Assassin’s Creed

• Velká Británie Assassin's Creed (více)

Usvědčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender) je nedobrovolně vysvobozen z cely smrti jen proto, aby se stal součástí staletého boje mezi asasíny, templáři a španělskými inkvizitory. Jeho novým vězením se stává tajné zařízení Abstergo vybavené revoluční technologií Animus, která odhaluje v lidské DNA genetické vzpomínky a tím umožňuje vrátit se a prožít vzpomínky předků, které byly dosud ztracené v minulosti. Callum se díky Animusu propojí se svým prapředkem žijícím v Granadě a Seville v období španělské inkvizice v 15. století. Jmenuje se Aguilar de Nerha a je členem bratrstva asasínů, které už několik století vede skrytou válku s řádem templářů, svým odvěkým nepřítelem. Tajná organizace asasínů se zavázala chránit svobodnou vůli lidstva a snaží se zabránit tomu, aby se templáři s pomocí inkvizice zmocnili mocného artefaktu nazývaného Jablko Ráje. A právě tento artefakt je podle přesvědčení templářů nástrojem k ovládnutí celého světa. (CinemArt)

Logarto

Nudaaa... Umění tohoto filmu je schopnost vzít nápaditý exotický námět plný akce a mystéria a převést je na dvouhodinový nezájem o cokoliv. Akce? Meh... Mystérium? Napětí? Neexistuje... Postavy? Ploché nezajímavé šablony... Příběh? Ale prosím vás... Slepenec nudných, nezajímavých scén bez jakéhokoliv impactu na jakýkoliv divákův smysl naplněné chodícími špatnými dialogy a příběh bez začátku, konce i prostředku. Měl jsem nízké očekávání a stejně jsem byl zklamán. ()

jungewolf odpad!

Tato hollywoodská rádoby "sci-fi/akční/fantasy" slátanina je PROPAGACÍ islamistického džidádistického TERORISMU !!!!! . JE TRESTNÁ jak podle našich zákonů = zákonů ČR, tak i Slovenska, Maďarska, Polska a také : USA, Ruska, komunistické ČLR (tj. Čínské lidové republiky), Kanady, Austrálie, Egypta a mnoha a mnoha dalších států na CELÉ zeměkouli !!!! . Stejně tak porušuje multilaterální zákony = směrnice, přijaté a zavedené do jejich zákonodárství VŠEMI 28 státy EU=Evropské unie /připomínám, že V.Británie je pořád-duben2018-členem EU/... . TRESTNÁ je podpora a propagace jakéhokoliv terorismu-i toho islamistického-tj.výroba a distribuce prostřednictvím: filmu, televize,šířením na internetu - vč. Facebooku, Twitteru a dalších sociálních sítích - vylepováním letáků, rozhlasovými pořady, v tištěných médiích atd. atd. ()

x_ander

Jak mám herní předlohu moc rád, filmový Assassin's Creed mi moc nesedl. Ačkoliv má skvělou prezentaci, působí spíše jako pilot k seriálu než plnohodnotný film. A hodně mu ubližuje všeobecně vytýkané upřednostňované linky současnosti před tou z minulosti. ()

Vasyl

O hře vím jenom to, že existuje. A doufám, že má o dost lepší příběh než film. Jaký kurva jabko cože a k čemu? Pfff... Nebo je to mnou, začínám byt na jakýkoliv hemzy o jakékoliv víře dost alergickej. Ašašínka v kapuci má pěkný oči. ()

blondboss

Tento snímok ma už povahou veľmi nelákal a nakoľko nepoznám túto počítačovú sériu, tak mi ani nemohol priniesť nejaký filmový zážitok. A nemýlil som sa. Vizuálne je to síce fajn, bojové scény na úrovni a Fassbender vždy poteší, avšak emocionálne som zostal chladný ako vianočný chodník zaviaty pol metrom snehu. Keď to porovnám s Princom z Perzie, asi ma to bavilo o dosť menej. Nabudúce by som asi viac investoval do zmysluplnejšieho deja a možno to nehral vyslovene na vizuál. Občas to pomôže. 45 % ()

koza3

Těžko se mi to jako fanouškovi herní série hodnotí. Od počátku jsem byl k filmovému zpracování skeptický, vždyť málokterá adaptace herní pecky dopadla dobře. Assassin's Creed dostal dobrý herecký základ, pytel peněz a vyšel z toho jako vítěz, protože se jedná o průměrný snímek. Tahle sága je tak rozsáhlá, že nelze její myšlenku zpracovat dvouhodinovým filmem. Téma první civilizace byla jen zmíněna a nedostala vůbec prostor. Nejsou zde žádné postavy z herní série, což mohlo být účelné, aby vznikla separátní linka, ale možná bych rád viděl Desmonda a Ezia nebo Altaira. Co mi ale snímek prozradil je, že asasini nefungují v přítomnosti. Alespoň né s hidden blades, capes a leaps of faith. To se do současnosti prostě nehodí a souboje v Abstergu toho byly důkazem. Buďme rádi, že se tomu herní série dosud vyhýbá i když bych rád viděl po letech posun v dějové lince, ale to jsme odskočili od hodnocení filmu. Zkusili to, nějaké prachy z toho byly, nejedná se o propadák, ale pokračování, které nám bylo na konci naznačeno se asi nekoná a buďme rádi. Vraťme se raději ke klavesnici, myši či gamepadu a prožijme tenhle příběh v herním světě. Ten filmový se na to asi nehodí... ()

ScarFace_V8

Do filmu Assassin’s Creed jsem šel poměrně s nedůvěrou… přece je obecně známo, že filmové adaptace nedopadají zrovna nejlépe. Jenže s výsledkem jsem byl nakonec nadmíru spokojený. Příběh situovaný hlavně do současnosti, nám dal těšit se tomu jak se bude Aguilarovo cesta vyvíjet. Postavy jsou ve většině případech skvěle napsané, ale některé z nich nedostali tolik prostoru kolik bych si představoval. Akce byla prvotřídní a na film se pokaždé rád podívám. O to víc mne potěšilo, že film není adaptací hry, nýbrž jeho přímou výplní a najít zmínky v Assassin’s Creed Origins bylo vážně super. Jen by si podle mne zasloužil o nějakou tu scénu navíc – hlavně tu jednu zásadní, kterou můžeme vidět v bonusových materiálech. Á i ten alternativní konec by tomu podle mne slušel víc. Každopádně – kde vázne ten druhý díl? ()

vodkasesemte

To není animák? Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted (to je ta mrška ze španělskýho talentu). We work in the dark to serve the light. Korint. October 21st 2016. If you listen to me, everything is going to make sense. With your help we can pioneer new ways to eradicate violence (špatný cíle). History of the world is a history of violence. Last year the economic impact of antisocial behavior was 9 trillion. We believe that man today experiences a meassure of aggressionfor which he finds no acceptable outlets. Earn his confidence. 1917 Rutherford splits the atom (a dneska používáme spalovací motory jako pohon a uhlí jako palivo). 1953 Watson and Crick find the doule helix. Cure for violence. Francisco Rizis Grand Inquisition 1492. We won. Ppl no longer care about their civil liberties. They care about their standard of life. The modern world has outgrown notions like FREEDOM. They are content to follow. For centuries we tried with religion, with politics and now consumerism to eliminate dissent (). Blbá bojovka. Trapnej akční film ve kterým se víc kecá než bojuje. Isnt it time we gave science a try? Protectors of the Apple (to už bude shnilý). All the bloodlines have died out. Bar one. Bleeding effect. Images of your regression layer themselves over your present-day field of vision. Genetic memory. By using the Animus we can relive lives of those who made us who we are. Mutation in your MAOA gene. All born with a predisposition to violence (takže za to nemužu). Why ppl are violent. Violence is a disease like cancer. Tak to je ten nejhloupější námět, jakej jsem slyšel. Násilí je naprosto přirozený. Podívejte se na přírodu. Společnost už zdegenerovala natolik, že se snaží vyléčit i násilí! And like cancer we hope to CONTROL it one day. To je pýča. Nechtěli to samé udělal oškliví Templáři ale se svobodou? Violence is what kept me alive. Well, technically, you are dead. In quality find peace. Love makes us weak. If the man is not abide in me, he is cast into the fire and he is burned. Jo, kdybychm dnes brali tak doslova Jeho slova. Thanks the God and the Inquisition we will purge this diesase. Behold Gods will. We can put an end to pain for everyone (tak chcípni). We are here to combat aggression. I dont think I like your methods. I m scientist. Whos gonna to cure you? So you are your mothers son? A man growns with the greatness of his task (kindle dnes). The Apple contains the genetic code for free will (alu Buh nás zž takoé stvořil, je to jen metafora). They will use it to destroy us. They use this reputation to hide a dedication to principles beyond those of even their strongest enemies. And for that, I admire them (já to věděl). For the Creed. Our own lives are nothing. All that matters is what we leave behind. Thanks to the Apple of Eden the known world will be ushered into a NEW AGE one of peace in which all the warring () populations of mankind shall bow in perfect obedience to our one Templar rule. Leap of Faith. Follow the light of the sun. I shall leave this old world behind. Nothing is true. Where other men are limited… Grand Templar Hall. I have always known that in your heartyou were a scientist first and a Templar second. Mankind cannot be redeemed. Now I am become death the destroyer of worlds. Complete genetic roadmap to humanitys instincts. Any impulse towards independence, resistance or rebellion will be crushed (NWO). Any predisposition that might oppose our march of progress can now be eradicated. Buh ukáže svoji sílu skrze své lidi. I m here to help you. Not everything deserves to live. This is not for ourselves, but for the future, that we must give glory. () (méně) (více)

ofu

Po vizuální stránce hezky udělaná část v minulosti, ale jelikož zabírala cca 40% filmu (a to je zatraceně málo) a zbytek ze současnosti stál za starou bačkoru, dávám 2* ()

PaTeXx

Jako velký fanoušek herní série říkám, že tohle byla scénáristicky jedna velká slátanina. Jakákoliv posloupnost byla chaotická a film byl celkově bez hlavy a paty. Cotillard nesympatická, její otec nezajímavý, Fassbender dobrý jako vždy, ale jakoby se do toho univerza úplně nehodil. Co mě ale zklamalo extrémním způsobem, je soundtrack. Čekal jsem emotivní dobový hudební doprovod hodný 15. století (jako v AC 2) a místo toho tu máme nějaký hard rock kdo ví z kama. Na druhou stranu cením práci kamer a vizualizaci Andalusie. Nečekal jsem od toho mnoho, ale i to málo, co jsem dostal, mě zklamalo. "Nothing is true. Everything is permitted. We are Assassins." ()

jack_scott

Hru jsem nehrál, ale cca vím, o co jde. Musím přiznat, že mi imponuje, že levičáci používají řád bratrů Templářů jako Zlo, a taktéž jim zjevně vadí svatá Inkvizice a reconquista. Ok, to se v levičáckem Leninwoodu, ehm, Hollywoodu, stává. Budiž. Jako sci-fi by film fungoval slušně, zvláště s tradičně velmi kvalitním výkonem Michaela Fassbendera. Scénář a režie včetně střihu jsou však takové...ehm, horší. Ale režisér na baterky, a ....někde se šetřit muselo. OK. Jinak efekty docela pěkné, rozpočet byl znát. Za MF dávám hvězdičku navíc, takže 60% a ***. ()

Emilii

Bojové scény byly super rychlé, neviděla jsem chvílema kdo je kdo, a právě ta rychlost se mi moc líbila....... ()

DaNvYto

A co jste čekali? Ze sračkoidní hry od Uglysoftu nemůže být nic jiného než zase a jen sračka. (Ohodnotím později.) ()

fritol34

Fassbender nestačí je to divný ve všech směrech, i když se mi hodně věcí líbilo tak nevím jestli to chci vidět podruhé. ()

Tondonis

Fail Fail Fail... Dať do filmu Fassbendera, Cotillard a Ironsa ešte neznamená, že viac sa snažiť netreba. Nelogické scény, diery v scenári. Aj legenda O Tarzanovi ma viac bavila (a to je čo povedať). Neviem kedy som naposledy odchádzal z kina tak veľmi sklamaný. ()

Tomko87

No takže takto. Tento film si asi najviac užijú fanúšikovia hry ako ...tí, čo s hrou a asasínskym univerzom nemajú skúsenosti. No aj fanúšikovia film ofrflú. Za mňa sa nekoná taký prúser ako paradajky a všelijaké recenzie naznačovali. Ako jasné chýb tam bolo hádam viac ako orkov vo warcrafte. Ale aj tak som si film užil. Zhrniem to takto. Klady. Po Silent Hille zase fajn adaptácia. Vždy keď sa dostavila minulosť, stála za to. Skákacie, bojové scény boli choreograficky zvládnuté na jednotku. Tam nemám čo vyčítať. Vo filme boli porozhadzované všelijaké easter eggy, ktoré si všimne hlavne fanboy (Ja) Parádny odkaz na Unity, na AC Chronicles : China a hlavne miestami som tam videl sakra veci z dvojky. Finále tak ako minulé a prítomné malo tie správne grády. Tým by som u kladoch skončil. Zápory. (Tam toho bude viacej) Prítomnosť. Už od trojky je prítomnosť nepodstaná. Vo filme spravia opak a na piču. Flassy celkom dobre ide. No Marion Cotillard je pre mňa šok. Mám rád túto herečku. Je krásna a dobre hrá. No tu mi prišla ako pernamentne nafetovaná a ani nevedela čo vlastne hrá. Je mi jedno ako skončia hlavné asasínske postavy, Keďže sme sa o nich nedozvedeli ani prd. Proste sú, a lomia sa s templármi. Koniec. Žiadne hlbšie charakterové vlastnosti typu Ezzio, Arno, prípadne dvojičky Frey sa nekoná. Proste len ploché charaktery ktoré slúžia len ako bočná dejová pátracia linka. Čo ma u filmu zamrzelo. To sa týka aj o templároch. Nič. Proste sú. Jeden farár a druhý čierny rytier. Orol. Ako chápem, orol je symbol rádu, no ani v dvojke v hre tak stále nebol ako vo filme. Už som čakal kedy ho tam odstrelia. Mohla byť výraznejšia hudba. ()

endrix

Předem říkám, že hry znám a nelze se od toho oprostit. Takže budu k přístupu tvůrců poměrně kritický. Měli k dispozici poměrně propracovaný svět s mnoha postavami a dostatkem volného prostoru k rozehrání vlastního příběhu (kdyby nechtěli udělat pouhé zfilmování hry). Místo toho vymysleli vlastní velmi jednoduchý příběh o tom, jak se (nějací) asasíni a (nějací) templáři perou o (asi velmi mocný) artefakt. Tohle podle mě není vlastní cesta opovrhující komerční hrou. Tomu se říká přiživení se na značce. Film nepovažuju za dobrý ani po řemeslné stránce. Scénář je horší průměr (pro znalce předlohy viz výše, pro neznalce plochý a s logickými dírami). Herecké výkony ucházející. Vizuální stránka slušná. Konec byl katastrofa. A to, že je zcela jasně náběhem na další díl (což je vždy znak nezdravého sebevědomí tvůrce nebo producenta), by mi asi vadilo ze všeho nejmíň. ()

Wolftalon

Nechápu, jak všichni zahraniční recenzenti tvrdili, že je to boring af a v minulosti se odehrává jen menšina filmu. Já byl teda vcelku spokojen a tenhle pocit spokojenosti ještě umocnili nízká očekávání, která jsem měl právě díky vesměs negativním ohlasům. Nuda to nebyla, ani v jedné dějové lince se nezdržovalo a přišlo mi, že současnost ku minulosti byla zhruba tak 1:1, což mi přišlo úplně optimální. Navíc si nedokážu představit, že by většina filmu měla být ve španělštine, kterou se pro dojem autentičnosti mluvilo ve vzpomínkách Aguilara. I když vleklost se pro mě osobně nepotvrdila, o stupidní premise recenze nelhaly. Už jen samo "vymýcení agrese" zní divně, natož pak v podání Marion Cotillard. A co je horší, Fassbender je schopen naladit se na její notu bez větších námitek. Když k tomu všemu přidáte nepochopitelný Martha moment a neuspokojivý závěr bez větších dějových zvratů, tak zbyde dobře vypadající akčňák, který neurazí. Hodnocení je pro mě ale jedno z těch těžších, protože *** je málo a **** zase moc. ()

Netflix oznámil hraný seriál Assassin’s Creed

Netflix oznámil hraný seriál Assassin’s Creed

27.10.2020

Po Borderlands, The Last of Us, The Division, Just Cause a mnoha dalších videoherních adaptací oznámených v posledních měsících a letech se teď nově dočká již druhého pokusu o adaptaci také populární… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Margot Robbie na lovu nacistů

Margot Robbie na lovu nacistů

06.09.2018

Australská herečka Margot Robbie (Sebevražedný oddíl) a v posledních letech čím dál populárnější belgický herec Matthias Schoenaerts (Rudá volavka) si zahrají hlavní role v novém drsném thrilleru z… (více)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?