Assassin’s Creed

• Austrálie

• Nový Zéland

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / Francie / Hong Kong / USA / Tchaj-wan / Malta, 2016, 115 min

Ale copak to? Spratkům a nezaměstnaným, co celé dny honí se smrtí v očích a džojstykem v ruce čuráky po střechách středověkého Španělska, místo aby dělali něco užitečného, filmík nefuní? Prý hloupí, jednoduchí, s debylňým scénářem a vůbec sem nemněl chuť sahat si v kyně na šulínka jako přy smažeňí v pokojýčku, jo? No toto! Od někoho, kdo tu nadšeně pětkuje stupidní až vyrachtané, digitálně přebordelizované omalovánkové trampoty kýčovitých buzerantů v elasťácích, potírajících furt dokola jednu a tu samou zlou mluvící hlavu z planety Hloupý pičus v souhvězdí Velkého retarda, to znělo jako kulantní doporučení. A taky, že bylo! Kraťák se sice místy urputně snažil točit Megbet ryloudyt, a to včetně Míši Bednáře a Mařenky Kotlářové v hlavních rolích, naštěstí však smlouva stadfordského tlučhuby a nudila s Ubij-softem vypršela už v roce 1616, takže dvojku už zaplaťsatan nevyblil, čili je z toho přeqapivě zábavný, vizuálně naprosto podmanivý a skvěle zahraný sci-fi heterospektákl s koulema, jaký může nestíhat pouze někdo s pokrevně spřízněnými rodiči a vysokoškolským titulem ze zevlování u monitoru. Docela by se mi líbilo, kdyby tenhle graficky mazlivý Justýn jednou dostal sto míčů i na hraní s nějakým brutálně hnusným erkovým scénářem výhradně o středověkém vybíjení Templářů, Katarské vzpouře, nebo s čímkoliv od Cornwella o Stoleté válce. P.S.: Zvláštní cenu, kopačku do koulí od Olgy Walló, získává ten úžasný polyglokot, co přetitulkoval „krýd“ jako „přesvědčení“. Bravo! Doufám, že to bude hodně bolet.(4.1.2017)

Kurzel by měl uvažovat, že režii pověsí na hřebík a stane se raději skladatelem jako brácha. Soundtracky jsou vždy kořením jeho filmů a pokud by je dělal alespoň z poloviny tak dobře, měl by o kariéru vystaráno. Assasins Creed je bohužel příkladem toho, jak netočit herní předlohy. Když jsme v minulosti, tak nám servírují jen nelogickou a nepřehlednou akci, a když jsme v současnosti, tak jen prázdné pohledy Marion Cotillard a Jeremyho Ironse. Zkrátka jde jen o bezemoční a bezcharakterní atrakci, tedy přesný opak toho, co mnohdy původní herní série nabízela. 5/10(14.3.2017)

Velmi slabé tři. A pro mě obrovská rána. Hra je mi u prdele, byť jsem jí hrál a dost si u ní užil (ale nikdy ani jeden díl nedohrál). Ale ten potenciál. Ten Kruzel za kamerou! Ten Kruzel, co obstarává hudbu. Fassy. Marion... Do piče!!! Popiči škoda. Momenty to má.(18.3.2017)

Hlavním tahákem her je hraní za assassina a až pak příběh v realitě. Jenže to si filmaři asi zapomněli zjistit, takže se nešťastně velká část filmu táhne v přítomnosti a skoky do vzpomínek tak uvidíme pouze třikrát. Vždyť je to taky škoda, když byla akce mnohem záživnější než docela nudná část v Abstergu, kde scénář rozhodně nepomáhal. A nesmím zapomenout na zcela zbytečné kamerové nálety nebo téměř čtyřhodinové záběry orla. Když nad tím tak přemýšlím, tak mohla kamera zabírat scény přesně naopak, prostě to nebylo dobře nasnímané. Ne pro účely Assassin's Creed. Hudba obstojná, herci také, nápad s pohyblivým animem se mi líbil. Dvojku radši nezkurvěte.(26.3.2017)

Filmy podle her nebyly, nejsou a nikdy asi ani nebudou žádné mega trháky, ale AC mě dost překvapil. Ubisoft, pod který spadá značka hry, si to tentokrát pohlídal, aby z toho nebyl finanční propadák jako Princ z Persie. Film začíná dost dobře, atmosféra mě docela pohltila. Je vidět, že Kurzel s Fassbenderem jsou dost sehraní, celkově byl Fassbender výbornou volbou na asasína. Nejlepšími momenty filmu byly bezesporu sekvence z 15. století ze Španělska, které se tvůrcům povedlo vykreslit nesmírně realisticky. Jen je veliká škoda, že španělská stopáž trvala zhruba patnáct minut, neboť měla ten správný šmrnc. To zbytek filmu odehrávající se v Abstergu v některých chvílích žádný šmrnc neměl, ale většina se dala zvládnout. Musím pochválit kaskadéry za kvalitně odvedenou práci, co se týče parkouru. Ještě, že nezkazili věc, o kterou se hra upíná snad ze všeho nejvíce. Příběh mě moc nepřesvědčil, ale akce stála za to. Možná bych ještě zmínil jednu věc, a to, že ve filmu zapomněli asi na krev. Přece jen je to film o zabijácích, tak by jí tam mělo být více. Konec byl docela rozporuplný, takový nedomyšlený. Je to určitě nadprůměrná podívaná, ale mnoho prvku bych já osobně zlepšil. Za mě dávám 72 %(2.4.2017)

Pořádně navoněné hovno. Předstíranému stylu se říká póza a ta tu má snad předplacenou permanentku. Neuvěřitelné, jak je možné zabít tak slibný námět. Myslím si, že s filmem to začalo jít do prdele, když se odpovědní exekutoři rozhodli změnit poměr historické a současné polohy příběhu (v hrách dominuje historická linie, tady je to naopak) a když se rozhodli přiškrtit charizma námětu kompromisní přístupností PG-13. 50%(3.5.2017)

• stitch7

Ona mě ta akce i bavila, bohužel jsem si u poloviny důležitých věcí, co se ve filmu stala, říkal "eh, proč? co?"(10.5.2017)

• ghatos

Zvláštní patlanina, která ze své podstaty chce a musí být akční a zároveň do toho komponuje velice podivný filozoficko-náboženský problém. Spojit dva úplně odlišné světy (akce+filozofie) je nadmíru těžké a tady se to nepovedlo. Navíc tam bylo dost drahé vaty a scénář nakonec v plně nahotě odhalil svou béčkovost/nedomyšlenost/zbytečnost. 50%.(7.6.2017)

• sedm.1

Zápletka a zpracování Assassin´s Creed mě tedy rozhodně hodně, hodně překvapilo, ovšem zároveň tu nebudu tvrdit, že to překvapení je zrovna pozitivního rázu. Určitě tedy musím minimálně ocenit odvahu studia, že dalo zelenou zrovna tomuto scénáři, od kterého se mohlo tedy očekávat všelicos, jen ne komerční úspěch. Celá tato podívaná má totiž do klasické, popcornové podívané zatraceně daleko, neboť na to jde o až příliš originální a atypický snímek, než aby se na ní hrnuly davy. Herní předlohu tedy vůbec neznám, film bych ale označil za upřímně divný, a to prakticky ve všech ohledech. Jak už jsem tedy zmiňoval, zápletka je sice vážně netuctová, ale její podání není zrovna dvakrát zábavné. Jde spíše o syrový kolotoč událostí, skákající v několika časových rovinách a udržet si v tom přehled není vážně sranda, akce je tu pak navíc skutečně poskromnu, a když se přeci jen dostane ke slovu, opravdu neoslní, spíš naopak, vůbec mě nebavila, a dokonce mi přišla snad až odfláknutá. Tvůrci tu také vsadili hodně na dramatizaci a emoce, nicméně i v tomto ohledu Assassin´s Creed přešlapuje a není příliš přesvědčivý, a tak se dá pozitivně vnímat snad jen působivě syrový styl a atmosféra, které jediný dokážou zaujmout. Michael Fassbender v hlavní roli jinak podal výrazný výkon, ale i on se nakonec ztrácí v celém tom podivném bordelu, který pak ve výsledku sice dává smysl, ale cesta k tomu není pro diváka ani trochu jednoduchá a záživná. Pro mě se jedná zkrátka o vážně nevšední filmový zážitek, ovšem s tím, že ta nevšednost není zrovna moc zábavná.(4.7.2017)

Bojové scény a akčné naháňačky po strechách starobilej Granady boli perfektné, ale inak som sa s tým nejako výraznejšie nestotožnil. Bolo mi srdečne ukradnuté čo sa stane s postavami, či jablkom. Tieto rozprávky môžu fungovať u 12 až 14-ročných detí, ktoré presedia život pred konzolou. Oddychovka cekom schopná ale príbeh absolútne mimo mňa. 55 %!!(15.9.2017)

doufal jsem v to,ale po prvních ohlasech očekávání trochu chladla...nakonec jsem rád,že víra se vyplatila a za mě je Assasin´s creed naprostá pecka.Dějvě sice občas zmatená a docela mi trvalo se zorientovat kdo je kdo a co vlastně chce,ale vizuálně je to nářez a ve spojení s hudbou ještě větší.Ve výsledku pro většinu asi neočekávané,nehollywoodské,ale pro mě suveréně nejlepší herní adaptace...90%(21.2.2017)

• Mathew55

Když natočíte film, ve kterém se vůbec nedá porozumět chování hlavního hrdiny a vlastně ani jiných postav, víte, že je něco špatně. Přidejte k tomu debilní příběh a tadáá! Kokotina je na světě! 2* aspoň za ucházející bojové scény.(21.3.2017)

Nerozumně ambiciózní, "biblický" podklad příběhu (hledání Jablka Ráje, které v sobě ukrývá "lék proti násilí", čili absolutní moc (zhruba tak)) se ukázal jako komplikovaná přítěž, naštěstí hlavního hrdinu mátl stejně jako diváka. Skvělých akčních ponorů do historie rozhodně mohlo přijít víc, nicméně filmová adaptace si zformovala vlastní výraznou tvář: Nejprve jsem si říkal, co za nekompetentního "umělce" to Ubisoft najal na režii, aby se mi pomalu zaryl svým netradičním záběrováním, intenzivním zvukovo-hudebním designem a hutnou, zlověstnou, zaprášenou atmosférou hluboko pod kůži. Dlouho jsem pociťoval doslova nadšení (největší při fantastickém "parkourovém" útěku v minulosti), no ke konci mě přeci jen přemohla hrozící monotónnost. I tak náramná spokojenost.(2.5.2017)

Dlouho jsem shlédnutí tohoto filmu odkládal. Na základě zdejších hodnocení a i tomu, že jsem nepoznamenaný herní předlohou, mě Assassin's Creed nijak zvlášť nelákal. Nakonec jsem do toho šel a musím říct, že jsem zcela spokojen. Dobrý příběh, přiměřená stopáž, přehledné a dobré souboje. Nemám víceméně co vytknout a s chutí bych si dal další díl, kterého se však vzhledem k finančnímu výsledku jedničky nejspíš nedočkám.(29.6.2017)

Na předělávku počítačové hry to nebylo vůbec špatné. Pěkné efekty, slušná akce a celkem ucházející příběh.(2.7.2017)

Absolutně nechápu, co na tom vidí lidi špatně. Je pravdou, že člověk znalý univerza si snímek užije o něco více a je tam pro něj schovaná řada skrytých odkazů, ale ten film funguje skvěle sám o sobě. Navíc skvělé technické zpracování a úžasná hudba. Jen byl místy mírně rozmělněný...(19.7.2017)

• MsUtahraptor

Nudná předlouhá slátanina bez pořádného děje, zato s extrémně ubohými pokusy o napětí, emoce a (bohužel) i otevřený konec. Klady: Je tam Jeremy Irons a dobře se poslouchá (hned jak člověk přestane vnímat význam slov). #JeštěŽeJsemDoTohoNevrazilaŽádnýPrachy(28.7.2017)

• Ebon

Jednotlivé ingredience dobře představené, ale smíchané s promarněným potenciálem gradace. A srali mě s přehnaným množstvím záběrů ve tmě, kde bylo vidět úplný hovno.(1.11.2017)

• P1tr

Další z řady nepovedených videoherních adaptací, která ale vzbuzovala díky atraktivnímu tvůrčímu týmu veliké naděje a proto její neśpěch bolí o to víc. Zajímavý koncept předlohy tvůrci těží minimálně a příliš se ani neobtěžují se srozumitelným vysvětlováním jeho principů a měl jsem pocit, že pokud bych nebyl obeznámen s herním vzorem, často bych se nechytal. Film jakoby cíleně vynechával nejzajímavější části námětu a soustředí se jen na ty slabší a místo častých výletů do minulosti setrváváme většinu času ve sterilní a nezajímavé dějové lince v současnosti, která se neskutečně vleče a nemá co nabídnout. Při akčních scénách v době minulé film září a ukazuje svůj plný potenciál, ovšem čas tam strávený se omezuje na minimum a tak jde pouze o záblesky naděje. V tomto případě evidentně došlo k nepochopení předlohy, díky čemuž vznikl nudný snímek, který nemá čím pozitivně zaujmout.(14.3.2018)

Na film jsem šel s cílem pobavit se. Pobavit se s kamarády, kteří, stejně jako já, utopili v této sérii stovky hodin. Inu pobavili jsme se to ano, ale spíš tím, že jsme se smáli WTF momentům, kterých je ve filmu opravdu dost. Znalce série nepotěší to, že z majestátního Jablka ráje udělali kouli na petang, z elegantního animu je absurdní rameno a templáři jsou celkově dost zvrácení. Parkour je zpracovaný působivě a celkově jsou historické pasáže fajn, jen jich je ukrutně málo. Současnost je o dost nepovedenější, to co Fassbender někdy kvůli scénáři předvádí je celkem podivné. Zahrané to je výborně to ano, ale scénář nedává hercům prostor. Justin Kurzel je dobrý režisér, ale měl vzít spíš další artovku, než videoherní blockbuster. Hlavní problém je stejně scénář, větší patlaly Ubisoft vybrat nemohl, ale koneckonců jsem to čekal horší, takže vlastně dobrý.(30.12.2016)

Filmy dle předlohy počítačových her většinou nebývají kvalitní podívaná. Ovšem vůbec se nejedná o špatnou věc. Zprasený příběh a scény ze současné doby se mi nelíbili. Mnohem líp by udělali, kdyby se celý film odehrával v 15. století. Herecké obsazení solidní, podívaná slušná. Po zdejších recenzích jsem neočekával mnoho, ale potěšilo. 4/5(30.12.2016)