Assassin’s Creed

• Velká Británie Assassin's Creed (více)

Usvědčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender) je nedobrovolně vysvobozen z cely smrti jen proto, aby se stal součástí staletého boje mezi asasíny, templáři a španělskými inkvizitory. Jeho novým vězením se stává tajné zařízení Abstergo vybavené revoluční technologií Animus, která odhaluje v lidské DNA genetické vzpomínky a tím umožňuje vrátit se a prožít vzpomínky předků, které byly dosud ztracené v minulosti. Callum se díky Animusu propojí se svým prapředkem žijícím v Granadě a Seville v období španělské inkvizice v 15. století. Jmenuje se Aguilar de Nerha a je členem bratrstva asasínů, které už několik století vede skrytou válku s řádem templářů, svým odvěkým nepřítelem. Tajná organizace asasínů se zavázala chránit svobodnou vůli lidstva a snaží se zabránit tomu, aby se templáři s pomocí inkvizice zmocnili mocného artefaktu nazývaného Jablko Ráje. A právě tento artefakt je podle přesvědčení templářů nástrojem k ovládnutí celého světa. (CinemArt)

hroubek

Film se mi líbil, ale už teď mě ho je hodně líto, protože tohle běžný divák nemá šanci zkousnout. Trailery mě bavili, jedna hra, kterou jsem hrál mě taky bavila a celkově se mi svět, hry a námět kolem Assassins Creed líbí, přesto z filmu nejsem z filmu nadšený. Líbil se mi, ale nejsem z něho rozhodně nadšený, jak jsem čekal. O to více oceňuji jeho osobitost. Nestává se často, aby měl režisér u filmu za sto míčů, takhle volnou ruku a mohl mu vtisknout svůj styl a pojetí. Je vidět, že Justin Kurzel není žádný břídil a ví co chce svým filmem říci, a taky to říká, ale po svém. A co si budeme povídat, tohle bude největší kámen úrazu. A zamrzí to, o to více, že je vidět, že na filmu dělali šikovní tvůrci, a ty prachy jsou tam vidět. Problém je s příběhem, který pro hráče her je srozumitelný, ale pro běžného diváka je zbytečně překombinovaný a samotnému filmu dost dlouho trvá, než se rozjede a něco zajímavého ukáže. Kurzel se snaží přijít s psychologickou rovinou, dát příběhu sociální přesah, vyhrát si historickými pasážemi a všechno mu to vychází, tak napůl. Pořád je z toho cítit jeho režisérská osobitost, ale bohužel v místech, kde to není tolik potřeba, a kde by se měl urvat více ze řetězu. Michael Fassbender pro projekt dýchá, a já mu to fakt věřím a chápu proč do toho šel, jen jsem z filmu cítil jeho nevyužitý potenciál. Marion Cotillard nehraje špatně, ale to co jí scénář vymyslí na konci, prostě neuhraje žádný herec. Jeremy Irons je zde totálně nevyužitý a jako by ho to vůbec nebavilo. Vizuálně film vypadá krásně a platí to i o akci, které je parádní, ale její méně, přesto dokáže místy nadchnout a vytrhnout z pomalosti filmu. Assassin's Creed je takový rozporuplný film, který se fakt snaží být něčím více, než jen hloupým blockbusterem pro puberťáky, a bohužel na svou osobitost dojíždí. A už kvůli tvůrcům mě je to hodně líto. ()

L_Johnny

Jsem už od prvního dílu velký fanoušek herní série a filmu jsem se nemohl dočkat. A výsledek? Nadšení! Chrochtám blahem. Líbilo se originální pojetí, prolínání přítomnosti a minulosti skvělé, herecké obsazení taky v pořádku. Jeremy Irons rozený templář. Hudební soundtrack se mi líbil, oproti hrám se vydal jiným směrem, ale filmu sedl. Nějak nevidím mínus v tom, že film se odehrává více v přítomnosti, ono by to asi jinak ani nešlo. V herní sérii taky ze začátku byla přítomnost velice častá. Dnes už přítomnost známe, a dále pátráme v minulosti. Další filmové díly by se mohli vydat podobným směrem, pokud vzniknou. Určitě se najde několik nesrovnalostí a ne zrovna citlivých změn oproti hrám, ale nemá cenu je řešit. Spokojenost! ()

Yoda sama

Adaptácia (?), ktorá ide na pól plynu, nevyužíva potenciál, nerobí službu fanúšikom a vo svojej podstate je vyprázdnená jak pointovo, tak príbehovo. Za tie štylisticky podmanivé výlety do minulosti (na čo som sa od Kurzelovho Macbetha tešil najviac), ktorých je hoc trestuhodne málo, to ale stojí. No hrozne rýchlo zabudnem, že tento film vôbec vznikol, čo je škoda. Celé je to však na zamyslenie ohľadom faktu, ako chceme, aby vyzerali filmy podľa hernej predlohy. Pretože aj keď tento pôsobil viac autorsky, než štúdiovo, nevyšlo to. ()

Michi88

3,5* Musím přiznat, že scény odehrávající se v minulosti ve Španělsku mě bavili o mnohem víc než ty z přítomnosti. Minulost je samozřejmě nabytá skvělými akčními scénami, ale i mnohem zajímavějšími postavami (např. postava Marion Cotillard byla pro mě absolutně postradatelná). Očividně jsem si ale pustil jiný film než většina kritiků, jelikož zase tak špatný opravdu nebyl, ale lepší zpracování by si herní série klidně zasloužila. ()

Beatle

Asi dvě hvězdičky...nevím, usla jsem asi po 40 minutách. Těžko říct jestli proto, že jsem byla nemocná, nebo proto, že mě film absolutně nezaujal. Chabé vysvětlení toho, jak funguje Animus mi prostě nestačilo (chtělo to nějakou technoblábolickou vsuvku, která by alespoň trochu dávala smysl). Fassbender je možná fajn herec, a možná i trochu chudák, že ho pořád nutí mluvit cizími jazyky (polština, němčina, francouzština...a tohle bylo co? Španělština? Latina?), ale tak nějak mi přišel na proslulého assassina trochu starý. Ale nevím, hru jsem nikdy nehrála. Čekala jsem trochu více film ala inteligentní a temný Princ z Persie, ale co čert nechtěl - mnohem víc mě bavil Princ z Persie, než tohle. Mám ráda noir filmy, i filmy zavánějící artovostí...ale tenhle mezi ně rozhodně nepatří. Někdy se na to ale dokoukám a třeba přijdu na to, proč templáři bojovali po boku španělšké inkvizice, což mi z historického hlediska moc neštymuje. Jacques De Molay se musí obracet v "hrobě" jak prášek v prací pračce... ()

Eleanor05

OBSAHUJE SPOILERY! Občas, když je film hodně velká blbost, nestojí mi ani za to, abych ho komentovala, jenomže to by se nesmělo jednat o filmovou "adaptaci" mojí milované herní série. Ačkoli pyšnící se stejným názvem, nemá tento film s Assassin's Creed hrou mnoho společného. Za začátku fanouška sice potěší pojmy jako Assassíni, Templáři, Abstergo, Animus, Jablko Ráje nebo skok důvěry, ovšem jenom do chvíle, než zjistí, že žádný z oněch pojmů nemá ve filmu ten samý význam, jaký ho má ve hře a všechny jsou naprosto absurdně překrouceny, či úplně postaveny na hlavu. (Assassíni jako vandráci a totální sektáři bez života? To běžte vykládat šlechtici Eziovi di Auditore s rodinou, Niccolòvi Machiavellimu, Leonardu da Vincimu, Lorenzovi de Medici, Caterině Sforze a dalším. Templáři jsou tak hloupí, že nechají obrovské množství Assassínů v Abstergu, aby se stýkali mezi sebou a mohli udělat vzpouru? To jako fakt? Bohatá, luxusní a technicky neskutečně vyspělá společnost Abstergo nemá peníze, Templáři ji nechtějí financovat a má se zavřít? Do Animu se musí chodit dobrovolně, nebo se z vás stanou chodící mrtvoly? No, Desmond Miles by rád slyšel, že ho měli Templáři pěkně poprosit, aby se nechal napojit na Animus. :D A to neskutečně trapné výcvikové rameno bylo opravdu nutné? Jablko ráje jako předmět, který v sobě ukrývá genetickou informaci? Templáři chtějí eliminovat svobodnou vůli? Jak to jako chtějí udělat, by mě celkem zajímalo.) A tohle je zatím jen výčet toho nejokatějšího, v čem se liší film od hry a co ani samo o sobě nedává smysl. /// Teď ke kvalitám samotného filmu - někdy, když je snímek nepodařený, píšu, že měl potenciál být lepším, nebo, že mělo alespoň smysl ho natočit kvůli přesahu, tady však nemohu tvrdit ani jedno. S takto stupidním scénářem, který napsal někdo, kdo tu hru nikdy nespustil ani do úvodního menu, a jehož celý stylistický talent spočívá ve stupidních dialozích plných krátkých, holých vět ("Co po mě chcete?" - "Vaši minulost" / "Co budeme dělat?" - "Budeme bojovat!"), a s králem povrchnosti děje a plytkostí postav Justinem Kurzelem, co by režisérem, tento snímek potenciál neměl nikdy. Jen my, fanoušci herní série, jsme si to naivně přáli. A smysl tento film natočit nemělo rovněž vůbec žádný, právě naopak - pokud se někdo, kdo o hře nic neví, dříve podívá na film, odradí ho to od výborné herní série. Zcela potom chápu, že tomuto projektu lidé z Ubisoft nevěřili natolik, aby dovolili tvůrcům adaptovat jakýkoli z příběhů, které vymysleli, nebo převést na plátno jakoukoli jejich postavu, a jsem za to nyní ráda. Navíc Kurzelovi a spol. určitě vyhovovalo právě období počátku novověku ve Španělsku, protože díky obrovskému množství CGI prachu a CGI kouře (proč lidé doma tak moc topí v létě ve Španělsku zůstává jen další z předlouhé řady absurdit tohoto snímku) mohli zakrýt davové scény, skoro celé město a jeho obyvatele a ušetřili si tak práci na efektech a kostýmech. Mohla bych pokračovat ještě o tom, jak si k žádné z postav divák nevytvoří sebemenší vztah, o jejich minulosti, či dokonce psychologii si můžeme nechat zdát, nebo, že jsou Michael Fassbender a Marion Cotillard vlastně ideální pár, protože hrají v každém filmu úplně stejně, ale zdá se, že už je můj komentář dlouhý i tak. Tento "film" se podle mě líbí jenom lidem, kteří o AC nikdy neslyšeli, nebo ho přinejmenším nikdy nehráli. No, vlastně nechápu, jak se může líbit komukoli. Jedna hvězdička je asi za Jeremyho Ironse, který ač je úžasný herec, tak si za celou svou kariéru vybíral role v dobrých filmech jen velmi výjimečně. A toto zrovna není jedna z oněch výjimek. () (méně) (více)

Brain-D

Hrál jsem hru, takže přesně vím, kde to mohlo být důvěrnější předloze. Určitě šlo z toho udělat víc než bylo tohle. Šílenství zahrané Fassbenderem a souboje v Animusu povedené. ()

Mishqo

60% ... Malo to veľký potenciál, no ostal nezúročený. Navyše dať takémuto filmu rating PG12 je fakt hriech. ()

VanTom

Nerozumně ambiciózní, "biblický" podklad příběhu (hledání Jablka Ráje, které v sobě ukrývá "lék proti násilí", čili absolutní moc (zhruba tak)) se ukázal jako komplikovaná přítěž, naštěstí hlavního hrdinu mátl stejně jako diváka. Skvělých akčních ponorů do historie rozhodně mohlo přijít víc, nicméně filmová adaptace si zformovala vlastní výraznou tvář: Nejprve jsem si říkal, co za nekompetentního "umělce" to Ubisoft najal na režii, aby se mi pomalu zaryl svým netradičním záběrováním, intenzivním zvukovo-hudebním designem a hutnou, zlověstnou, zaprášenou atmosférou hluboko pod kůži. Dlouho jsem pociťoval doslova nadšení (největší při fantastickém "parkourovém" útěku v minulosti), no ke konci mě přeci jen přemohla hrozící monotónnost. I tak náramná spokojenost. ()

Danny F.

Spojení dvou světů mě v tomto filmu už nezaujalo. Je více lepších na toto téma. Na druhou stranu akcičky nejsou špatné, ale nejsou nijak pozoruhodné. 65% ()

Timak

Vizuál je úchvatný. Co ale nepochopím, je absence jakéhokoliv světla. Proč je všechno tak tmavý? Vždyť kolikrát ani pořádně není vidět, co se odehrává nebo co se v danou chvíli používá. Asi je to tím, že teda Assassíni pracují v temnotě, aby mohli sloužit světlu - ale proboha proč i v době "klidu" v roce 2016?! Hru jsem nehrál a film naprosto nechápu. Pro mě průměrná jednohubka se skvělou hudbou a španělskou procházkou pseudo-historií. ()

lykan9

Nikdy jsem nehrál a tudíž nemám k něčemu takovému vyloženě vztah. Když jsem však oproštěn od herní adaptace, tak musím konstatovat, že film je mi nic neříkající, často nezáživný a zmatečný. Užuž jsem myslel, že mě po vzpouře v laborce nebo co to bylo, film vtáhne a začnu sympatizovat aspoň s některými postavami, ale ani to ne. Fassbender je velmi charismatický herec a opravdu zvládne táhnout velkou část tohoto filmu, ale i s přispěním Marion Cotillard, která je skvělá, je to málo a Assassin´s Creed je tak nanejvýš lehce podprůměrnou akční podívanou, která má kliku, že se nešetřilo a díky vizuální stránce, se dá povýšit na průměrné dvě hvězdy. Toť vše. ()

Tft

Prokletí herních adaptací pokračuje a na plátně nám přistála další nelogická slátanina, u které člověk nestačí kroutit hlavou nad těmi všemi strašnými rozhodnutími, které tvůrci učinili. Věřím tomu, že Justin Kurzel je dobrý režisér a on nám to i tady občas ukáže, především v částech filmu, které se odehrávají v animusu (historii). Strašné ale opravdu neuvěřitelně stupidní rozhodnutí bylo dát přesnost ději v přítomnosti a použít hlavní devízu herní serie tedy děj v minulosti jako pouhý prostředek k dosažení cíle filmu a když už tedy konečně jsme v minulosti a člověk se do toho začíná dostávat začne před očima poskakovat Fassbender v přítomnosti zavěšený na rameni bože proč? Uplně zbytečné vytahování diváka z děje. Když se nad tím zamyslím přijde mi jako by tvůrci ani nevěděli o čem jejich herní předloha je. Název Assasin's Creed tady tudíž působí jako pouhý marketingový tah jak natáhnou víc lidí do kin. Celý děj je jedna velká nudná koule ničeho, která se těžkopádně valí dopředu až dospěje do jednoho z nejvíce vykonstruovaných finálních bullshitů, kterej je naprosto prázdnej a je tu jen proto aby jsme za rok mohli dostat další díl, kterýho se doufám nedočkáme. Fassbender hraje spíš z povinnosti a ono mu neni moc co zazlívat, má strašně napsanou postavu a hloupé dialogy, to se pak těžko hraje. Jediné plus, které jsem na filmu shledal je místy hezký vizuál, ale to se radši příště podívám znovu na Macbetha. 40% ()

mkubalikova

Asi to bylo okamžitým rozpoložením a nulovým očekáváním, ale bavila jsem se. GP loňského roku, domu na DVD to chci! 🙊 70% ()

vyfuk

Je hezké, že si Ubisoft chtěl dohlédnout na vlastní film a udělat z něj něco lepšího než by mohlo být. No asi měli koukat lépe. Když tak nějak dokoukám film jako tento musím se pozastavit a zeptat se sám sebe: koukal jsem vůbec na něco? Jednalo se o film? Co se tam vlastně dělo? Tohle jsou otázky, které by si divák po zhlédnutí filmu rozhodně neměl pokládat. Měl by být v nějakém ohledu ohromen nebo alespoň zaujat. Já jsem na tento film koukal. Přísahám. A přitom si ani nepamatuju o čem to bylo. Kde byl zvrat? Byl tak vůbec? Ah bože! ()

Killda

Kurzel by měl uvažovat, že režii pověsí na hřebík a stane se raději skladatelem jako brácha. Soundtracky jsou vždy kořením jeho filmů a pokud by je dělal alespoň z poloviny tak dobře, měl by o kariéru vystaráno. Assasins Creed je bohužel příkladem toho, jak netočit herní předlohy. Když jsme v minulosti, tak nám servírují jen nelogickou a nepřehlednou akci, a když jsme v současnosti, tak jen prázdné pohledy Marion Cotillard a Jeremyho Ironse. Zkrátka jde jen o bezemoční a bezcharakterní atrakci, tedy přesný opak toho, co mnohdy původní herní série nabízela. 5/10 ()

s.e.p.p odpad!

Jeden z nejhorších filmů roku 2016 a to myslím smrtelně vážně. Hloupé, nelogické, vrcholně nudné a navíc vizuálně mdlé. To jak se tvůrci od začátku oháněli kecy o praktických efektech a kaskadérských kouscích teď působí trochu směšně, protože akční scény jsou špatně natočené a ještě hůř sestříhané, což veškerou, jakkoliv trvrdou práci na place totálně zabíjí. Spousta scén je navíc doplněná o dost špatné CGI a nebo utopená v jakémsi kouřovém oparu a podivných světelných odlescích, které filmu dodávají punc lacinosti. Myslím, že tohle by zasloužilo slupnout víc malin než BvS. ()

Netflix oznámil hraný seriál Assassin’s Creed

Netflix oznámil hraný seriál Assassin’s Creed

27.10.2020

Po Borderlands, The Last of Us, The Division, Just Cause a mnoha dalších videoherních adaptací oznámených v posledních měsících a letech se teď nově dočká již druhého pokusu o adaptaci také populární… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Margot Robbie na lovu nacistů

Margot Robbie na lovu nacistů

06.09.2018

Australská herečka Margot Robbie (Sebevražedný oddíl) a v posledních letech čím dál populárnější belgický herec Matthias Schoenaerts (Rudá volavka) si zahrají hlavní role v novém drsném thrilleru z… (více)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?