Assassin’s Creed

• Austrálie

• Nový Zéland

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / Francie / Hong Kong / USA / Tchaj-wan / Malta, 2016, 115 min

Pravdu povediac, hral som len prvý diel slávnej série a... ako hra to vcelku ušlo, akurát to bolo až moc naťahované, takže do pokračovaní som už nešiel. Od filmu som očakával akčný nárez v starovekých kulisách. K správnemu akčňáku však patrí poriadne nadupaný akčný finiš a ten tu nielenže chýbal, ono vlastne na konci žiadna akcia ani nebola. Prvé dva výlety do minulosti pomocou Animu ponúkli parádnu akčnú jazdu (i keď dosť prepálenú) vďaka čomu sa film v mojich očiach prebojoval aspoň k šedivému priemeru, no potom to bolo o ničom. Keby šupli na koniec podobnú akciu, ako v tej prvej polke a pridali nejaký ten dejový zvrat, tak by bola hviezda naviac. Takto je to skôr sklamanie.(31.3.2018)

• Hpatrik

Nepřehledný a zmatený děj, akční scény to samé, je to špatně sestříhané, nesvícené, je tam spousta kouře přes který není nic vidět... Je úplně jedno, jestli je to adaptace videoherní či jakákoliv jiná, bez dobrého scénáře a schopné režie to prostě nejde. Velmi slabé dvě!(31.3.2018)

• DAPDO

Hru jsem nikdy nehrál, takže nemůžu soudit, jak moc je to hře podobný. Podle nasranosti v komentářích a hodnocení asi moc ne. Já se přiznám, že mě to moc nebavilo, některý scény sice dobrý, ale podobnej typ filmů zrovna nemusím.(7.5.2018)

Takový film půl na půl. Ta část, která vyprávěla minulost, ve které se Assassíni prohánějí po střechách, skáčou z obřích výšek a vraždí nepřátele, byla skvělou podívanou. Zde si přišli na své jak čtenáři knížek tak diváci, kteří hráli hru. Jenže druhá část byla opravdu zklamáním. Ze začátku byla jakási současná linie zajímavá, stroj, který dokáže simulovat vzpomínky na minulost, nebyl špatný. Ba naopak, vypadalo to slibně. Jenže zápletka, kterou pro tento film tvůrci vymysleli, byla chabá a nevhodná. Spojením těchto odlišných částí pak vznikl film, který chvilku bavil, pak nebavil, ale ve směs si z něj divák nic neodnesl. Snad jen dobrý pocit z postavy assassína ztvárněnou Michaelem Fassbenderem!(24.4.2019)

• DaNvYto

A co jste čekali? Ze sračkoidní hry od Uglysoftu nemůže být nic jiného než zase a jen sračka. (Ohodnotím později.)(28.12.2016)

Myslím, že se to dalo podělat mnohem víc. Příběh se zcela očekávaně točil ohledně nějakého z artefaktů, tentokrát opět jablka ráje. Film je vlastně něco jako první díl hry. Když se jedná o dialogy v přítomnosti je to ta nudnější část, souboje jsou fajn, ale také by bylo co vylepšovat a je jich zatraceně málo. Skok důvěry likvidujicí ruku Animu byl stejně epický, jako první skok důvěry ve hře. Myslím, že další díl by mohl dopadnout lépe, stejně jako v případě herní předlohy.(29.12.2016)

• Hellierer

Tak tohle mi opravdu nesedlo. Assassin's Creed je film strašně rozvláčný a scénaristicky velmi rozmazaný. To hlavní z příběhu se odehrává,( jak už všichni asi víte) v současnosti. Zde vynikne plochost a nezajímavost postav a "unuzenost" herců ( Marion to opravdu odehrála jenom kvůli výplatě). Osud ani jedné z postav vás nezajímá. Scény z historie byli ovšem něco jiného. Zdařile zpracované akční pasáže z příjemného prostředí zaprášeného Španělska příjemně odsýpají. Jenomže opravdu se jedná jen o akční sekvence. Nedozvíme se nic o pozadí války mezi templáři a assassíny. Ani tak se nedozvíme nic o jednotlivých postavách a jejich motivaci či nedejbože historii. Ne takhle by to opravdu nešlo. Nerad to přiznávám ale Warcraft byl lepší 40%(29.12.2016)

Film mě velice překvapil, čekal jsem na něj čtyři roky a nezklamal. Nebudu tu hanit a vyvracet názory jiných. Každý má právo se k tomu vyjádřit po svém. Jakožto hráč Assassin's Creed jsem si prožil několik životů v různých dobách. I když mám některé víc oblíbené a jiné méně, tak Assassini jsou pro mě výborné hry. A tento film mi prostě ukázal opět další novou postavu a další nový příběh, který byl prostě jinak ztvárněný, než samotné hry. Na film jsem šel s obavami, že budu zklamaný. Divte se, ale bylo to nad mé očekávání a rozhodně nelituji. Velké plus dávám hudbě, která celý film doprovází. Pro mě pecka 95%. "NNothing is true; everything is permitted "(29.12.2016)

...mít Michael to triko dole po celou dobu, dotáhl by to na 4/5; nebýt tam Michael, plácla bych tam jednu jedinou. Hru jako takovou jsem nikdy nehrála, nicméně ocituji-li chlapce sedící za mnou "to bylo podle hry jo? ani pi** voe", tak to zřejmě až tak nevadí. Hudba byla říznutá nejnovějším Mad Maxem, příběh Danem Brownem a logika zůstala místy rozřezaná úplně. Aby toho nebylo málo, konec prostě vyšuměl, žádný wow. No nic, jdu si raději spravit chuť kratičkou předělávkou asasínů od Normana..(29.12.2016)

Hypnotická audiovizuální nálož s dějem tak akorát a přesvědčivými hereckými výkony... Nečtěte recenze co píšou, že je to blbost a jděte na to! :)(30.12.2016)

Visuálně, pohybově i hudebně podmanivé! Co na tom, že děj příběhu stojí na hloupoučké snaze vymýtit ze světa násilí nějakým jablkem. Pro rozběhnutí motoru to zcela postačuje a jakmile už jedeme, je na co se dívat. Trochu se nabízí srovnání s o třídu lepším Mad Maxem, kterému k rozjetí stačila jenom cesta tam a zpět. Assassin's Creed v tomhle ohledu ztrácí body především kvůli kategorii počítačová adaptace. Na trh tak jde s prokletím většího než velkého očekávání (zlomit se to zatím podařilo snad jenom Warcraftu) a sám sobě ubližuje i roztříštěním děje mezi dvě časová období, z nichž přítomnost je sice ta méně atraktivní, ale zato je jí tam víc. Do budoucna víc minulosti prosím a bude to pecka.(30.12.2016)

• Vykuk

Jedna hvězda za jakýstakýs vizuál, je tam moc věcí špatně, příběh je celkem fajn, to že žádný není, je žvást, ale jeho odvyprávění nic moc. Začátek i konec jsou dějově špatné, konec přímo debilní. Ten pták, co začíná každou scénu v minulosti je otravný. Představení asasínů nudné, v podstatě hned v první akční scéně dostanou brutálně na prdel od bandy šašků.. no celkově zklamání a další díl, jestli bude, prosím raději nevidět.(31.12.2016)

Jedna vec je v prípade filmu istá - Kurzel si vzal na seba príliš veľké sústo. Assassin's Creed je v dnešnej dobe už svetovým fenoménom, a omnoho viac ako len videoherná séria, čo chcel režisér jednoznačne dokázať. Rukopis viditeľný, no film na tvorcove pomery veľmi netradičný, a na prekvapenie aj dobre zvládnutý. Vizuál a akcia potešia snáď každého fanúšika značky, isto nesklamú ani neznalca videohier, no po scenáristickej stránke film ťažkopádne kríva. Chýbal bohatší dej, viac plnohodnotných scén v historickom španielsku (áno, behanie po strechách a do detailu vyšperkované akčné scény sú parádne, no nie vždy to stačí), a jednoznačne otvorený záver pre pokračovanie tiež nemusel byť rozumný ťah. Justin Kurzel však neriskoval a išiel do všetkého naplno, za čo si zaslúži veľkú poklonu, Fassbender samozrejme takisto. Či už sa pokračovania dočkáme, ukážu čísla tržieb po skončení svetovej projekcie, každopádne som spokojný, i keď pocity z filmu sú stále rozporuplné. Určite si to pýta druhú projekciu, no hodnotím nadpriemerne, pretože filmový priemysel v mojich očiach nepošliapal jednu z najlepších herných sérii v histórii.(3.1.2017)

Tento film jsem očekával už od doby, kdy byl ohlášen a to s velkou netrpělivostí. Byl jsem přímo natěšený a vůbec mě to nezklamalo. Hra Assassin´s Creed je především o akčních soubojích a parkouru. Toho se nám dostalo ve skvělé kvalitě. Každý známý pohyb ze hry, každý známý bojový chvat, který jsem sám ve hře použil mě neskutečně potěšil. Pro fanoušky splněný sen. Moc se mi také líbila zrcadlová zápletka matky Caulla a hlavní assassínky, to byl takový asi největší zvrat, což sice tolik není, ale bylo mi to milé. Jo a hudba, ta hudba, všechny akční sekvence byly doprovázeny napumpovanou skladbou, která podtrhovala ten akční nářez. To co mě zamrzelo nejvíce, bylo to, že je ten film tak krátký, protože by se tam toho dalo natočit ještě tolik! Pevně doufám v pokračování a hodnotím to velice kladně.(5.1.2017)

Urcite jeden z najlepsich filmov podla hernej predlohy. Perfektny soundtrack, stylova vyprava a super obsadenie. Co by som tomuto filmu ale vytkol je malo zaberov z minulosti a koniec, ktory nas pripravil na pokracovanie (co vobec nie je iste vzhladom na hodnotenia kritikov a trzby). Ak by som to mal zhrnut tak ide o prijemny celovecerny film, ci uz ste hry hrali alebo nie. 8/10(6.1.2017)

• pmusic

Ne, tak tohle mě vážně nebavilo.. Je mi úplně fuk, jestli je předlohou k filmu hra nebo cokoliv jinýho. Já, jakožto divák, se chci bavit a strávit čas něčím, co mě zaujme. Místo zájmu mě ale spíš v kině přemáhal spánek. Vadila mi roztěkanost akčních záběrů, nadbytečné množství střihu, absence zásadního konfliktu, chvílemi jsem měla pocit, že mě už ani nezajímá, co se ve filmu děje, jen si přeju, aby už skončila další bojová nebo utíkací scéna a posunuli jsme se vpřed. Světlé momenty mi zajistila Marion Cottilard, která byla jako vždy úžasná.(9.1.2017)

55%(10.1.2017)

Absolutně nechápu tak nízké hodnocení. Jedná se totiž o film, jenž je originální, jedinečně natočený a obsahuje celou řadu doposud v jiných filmech neviděných scén. Assasina asi ocení především milovníci herní série, neb je ve filmu celá řada drobností, jenž budou dávat smysl pouze lidem, co nad herní sérií chvíli strávili, avšak věřím, že i neznalci herní předlohy se u filmu budou bavit. Film jako takový nemá žádného vyloženě slabého místa, avšak docela by mu pomohlo, kdyby se víc točil okolo období španělské inkvizice na místo současnosti, neboť tyto pasáže neměly oproti pasážím z doby španělské inkvizice takový spád. Já osobně byl z filmu nadšen a dávám plných 5 hvězd(12.1.2017)

Hmm ........ celkom dobré. Po úvodných recenziách som čakal všetko možné, ale tento film bol relatívne solídny. Tí čo hrali hru budú asi nespokojní, ale ja, ktorý som Assassin's Creed nikdy nehral môžem byť spokojný. No naj film roku to asi nebude, ale mohlo to dopadnúť oveľa horšie. Michael Fassbender bol skvelý ako obvykle a celkovo si myslím, že casting vyšiel nad mieru. Opakujem, to, že sa to úplne nedržalo hry mi nevadilo a dej bol v poriadku. Tak uvidíme, či sa tvorcovia pokúsia o pokračovanie. Ja by som sa tomu nebránil. 80 %.(21.1.2017)

Bylo to jednoduché a pěkné a to jsem ten večer zrovinka potřeboval, ani mě neboleli chyby ve filmu.(27.1.2017)

• warrenur

V kine som sa celkom pobavil (uz menej mi vonal smrad popcornu a doslova "zranie" vsetkych okolo). Hru som nikdy nehral, iba k nej videl par podarenych cinematic trailerov. Ocakaval som teda, ze film bude zasadeny do tohoto historickeho obdobia. A tak ma previazanost na filmovu sucasnost prekvapila. Pekne pohybove i close-combat choreografie (vdaka za tie "komputre"), hoci pritiahnuty pribeh a archaicki templari v sucasnej dobe. Mali tam dost mizernu ochranku no. :) Premena postavy od Marion Cotillard v zavere mi prisla prilis nasilu a skoro som sa nahlas smial vidiac stat troch "assassinov" na x-km vzdialenej budove, ako Batman nad Gotham-om. Vizualne pekna, zial hlupucka zabavka. S kamerou sa pani filmari naozaj vyhrali. Slaby priemer.(2.2.2017)