Hvězdné tolary (TV film)

• Německo

Die Sterntaler

• angličtina

Grimm´s finest fairy tales: The star money

Rozprávky bratov Grimmovcov: Hviezdne toliare

Pohádka

Německo, 2011, 60 min

Nádherná pohádka od bratří Grimmů. Herečka Meira Durand se pro roli skromné dívky, která je mimo jiné také laskavá, chytrá, odvážná, cílevědomá a plná lásky, přesně hodí. Miluji pohádky od bratří Grimmů, vždycky mi připomenou dětství a ráda se k nim vracím, i když jsem každým rokem starší a starší...(5.1.2019)

Jsem poněkud rozpolcen. Na jedné straně je mi smutno z toho, že zrovna Němci by nám, údajným králům pohádek, mohli v současné době kázat, na straně druhé cítím radost, že se v dnešní době najde čistokrevná pohádka, která pohladí mou dětskou duši. Někomu v ní možná schází akce, více postav, delší metráž, větší pompéznost, výpravnější zpracování... Víte, to kouzelné slůvko, které pohádku dělá pohádkou, je skromnost. A věřím tomu, že děti to ví a ocení.(27.12.2011)

Německá série TV pohádek "Sechs auf einen Streich" se mi docela dost líbí, ale tato pohádka pro mě byla velice příjemným vánočním překvapením a dárkem - pro mě to byl objev roku 2011. Tuto pohádku bratří Grimmů jsem vůbec neznala a moc se mi líbila - především příběh, který je opravdu kouzelný a pohádkový, ale i jeho televizní zpracování (sympatičtí herci, nechyběl humor,...). Úžasná pohádka s velice pěkným poselstvím, kterou vřele doporučuji dětem i dospělým! zajímavé komentáře: Pepinec, Ygnor, Košoun(7.3.2012)

Král chtěl ještě více a nakonec mu nezbylo nic. Jeho konec velmi silně připomíná konec obou rádců z pohádky Tajemství staré bambitky - nebo možná i Pyšná princezna. Že by to bylo tím, že, jak píše Matematicka, je z pera batří Grimmů? Asi bych měl navštívit knihovnu. Ale jinak musím souhlasit s uživateli Wabank. a Ygnor.(31.3.2012)

Němci se celkem blejskli a jako že jsem u posledních českých pohádek nikdy nevydržel, tohle jsem s dcerkou dokoukal. A že to asi bylo dobrý ví nejlépe ona, protože ona doposud koukala jen na kreslené pohádky. Mně se líbila výprava i exteriéry a ani sami herci nebyli až tak otřesní jak u Němců bývá. Jen obdivuji krále, takhle po mně mrsknout předplatné daní tak nevím... ! Kat by ten den asi měl co dělat! Ale je to pohádka.... Tři tolary z noční oblohy. * * *(9.8.2015)