Universum: Plitvice - Im Land der fallenden Seen

(TV film)
  • Rakousko Plitvice - Land der fallenden Seen (více)

Tento viacerými medzinárodnými cenami ocenený dokument sa zaoberá svetoznámym národným parkom Plitvice v Chorvátsku v Dinarskom pohorí. Plitvice sú mimoriadne bohaté na flóru a faunu a sú známe predovšetkým Plitvickými jazerami, ústiacimi do prekrásnych vodopádov. Autori dokumentu išli po prúde rieky, ktorá preteká celým parkom a kliesni si pritom cestu cez vápencové skaly. (oficiální text distributora)

Autogram

Priaznivci westernov majú možnosť iného pohľadu na Strieborné jazero, zo strany vlkov, medveďov, bocianov, plchov alebo aj sršňov. Príroda je to krásna, nám veľmi povedomá, a určite sa v takomto filme dá vychutnať a spoznať viac ako pri priamej návšteve, keď žiadneho vlka ani medveďa tak ľahko nestretneme. ()

kaposlav

Podľa mňa patria rakúske dokumenty o prírode medzi tie absolútne najlepšie. V dokumente opíšu život množstva zvierat (medveď, jeleň, vydra, vlk, diviak, plch, bocian, ďateľ, sova, rys, mačka, jazvec, korytnačka, rak, atď...) žijúcich v národnom parku Plitvické jazerá, ktoré sa nachádza v Chorvátsku. Rozhodnutie bolo na hrane 4-5*. ()