Nastala chyba při přehrávání videa.
 • puleček
  ****

  Napíšu sem komentář za celou trilogii, protože je podle mě nesmysl hodnotit každý díl (obzvláště když mají takové debilní české názvy). Všechny tři filmy jsou detailně promyšlené a v podstatě nemají ten častý problém udržet si divákovou pozornost. Líbí se mi jak filmy s jednoduchostí vypraví o složitosti života. Líbí se mi jak jak je pojatá myšlenka, že v dnešní době nemůžete vůbec vědět, kde a s kým skončíte za pět, za deset let. Líbí se jak je celý příběh vyprávěn s nadhledem a jistým životním optimismem. Člověk to holt musí vidět jako celek.(19.4.2014)

 • mira.l
  ****

  Zajímavý film, takový ze života. I když chvílema malinko překombinovaný. Ale vzhledem k velmi zajímavému obsazení se na něj koukalo velmi příjemně. Jen si budu muset "doplnit vzdělání" o oba dva Erasmy, aby to získalo ten správný smysl. Nevěda, do čeho jdu, jsem to vzal za nesprávný konec z hlediska časové osy.(30.7.2018)

 • chrispe
  ***

  Život je i komplikovaný. Tak to bylo, je a bude a my musíme doufat v ty dobré konce a počkat si na ně. Tentokrát není tak trochu hňup jen Xavier. Postavy jsou zase o pořádný kus dál a jejich životy se mění šíleným tempem. Většinou ne jejich vlastním přičiněním. Chyběl mi tam zbytek party, i kdyby to bylo jen to pár minut na obrazovce, třeba jako matka. Ale chápu, že jejich zasazení by bylo těžké, tohle byl už jen komorní příběh čtyř hlavních hrdinů, chaotického milostného čtyřúhelníku. ;) Bylo zajímavé vidět, kam opět došli a trochu v hlouby duše doufám, že třeba... třeba se ještě někdy dozvíme, co s nimi bylo dál. Však Xavier se umí evidentně přizpůsobit jakémukoli městu. Všude je doma. A teď mě namlsal na New York. Jak ráda bych se v krásný slunečný den procházela jeho ulicemi jako on. :-)(20.3.2018)

 • dr.Orlok
  *****

  Cédric Klapisch jako francouzský Richard Linklater uzavírá svou trilogii geografických idiomů (Španělská vesnice, Ruské panenky a nyní Čínská skládačka) ve které v průběhu let sledoval své hrdiny. Podobně jako on alibisticky používá hlavního hrdinu-spisovatele, aby reflektoval předchozí filmy/knihy, a také každý díl zasazuje do nového prostředí. Zatímco Linklater se sevřeněji soustředí na ustřední romantický pár, Klapisch se rozbíhá do těkajících epizodek, přičemž nikdy neztratí optimistický tón vyprávění. Chytře a hravě zde odkazuje na první díl trilogie (rozhovory s filozofy, lesbické balící gesto a zejména spojení dějových linií do nečekané návštevy bytu).(11.4.2014)

 • dr.horrible
  ****

  Malinko po záruke. Snažiac sa nájsť pohodu roku 2002, cit z roku 2005 - vyústi, iba preto, že musí. Príjemne, nie zbytočne, ale proste sorry - ani jedna z predošlých častí sa do takej miery nehľadala, nebola tak crazy, nesnažila sa natoľko ohúriť všetkým - iba proste išla. Bola život. Nemali ste pocit, že vám niekto skladá puzzle, nechytala vás depka na miestach nepatričných. Duris v tomto filme rozpráva svoju definíciu lásky, a Chinese puzzle ako celok má iskru, ale už bez tej lásky a spontánnosti. Na druhú stranu Klapisch je stále dobrý režisér. Iskrí mu to hlavne v intímnych scénach, keď pracuje s hudbou, alebo humorom. V rámci mojej erazmovej série už bohužiaľ nie autenticky.(22.3.2017)