Assassin’s Creed

• Nový Zéland

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / Francie / Hong Kong / USA / Tchaj-wan / Malta, 2016, 115 min

• DAPDO

Hru jsem nikdy nehrál, takže nemůžu soudit, jak moc je to hře podobný. Podle nasranosti v komentářích a hodnocení asi moc ne. Já se přiznám, že mě to moc nebavilo, některý scény sice dobrý, ale podobnej typ filmů zrovna nemusím.(7.5.2018)

• DaNvYto

A co jste čekali? Ze sračkoidní hry od Uglysoftu nemůže být nic jiného než zase a jen sračka. (Ohodnotím později.)(28.12.2016)

Myslím, že se to dalo podělat mnohem víc. Příběh se zcela očekávaně točil ohledně nějakého z artefaktů, tentokrát opět jablka ráje. Film je vlastně něco jako první díl hry. Když se jedná o dialogy v přítomnosti je to ta nudnější část, souboje jsou fajn, ale také by bylo co vylepšovat a je jich zatraceně málo. Skok důvěry likvidujicí ruku Animu byl stejně epický, jako první skok důvěry ve hře. Myslím, že další díl by mohl dopadnout lépe, stejně jako v případě herní předlohy.(29.12.2016)

...mít Michael to triko dole po celou dobu, dotáhl by to na 4/5; nebýt tam Michael, plácla bych tam jednu jedinou. Hru jako takovou jsem nikdy nehrála, nicméně ocituji-li chlapce sedící za mnou "to bylo podle hry jo? ani pi** voe", tak to zřejmě až tak nevadí. Hudba byla říznutá nejnovějším Mad Maxem, příběh Danem Brownem a logika zůstala místy rozřezaná úplně. Aby toho nebylo málo, konec prostě vyšuměl, žádný wow. No nic, jdu si raději spravit chuť kratičkou předělávkou asasínů od Normana..(29.12.2016)

Hypnotická audiovizuální nálož s dějem tak akorát a přesvědčivými hereckými výkony... Nečtěte recenze co píšou, že je to blbost a jděte na to! :)(30.12.2016)

Visuálně, pohybově i hudebně podmanivé! Co na tom, že děj příběhu stojí na hloupoučké snaze vymýtit ze světa násilí nějakým jablkem. Pro rozběhnutí motoru to zcela postačuje a jakmile už jedeme, je na co se dívat. Trochu se nabízí srovnání s o třídu lepším Mad Maxem, kterému k rozjetí stačila jenom cesta tam a zpět. Assassin's Creed v tomhle ohledu ztrácí body především kvůli kategorii počítačová adaptace. Na trh tak jde s prokletím většího než velkého očekávání (zlomit se to zatím podařilo snad jenom Warcraftu) a sám sobě ubližuje i roztříštěním děje mezi dvě časová období, z nichž přítomnost je sice ta méně atraktivní, ale zato je jí tam víc. Do budoucna víc minulosti prosím a bude to pecka.(30.12.2016)

• Vykuk

Jedna hvězda za jakýstakýs vizuál, je tam moc věcí špatně, příběh je celkem fajn, to že žádný není, je žvást, ale jeho odvyprávění nic moc. Začátek i konec jsou dějově špatné, konec přímo debilní. Ten pták, co začíná každou scénu v minulosti je otravný. Představení asasínů nudné, v podstatě hned v první akční scéně dostanou brutálně na prdel od bandy šašků.. no celkově zklamání a další díl, jestli bude, prosím raději nevidět.(31.12.2016)

Jedna vec je v prípade filmu istá - Kurzel si vzal na seba príliš veľké sústo. Assassin's Creed je v dnešnej dobe už svetovým fenoménom, a omnoho viac ako len videoherná séria, čo chcel režisér jednoznačne dokázať. Rukopis viditeľný, no film na tvorcove pomery veľmi netradičný, a na prekvapenie aj dobre zvládnutý. Vizuál a akcia potešia snáď každého fanúšika značky, isto nesklamú ani neznalca videohier, no po scenáristickej stránke film ťažkopádne kríva. Chýbal bohatší dej, viac plnohodnotných scén v historickom španielsku (áno, behanie po strechách a do detailu vyšperkované akčné scény sú parádne, no nie vždy to stačí), a jednoznačne otvorený záver pre pokračovanie tiež nemusel byť rozumný ťah. Justin Kurzel však neriskoval a išiel do všetkého naplno, za čo si zaslúži veľkú poklonu, Fassbender samozrejme takisto. Či už sa pokračovania dočkáme, ukážu čísla tržieb po skončení svetovej projekcie, každopádne som spokojný, i keď pocity z filmu sú stále rozporuplné. Určite si to pýta druhú projekciu, no hodnotím nadpriemerne, pretože filmový priemysel v mojich očiach nepošliapal jednu z najlepších herných sérii v histórii.(3.1.2017)

Tento film jsem očekával už od doby, kdy byl ohlášen a to s velkou netrpělivostí. Byl jsem přímo natěšený a vůbec mě to nezklamalo. Hra Assassin´s Creed je především o akčních soubojích a parkouru. Toho se nám dostalo ve skvělé kvalitě. Každý známý pohyb ze hry, každý známý bojový chvat, který jsem sám ve hře použil mě neskutečně potěšil. Pro fanoušky splněný sen. Moc se mi také líbila zrcadlová zápletka matky Caulla a hlavní assassínky, to byl takový asi největší zvrat, což sice tolik není, ale bylo mi to milé. Jo a hudba, ta hudba, všechny akční sekvence byly doprovázeny napumpovanou skladbou, která podtrhovala ten akční nářez. To co mě zamrzelo nejvíce, bylo to, že je ten film tak krátký, protože by se tam toho dalo natočit ještě tolik! Pevně doufám v pokračování a hodnotím to velice kladně.(5.1.2017)

Urcite jeden z najlepsich filmov podla hernej predlohy. Perfektny soundtrack, stylova vyprava a super obsadenie. Co by som tomuto filmu ale vytkol je malo zaberov z minulosti a koniec, ktory nas pripravil na pokracovanie (co vobec nie je iste vzhladom na hodnotenia kritikov a trzby). Ak by som to mal zhrnut tak ide o prijemny celovecerny film, ci uz ste hry hrali alebo nie. 8/10(6.1.2017)

• pmusic

Ne, tak tohle mě vážně nebavilo.. Je mi úplně fuk, jestli je předlohou k filmu hra nebo cokoliv jinýho. Já, jakožto divák, se chci bavit a strávit čas něčím, co mě zaujme. Místo zájmu mě ale spíš v kině přemáhal spánek. Vadila mi roztěkanost akčních záběrů, nadbytečné množství střihu, absence zásadního konfliktu, chvílemi jsem měla pocit, že mě už ani nezajímá, co se ve filmu děje, jen si přeju, aby už skončila další bojová nebo utíkací scéna a posunuli jsme se vpřed. Světlé momenty mi zajistila Marion Cottilard, která byla jako vždy úžasná.(9.1.2017)

• regentor

Počítačová hra přenesená na plátna kin...tušil jsem, že to bude dřina na hlavu ale až takto prostoduché zpracování jsem nečekal.Tvůrci naprosto rezignovali na nějakou dějovou línii či dokonce zápletku. Celé je to postavené na několika soubojích , pádech do "nikam" což se nám ani režiserér nesnaží vysvětlit a pár akčních honičkách. Potenciál to přitom tématicky jistě má.Střet Templářů, či jejich potomků s jejich odpůrci je jistě zajímavé a nosné téma, ovšem musel by se toho ujmout schopnější scénarista a něco jako ambiciozní režisér a nejen rutinér který sesmolí pár bojových scén a říká tomu film! Středověké kulisy části snímku jsou ještě jakž takž koukatelé a zmínka o osobě Kryštova Kolumba docela trefná , dávám tedy jednu hvězdičku .Víc by bylo skutečně čirým kacířstvím.Howgh(10.1.2017)

55%(10.1.2017)

Absolutně nechápu tak nízké hodnocení. Jedná se totiž o film, jenž je originální, jedinečně natočený a obsahuje celou řadu doposud v jiných filmech neviděných scén. Assasina asi ocení především milovníci herní série, neb je ve filmu celá řada drobností, jenž budou dávat smysl pouze lidem, co nad herní sérií chvíli strávili, avšak věřím, že i neznalci herní předlohy se u filmu budou bavit. Film jako takový nemá žádného vyloženě slabého místa, avšak docela by mu pomohlo, kdyby se víc točil okolo období španělské inkvizice na místo současnosti, neboť tyto pasáže neměly oproti pasážím z doby španělské inkvizice takový spád. Já osobně byl z filmu nadšen a dávám plných 5 hvězd(12.1.2017)

Jelikož je mi tato série velice známá a i oblíbená, byla jsem zvědavá, jak se toho ujmou na filmovém platně. Trochu jsem se bála provaru, jak to tak bývá u takových záležitostí, ale až na pár nelogičností to šlo (do ted nechápu, proč mu ufikli prst, když to bylo naprosto zbytečné, v prvním dílu assasína to bylo účelné, ale tady...nepochopim) . Zpětně si však uvědomuji, že se ubisoft vydal směrem úplně jiným, kdy bude samozřejmě naprosto neznámý příběh, nebude nijak podobný tomu ze světa her, protože nesledujeme předky Desmonda - který se obětoval pro lidstvo pár let zpátky, nýbrž Cala. Snažila jsem se celý film rozklíčovat, kdo má být kdo a nijak jsem ty postavy nenacházela a toto může být ono vysvětlení. Což je tedy naprosto briliantní, protože ani fanoušci, co maj AC nastudovanýho od A do Z nemůžou vědět, kam to spěje. Poslední díly série, co Desmond umřel, tak člověk nemá moc narrátora, co by dával řád příběhu současnosti, a tak nám dali film jako doplněk. Těším se tedy na další díl, který nám odhalí zase něco víc o soudobém konfliktu.(13.1.2017)

Skvělá obsada, úžasný vizuál, napětí, akce.(14.1.2017)

Hmm ........ celkom dobré. Po úvodných recenziách som čakal všetko možné, ale tento film bol relatívne solídny. Tí čo hrali hru budú asi nespokojní, ale ja, ktorý som Assassin's Creed nikdy nehral môžem byť spokojný. No naj film roku to asi nebude, ale mohlo to dopadnúť oveľa horšie. Michael Fassbender bol skvelý ako obvykle a celkovo si myslím, že casting vyšiel nad mieru. Opakujem, to, že sa to úplne nedržalo hry mi nevadilo a dej bol v poriadku. Tak uvidíme, či sa tvorcovia pokúsia o pokračovanie. Ja by som sa tomu nebránil. 80 %.(21.1.2017)

Bylo to jednoduché a pěkné a to jsem ten večer zrovinka potřeboval, ani mě neboleli chyby ve filmu.(27.1.2017)

• stephano

Nemůžu si pomoct, ale co to sakra bylo. Koukam na to a nevim o čem to je, co ty lidi řešej, chtěj, proč dělaj co dělaj a je mi to jedno. Co mě ale nejvíc sralo a nedokázal sem se přes to přenést, je fakt že všechny akční (i neakční) scény, byly bud v mlze, nebo v kouři.(20.2.2017)

Assassin bola jedna z posledných nových hier čo som hrával. V tej dobe koncept boja, parkúru, temných zabijakov a zápletka okolo DNA pamäte bola super. Predloha pre film teda špiková. No tvorcovia zase raz skvelý námet nevyužili ako by som si predstavoval. Herci boli vybraní dobre. Bojové scény boli vymakané, občas trochu prehnané, no čerpalo sa hodne s predlohy. Ten koniec bol ale tak nejak scenáristicky nedobrý, nezanechal vo mne koniec pocit na 4*. Prepadák to ale rozhodne nebol.(3.3.2017)