konci mě tahle nádherná, animovaná filozofie vyplivla spokojeného a o cosi moudřejšího. Navíc jsem se párkrát zasmál a v jednom, dvou případech jsem se dojal bezmála k slzám. 90%(9.1.2015)

 • Idego
  ***

  Vadil mi styl animace, což je u animovaného filmu docela zásadní problém. Cítil jsem se jak po LSD a ani po hodině jsem si nebyl schopen zvyknout. Minul mě autorský záměr, a to nejen ohledně vizuální stránky, ale i způsobu, jakým byl celý rozhovor veden. Nedozvíme se nic nového a všechny koncepty jsou rozpracovány jen velice povrchně. Do toho se mísily osobní otázky a fragmenty Chomského životního příběhu, které místy působily až rušivě. Celé je to takový kočkopes. Neurazí, ale čekal jsem víc.(28.9.2014)

 • Bachy
  ****

  K myšlenkám jindy a nejlépe i jinde. Na to potřebuji větší kapacitu, další studium Chomského a někoho, kdo bude stát opodál a pokyvovat, abych věděl, že se netopím ve žvástech a stále ještě mluvím k věci. Raději jinam. Bál jsem se Gondryho animace. Z ukázek působila jako roztříštěná těkavá podivnost, která odvádí pozornost od obsahu. Jenže můj první dojem je král klamačů. Gondryho pastelky perfektně dokreslují Chomskyho povídání a občas i hodí do moří myšlenek záchranný kruh. Animace pomáhá, ovšem zároveň nezjednodušuje. Gondry zřejmě dosáhl svého cíle a vybídl k dalšímu pátrání po Noamovi. A já jsem rád, že jsme se po delší době zase našli. Je něco klamač?(6.6.2015)

 • - Několik záběrů Chomskyho, které se mezi animacemi objeví, bylo pořízeno na 16mm kameru Bolex. Režisér tím podává důkaz, že s myslitelem skutečně mluvil. (Zdroj: Cinema) (Sfinkter)

 • - Název filmu je převzatý z jedné Chomskyho úvahy kolem jednoduchosti gramatiky a jejím vrozeném vzorci, kdy dítě dokáže z jakékoliv věty oznamovací poskládat větu tázací. (Zdroj: Cinema) (Sfinkter)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace