Unmyeong-ui son

Jižní Korea, 1954, 89 min

Režie:

Hyeong-mo Han

molotov

„Milujeme se, tak proč nemůžeme být spolu? Proč jen vznikla 38. rovnoběžka? - Máš pravdu. To kvůli 38. rovnoběžce takto trpíme a to jsme o ni ani nestáli.“ Filmem vystihujícím frustraci z rozdělení poloostrova a poválečného vývoje je Ruka osudu (Unmjŏngŭi son, r. Han Hjŏng-mo, 1954). Severokorejská tajná agentka Čŏng-ä se zamiluje do chudého studenta I Hjang, o kterém později zjistí, že je velitelem protišpionážní jednotky. Při rozhodujícím střetu se vzepře svému nadřízenému a zachrání I Hjanga, přičemž je smrtelně zraněna. Milenci jsou symbolem rozdělené země, kterým v lásce brání politický vývoj, o který ani jeden nestál. Touží být spolu, ale je to nemožné. Pokus o vymanění se z koloběhů vzájemných intrik a špionáže končí nevyhnutelnou tragédií. ()

rivah

Barová hosteska "Margaret" Jung-ae pracuje jako severokorejská špionka a podává informace v kódech v hudebních sešitech. Jednou zachrání studenta Young-chul stíhaného bezpečností. Brzy se milostně sblíží a vznikne pro ně životní problém, protože student pracuje pro kontrašpionáž. ()