Nazi Concentration Camps

Dokumentární

USA, 1945, 59 min

George Stevens

John Ford

Film Nacistické koncentrační tábory dokumentuje stav v těchto táborech těsně po osvobození americkou armádou. Záběry na zbídačené vězně, umírající muže a ženy a na celé tisíce mrtvol jsou výstražným sdělením všem generacím a přesně tenhle film je ten, který by měli pouštět učitelé na středních školách jako důkaz, že na holocaust nesmíme zapomínat. Spoustu z těch scén si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Například ty, ve kterých Američani nahnali místní Němce, aby viděli, co se dělo za jejich domy...(24.2.2015)

Rozhodně nejlepší dokument o postupném osvobozování nacistických koncentračních táborů na západní frontě americkou armádou.(24.1.2018)

Příšerné. Děsné. Hrozné. Surové.(30.1.2019)

Historický dokument obrovskej hodnoty a pri pohľade na vyhrabávané mŕtvoly je treba aj žalúdok. Popierači holokaustu by ale určite dementne spochybnili aj tieto autentické zábery priamo z roku 1945.(31.10.2018)

Je strašné co naše lidstvo dokázalo udělat. Velmi dobrý dokumentární film. 10/10(29.6.2019)

• - Dokument Nacistické koncentrační tábory byl natočen pro Norimberský proces jako důkazní materiál válečných zločinů Hermana Göringa a daších dvaceti nacistických velitelů. (hous.enka)