poster

Beat Street

 • USA

  Beat Street

 • Velká Británie

  Beat Street

Drama / Hudební

USA, 1984, 105 min

Komentáře uživatelů k filmu (20)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $16,595,791Tržby Celosvetovo $-(5.12.2008)

 • mchnk
  *****

  Kořeny Hip Hop kultury a zobrazení základní myšlenky. V podstatě hobby, zábava, vyjádření sama sebe, přátelská rivalita, ale i nepřátelství a 100% nasazení k danému elementu. Ramon, Keny, Double K a všichni kolem nich tím naprosto žili. Způsob, jakým na to nahlíželi byl prostý, civilní a rozhodně ne s úmyslem prosperovat na talentech a kultuře. Vývoj šel dál 90. léta jsou, co se týká Hip Hopu, absolutní vrchol. Po roce 2000 to šlo z touto kulturou absolutně na druhou stranu a sešla z původního záměru. Dnes, skoro 30let po zrodu, je to v podstatě v troskách, pár děcek natrénuje přitroublou sestavu stejných primitivních a snadno naučitelných pohybů a už dělají Hip Hop i oficiálně v TV. Když jsem viděl poslední mistrovství ČR v Breakdance, smál jsem se a přitom si zoufal, je to prostě už dávno v prdeli. Tenhle film by měl vidět každý, kdo si chce začít s touto kulturou, kde je potřeba brát Hip Hop jako jednotné slovo pro rap, djing, breakdance a graffiti. Double K by se nestačil divit. R.I.P. Ramo(13.10.2011)

 • Chrustyn
  **

  Ani tak nehodnotím výslednou filmovou kvalitu, jako pro mě nezáživné a nezáživně pojaté téma o mladých černoších a jejich životním stylu.(29.10.2013)

 • Defaultovna
  ****

  Celé super, postavy sympatické, situácie roztomilo klišovité (ale rovnako ako pri Breakfast Club láskavo prižmurujem oči zohľadňujúc rok vzniku), a tá hudobná zložka! Žiaľ, hviezdu strhávam pre dve veci, bacha, možno bude SPOILER: 1) Tá romantická zápletka - wtf, niečo mi ušlo? Ako to vlastne celé dopadlo? 2) To záverečné predstavenie - wtf, niečo mi ušlo? Tešila som sa na silné beaty a poctivý hip hop, a on tam furt spieval dáky ujo v župane. Ak by mi takéto čosi hralo na silvestrovskej žúrke, radšej si drbnem ešte zo tri borovičky, nech nezaspím od nudy. Škoda, no. Takto len 7,5/10(28.5.2020)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 1984 - nesúťažný výber(10.2.2013)

 • birdie.
  ****

  Pominu-li příběhovou linii, je tenhle snímek bezkonkurenční. Je tam všechno a je to Opravdové! Žádná přetvářka.. mchnk to napsal přesně: " Tenhle film by měl vidět každý, kdo si chce začít s touto kulturou, kde je potřeba brát Hip Hop jako jednotný slovo pro rap, djing, breakdance a graffiti." Love, Peace and Dance:-))(11.2.2016)

 • kluk z Na
  *****

  velice dobře zpracované, film o hiphopové kultuře a jak se tehdá žilo v New Yourku... těch 5* si zaslouží za upřímnost, žádné snažení spopularizovat tuto kulturu, pouze výpověď o které si nedokážu představit, že by mohla být falešná...každému z hlavních charakterů náleží element kterým se vyjadřuje a tím máme možnost pozorovat svištění kenů v rukou writera, práci dýdžeje za svejma fidlátkama či show talentovaného b-boye, který vystupoval v dnes už legendární tační skupině Rock Steady Crew(30.11.2007)

 • toi-toi
  **

  Klišé dráma spojená s muzikálom. Film má väčšiu hodnotu ako dobový dokument o prvých rokoch hip-hopu a o jeho elementoch, no ťažko sa cez tých vyše 100 minút prekúsať.(27.2.2012)

 • Trener83
  *****

  Tohle byl hiphop, to co je dneska všude kolem, to je čistej pop a mainstream... Spolu se Style Wars absolutní klasika a povinnost. RAMO RIP :)(16.5.2010)

 • inutihar
  *****

  I hiphopová kultura má své základní kameny. A toto je opravdová old school klasika.(28.12.2008)

 • SMJSmoK
  *****

  Super...kam se na tohle hrabou věci jako "let's dance"(7.1.2009)

 • 0811
  **

  Podprůměrná, nedůvěryhodná událost, vezoucí se na vlně vzrůstající popularity Hip Hopu v 80tejch letech a úspěchu filmů Wild Style 1983 a Style Wars 1983. Ambiciózně se tvářící projekt, snažící se kombinovat rádoby dramatickou příběhovou linii s autentickym a zasvěcenym pohledem, nesmyslně kastruje celou energii a dravost popisovaný kultury a prezentuje mělkou, učesanou a bezpečnou zábavu, zastřiženou přesně podle potřeb většinový skupiny diváků. Beat Street stylizuje hlavní postavy, graffiti writera Rema a dee jaye Kennyho 'Double K' Kirklanda, do rolí matnejch, nevýraznejch hrdinů a umělců, vášnivě a oddaně bojujících směšný klišé proti šedýmu městu a nespravedlnosti života. Jejich stupeň divokosti se pohybuje někde mezi Markétou Zinnerovou, Červenáčkem a rošťákem Pavlem Bémem. Fiasko plný nic neříkajícího graffiti, slabýho herectví a rádoby opravdovosti, zachraňujě snad jen breakdance od Rock Steady Crew, New York City Breakers a The Magnificent Force a účast street celebrit jako Afrika Bambaataa, Kool Herc, Melle Mel, Furious Five a mnoho dalších, díky nimž není Beat Street úplná ztráta času.(2.3.2011)

 • BrianStorker
  *****

  Vzpomínám si na jednoho teenagera, který před mnoha lety každou neděli sledoval ORF 2 a pořad Okay, aby viděl The Rock Steady Crew, Grandmaster Flash, nebo Break Machine. Hltal každý krok, každý trik Crazy Legse, nebo Kena Swifta, miloval podmanivý hlas Baby Love při "Uprocking, Stabbing the air, If you wanna battle 'cause the beat's all there." Ten kluk založil taneční skupinu The Reges´ se kterou slavil úspěchy v různých discoklubech v Brně. Sám pak zvítězil v taneční soutěži v rámci ČSSR. O tomto filmu už tehdy věděl z časopisů Bravo, který mu posílala známá z NSR, a Populár... Až nyní měl tu čest jej shlédnout na vlastní oči...při jeho sledování měl husí kůži a slzy dojetí se mu draly do očí... bylo to jeho mládí a bezstarostná léta, kdy i on v brněnských parcích tančil se svou skupinou a z reproduktorů Tesly Condor se linula ta melodická, podmanivá melodie "Hey you, the rocksteady crew, show what you do make a break, make a move.."(30.1.2019)

 • Plastík
  *****

  Ikdyž nejsem fandou Hip-hopu, film jsem viděl několikrát. Poodhaluje oponu divadelní podívané, viditelnou jen pár adolescentům. Ik dyž "pár" bych mohl nahradit slovem "mnoha". Respect(28.12.2007)

 • gu-staff
  ****

  Jó Rock Steady vs New York City Breakers, Ramo a jeho oldschoolový graffiti, MC's, DJ's, B-Boys, tohle je prostě manifest hiphopový scény z doby, kdy ještě nevěděla, že nějakou scénou bude. Dokumentární hodnota filmu je k nezaplacení, ta filmová přece jenom není žádná sláva. Takže tak.(27.8.2008)

 • os10
  *****

  Nadprůměrná podívaná na počátky vývoje hip hopové scény v N.Y.C., je zajimave sledovat, kde byl hip hop v 84 a do jake podoby pokrocil nyni. Kdyz uvazime, ze vlastne hrali herci-neherci, tedy amateri, nelze nez vrele doporucit...(21.5.2003)

 • stuly
  ****

  Na úvod len toľko- je to čistokrvný „OLD SCHOOL“. Určite najznámejší film, ktorý videli snáď všetci nadšenci a fanúšikovia HIP HOP-ovej kultúry. Snímok odzrkadľuje obdobie 80-tych rokov v NEW YORKU, kedy sa začal drať do popredia BREAK DANCE. Hlavnou pointou filmu je súperenie dvoch tanečných skupín (NY CITY BREAKERS vs. ROCK STEADY CREW), ktoré súperia o post najlepších break dance-ových tanečníkov New Yorku. Celý dej je popretkávaný vynikajúcimi rapovými hitmi, grafitti a celkovou atmosférou, ktorú ponúkne len a len originálna HIP HOP-ová kultúra. V dnešnej dobe by sme „BEAT STREET“ mohli kľudne označiť už aj za klasiku, ktorá vykresľuje úplný začiatok celého pouličného životného štýlu.(21.1.2013)

 • Untouchabl
  *****

  Taková hip hop Pomáda. "Tohle neni New York, to je Bronx!"(9.12.2007)

 • kukuky
  ****

  Dalo by se v skratce rict: "Slusnej oldschool" u mne parada(17.11.2008)

 • dugi555
  *****

  Najlepší film čo som videl. Na toto let´s dance, street dance ani podobne dnešné ,,muzikály" či jak tomu nadávajú nikdy mať nebudú. :)(19.9.2013)