Assassin’s Creed

• Austrálie

• Nový Zéland

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / Francie / Hong Kong / USA / Tchaj-wan / Malta, 2016, 115 min

Pravdu povediac, hral som len prvý diel slávnej série a... ako hra to vcelku ušlo, akurát to bolo až moc naťahované, takže do pokračovaní som už nešiel. Od filmu som očakával akčný nárez v starovekých kulisách. K správnemu akčňáku však patrí poriadne nadupaný akčný finiš a ten tu nielenže chýbal, ono vlastne na konci žiadna akcia ani nebola. Prvé dva výlety do minulosti pomocou Animu ponúkli parádnu akčnú jazdu (i keď dosť prepálenú) vďaka čomu sa film v mojich očiach prebojoval aspoň k šedivému priemeru, no potom to bolo o ničom. Keby šupli na koniec podobnú akciu, ako v tej prvej polke a pridali nejaký ten dejový zvrat, tak by bola hviezda naviac. Takto je to skôr sklamanie.(31.3.2018)

• Tft

Prokletí herních adaptací pokračuje a na plátně nám přistála další nelogická slátanina, u které člověk nestačí kroutit hlavou nad těmi všemi strašnými rozhodnutími, které tvůrci učinili. Věřím tomu, že Justin Kurzel je dobrý režisér a on nám to i tady občas ukáže, především v částech filmu, které se odehrávají v animusu (historii). Strašné ale opravdu neuvěřitelně stupidní rozhodnutí bylo dát přesnost ději v přítomnosti a použít hlavní devízu herní serie tedy děj v minulosti jako pouhý prostředek k dosažení cíle filmu a když už tedy konečně jsme v minulosti a člověk se do toho začíná dostávat začne před očima poskakovat Fassbender v přítomnosti zavěšený na rameni bože proč? Uplně zbytečné vytahování diváka z děje. Když se nad tím zamyslím přijde mi jako by tvůrci ani nevěděli o čem jejich herní předloha je. Název Assasin's Creed tady tudíž působí jako pouhý marketingový tah jak natáhnou víc lidí do kin. Celý děj je jedna velká nudná koule ničeho, která se těžkopádně valí dopředu až dospěje do jednoho z nejvíce vykonstruovaných finálních bullshitů, kterej je naprosto prázdnej a je tu jen proto aby jsme za rok mohli dostat další díl, kterýho se doufám nedočkáme. Fassbender hraje spíš z povinnosti a ono mu neni moc co zazlívat, má strašně napsanou postavu a hloupé dialogy, to se pak těžko hraje. Jediné plus, které jsem na filmu shledal je místy hezký vizuál, ale to se radši příště podívám znovu na Macbetha. 40%(4.1.2017)

Jako ono to nebylo tak úplně špatné, ale... Ale něco tomu chybělo. Přišlo mi to celkem nedotažené a strašně mě sr.lo to jak každou akční scénu z minulosti v tom nejlepším ukončili drastickým návratem do současnosti. Navíc je to Assasin´s Cread a všichni od toho čekáme úžasně akční minulost, která tam sice je( a ta honička je naprosto dokonala) ale jak jsem již psala je nevkusně ukončována, přerušována či prolínáná se současností a navíc zabere jen cca polovinu filmu. Možná ani tolik ne. No a ještě jedna věc- film je plný vysvětlovaní a mluvení, ale vlastně vám nic nevysvětlí...PS: taky Vám ta doktorka přišla strašně neiteligentní?..Pravě jsem to viděla podruhé a vím co je na tom filmu (nejvíc) spatne je to ta doktorka-spatne napsana a spatne zahrana a tim uplne nici zbytek filmu....(12.1.2017)

Helter skelter!!! U mě dobrý...(5.2.2017)

• vyfuk

Je hezké, že si Ubisoft chtěl dohlédnout na vlastní film a udělat z něj něco lepšího než by mohlo být. No asi měli koukat lépe. Když tak nějak dokoukám film jako tento musím se pozastavit a zeptat se sám sebe: koukal jsem vůbec na něco? Jednalo se o film? Co se tam vlastně dělo? Tohle jsou otázky, které by si divák po zhlédnutí filmu rozhodně neměl pokládat. Měl by být v nějakém ohledu ohromen nebo alespoň zaujat. Já jsem na tento film koukal. Přísahám. A přitom si ani nepamatuju o čem to bylo. Kde byl zvrat? Byl tak vůbec? Ah bože!(27.2.2017)

• Martrix

Je vcelku jedno, jestli tento film vznikl na motivy pc hry, podle románu, nebo ho napsal někdo na ubrousek v baru, po vydařeném večírku. Nelíbí se mi o čem ten příběh je, ani jak je natočený. Spousta digibordelu, který je zamaskovaný kouřem, nebo je rozplizlý v nepřirozených odstínech, většinou nedobře natočené akční scény, postavy se chovají divně a pitomý konec. Kdyby šlo o pár scén, přimhouřím oko, ale ať už CGI, nebo akční scény, vše je tady využíváno velmi hojně, takže o to víc je selhání tvůrců vidět. Ve výsledku je to tedy režijně nezvládnutý, scénáristicky odfláknutý pokus, který se prostě nepovedl.(11.3.2017)

Kurzel by měl uvažovat, že režii pověsí na hřebík a stane se raději skladatelem jako brácha. Soundtracky jsou vždy kořením jeho filmů a pokud by je dělal alespoň z poloviny tak dobře, měl by o kariéru vystaráno. Assasins Creed je bohužel příkladem toho, jak netočit herní předlohy. Když jsme v minulosti, tak nám servírují jen nelogickou a nepřehlednou akci, a když jsme v současnosti, tak jen prázdné pohledy Marion Cotillard a Jeremyho Ironse. Zkrátka jde jen o bezemoční a bezcharakterní atrakci, tedy přesný opak toho, co mnohdy původní herní série nabízela. 5/10(14.3.2017)

Velmi slabé tři. A pro mě obrovská rána. Hra je mi u prdele, byť jsem jí hrál a dost si u ní užil (ale nikdy ani jeden díl nedohrál). Ale ten potenciál. Ten Kruzel za kamerou! Ten Kruzel, co obstarává hudbu. Fassy. Marion... Do piče!!! Popiči škoda. Momenty to má.(18.3.2017)

Hlavním tahákem her je hraní za assassina a až pak příběh v realitě. Jenže to si filmaři asi zapomněli zjistit, takže se nešťastně velká část filmu táhne v přítomnosti a skoky do vzpomínek tak uvidíme pouze třikrát. Vždyť je to taky škoda, když byla akce mnohem záživnější než docela nudná část v Abstergu, kde scénář rozhodně nepomáhal. A nesmím zapomenout na zcela zbytečné kamerové nálety nebo téměř čtyřhodinové záběry orla. Když nad tím tak přemýšlím, tak mohla kamera zabírat scény přesně naopak, prostě to nebylo dobře nasnímané. Ne pro účely Assassin's Creed. Hudba obstojná, herci také, nápad s pohyblivým animem se mi líbil. Dvojku radši nezkurvěte.(26.3.2017)

Filmy podle her nebyly, nejsou a nikdy asi ani nebudou žádné mega trháky, ale AC mě dost překvapil. Ubisoft, pod který spadá značka hry, si to tentokrát pohlídal, aby z toho nebyl finanční propadák jako Princ z Persie. Film začíná dost dobře, atmosféra mě docela pohltila. Je vidět, že Kurzel s Fassbenderem jsou dost sehraní, celkově byl Fassbender výbornou volbou na asasína. Nejlepšími momenty filmu byly bezesporu sekvence z 15. století ze Španělska, které se tvůrcům povedlo vykreslit nesmírně realisticky. Jen je veliká škoda, že španělská stopáž trvala zhruba patnáct minut, neboť měla ten správný šmrnc. To zbytek filmu odehrávající se v Abstergu v některých chvílích žádný šmrnc neměl, ale většina se dala zvládnout. Musím pochválit kaskadéry za kvalitně odvedenou práci, co se týče parkouru. Ještě, že nezkazili věc, o kterou se hra upíná snad ze všeho nejvíce. Příběh mě moc nepřesvědčil, ale akce stála za to. Možná bych ještě zmínil jednu věc, a to, že ve filmu zapomněli asi na krev. Přece jen je to film o zabijácích, tak by jí tam mělo být více. Konec byl docela rozporuplný, takový nedomyšlený. Je to určitě nadprůměrná podívaná, ale mnoho prvku bych já osobně zlepšil. Za mě dávám 72 %(2.4.2017)

• stitch7

Ona mě ta akce i bavila, bohužel jsem si u poloviny důležitých věcí, co se ve filmu stala, říkal "eh, proč? co?"(10.5.2017)

• ghatos

Zvláštní patlanina, která ze své podstaty chce a musí být akční a zároveň do toho komponuje velice podivný filozoficko-náboženský problém. Spojit dva úplně odlišné světy (akce+filozofie) je nadmíru těžké a tady se to nepovedlo. Navíc tam bylo dost drahé vaty a scénář nakonec v plně nahotě odhalil svou béčkovost/nedomyšlenost/zbytečnost. 50%.(7.6.2017)

• sedm.1

Zápletka a zpracování Assassin´s Creed mě tedy rozhodně hodně, hodně překvapilo, ovšem zároveň tu nebudu tvrdit, že to překvapení je zrovna pozitivního rázu. Určitě tedy musím minimálně ocenit odvahu studia, že dalo zelenou zrovna tomuto scénáři, od kterého se mohlo tedy očekávat všelicos, jen ne komerční úspěch. Celá tato podívaná má totiž do klasické, popcornové podívané zatraceně daleko, neboť na to jde o až příliš originální a atypický snímek, než aby se na ní hrnuly davy. Herní předlohu tedy vůbec neznám, film bych ale označil za upřímně divný, a to prakticky ve všech ohledech. Jak už jsem tedy zmiňoval, zápletka je sice vážně netuctová, ale její podání není zrovna dvakrát zábavné. Jde spíše o syrový kolotoč událostí, skákající v několika časových rovinách a udržet si v tom přehled není vážně sranda, akce je tu pak navíc skutečně poskromnu, a když se přeci jen dostane ke slovu, opravdu neoslní, spíš naopak, vůbec mě nebavila, a dokonce mi přišla snad až odfláknutá. Tvůrci tu také vsadili hodně na dramatizaci a emoce, nicméně i v tomto ohledu Assassin´s Creed přešlapuje a není příliš přesvědčivý, a tak se dá pozitivně vnímat snad jen působivě syrový styl a atmosféra, které jediný dokážou zaujmout. Michael Fassbender v hlavní roli jinak podal výrazný výkon, ale i on se nakonec ztrácí v celém tom podivném bordelu, který pak ve výsledku sice dává smysl, ale cesta k tomu není pro diváka ani trochu jednoduchá a záživná. Pro mě se jedná zkrátka o vážně nevšední filmový zážitek, ovšem s tím, že ta nevšednost není zrovna moc zábavná.(4.7.2017)

• Mathew55

Když natočíte film, ve kterém se vůbec nedá porozumět chování hlavního hrdiny a vlastně ani jiných postav, víte, že je něco špatně. Přidejte k tomu debilní příběh a tadáá! Kokotina je na světě! 2* aspoň za ucházející bojové scény.(21.3.2017)

Nerozumně ambiciózní, "biblický" podklad příběhu (hledání Jablka Ráje, které v sobě ukrývá "lék proti násilí", čili absolutní moc (zhruba tak)) se ukázal jako komplikovaná přítěž, naštěstí hlavního hrdinu mátl stejně jako diváka. Skvělých akčních ponorů do historie rozhodně mohlo přijít víc, nicméně filmová adaptace si zformovala vlastní výraznou tvář: Nejprve jsem si říkal, co za nekompetentního "umělce" to Ubisoft najal na režii, aby se mi pomalu zaryl svým netradičním záběrováním, intenzivním zvukovo-hudebním designem a hutnou, zlověstnou, zaprášenou atmosférou hluboko pod kůži. Dlouho jsem pociťoval doslova nadšení (největší při fantastickém "parkourovém" útěku v minulosti), no ke konci mě přeci jen přemohla hrozící monotónnost. I tak náramná spokojenost.(2.5.2017)

Dlouho jsem shlédnutí tohoto filmu odkládal. Na základě zdejších hodnocení a i tomu, že jsem nepoznamenaný herní předlohou, mě Assassin's Creed nijak zvlášť nelákal. Nakonec jsem do toho šel a musím říct, že jsem zcela spokojen. Dobrý příběh, přiměřená stopáž, přehledné a dobré souboje. Nemám víceméně co vytknout a s chutí bych si dal další díl, kterého se však vzhledem k finančnímu výsledku jedničky nejspíš nedočkám.(29.6.2017)

Na předělávku počítačové hry to nebylo vůbec špatné. Pěkné efekty, slušná akce a celkem ucházející příběh.(2.7.2017)

• MsUtahraptor

Nudná předlouhá slátanina bez pořádného děje, zato s extrémně ubohými pokusy o napětí, emoce a (bohužel) i otevřený konec. Klady: Je tam Jeremy Irons a dobře se poslouchá (hned jak člověk přestane vnímat význam slov). #JeštěŽeJsemDoTohoNevrazilaŽádnýPrachy(28.7.2017)

• Ebon

Jednotlivé ingredience dobře představené, ale smíchané s promarněným potenciálem gradace. A srali mě s přehnaným množstvím záběrů ve tmě, kde bylo vidět úplný hovno.(1.11.2017)

• P1tr

Další z řady nepovedených videoherních adaptací, která ale vzbuzovala díky atraktivnímu tvůrčímu týmu veliké naděje a proto její neśpěch bolí o to víc. Zajímavý koncept předlohy tvůrci těží minimálně a příliš se ani neobtěžují se srozumitelným vysvětlováním jeho principů a měl jsem pocit, že pokud bych nebyl obeznámen s herním vzorem, často bych se nechytal. Film jakoby cíleně vynechával nejzajímavější části námětu a soustředí se jen na ty slabší a místo častých výletů do minulosti setrváváme většinu času ve sterilní a nezajímavé dějové lince v současnosti, která se neskutečně vleče a nemá co nabídnout. Při akčních scénách v době minulé film září a ukazuje svůj plný potenciál, ovšem čas tam strávený se omezuje na minimum a tak jde pouze o záblesky naděje. V tomto případě evidentně došlo k nepochopení předlohy, díky čemuž vznikl nudný snímek, který nemá čím pozitivně zaujmout.(14.3.2018)

Na film jsem šel s cílem pobavit se. Pobavit se s kamarády, kteří, stejně jako já, utopili v této sérii stovky hodin. Inu pobavili jsme se to ano, ale spíš tím, že jsme se smáli WTF momentům, kterých je ve filmu opravdu dost. Znalce série nepotěší to, že z majestátního Jablka ráje udělali kouli na petang, z elegantního animu je absurdní rameno a templáři jsou celkově dost zvrácení. Parkour je zpracovaný působivě a celkově jsou historické pasáže fajn, jen jich je ukrutně málo. Současnost je o dost nepovedenější, to co Fassbender někdy kvůli scénáři předvádí je celkem podivné. Zahrané to je výborně to ano, ale scénář nedává hercům prostor. Justin Kurzel je dobrý režisér, ale měl vzít spíš další artovku, než videoherní blockbuster. Hlavní problém je stejně scénář, větší patlaly Ubisoft vybrat nemohl, ale koneckonců jsem to čekal horší, takže vlastně dobrý.(30.12.2016)