Assassin’s Creed

• Austrálie

• Nový Zéland

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / Francie / Hong Kong / USA / Tchaj-wan / Malta, 2016, 115 min

Pravdu povediac, hral som len prvý diel slávnej série a... ako hra to vcelku ušlo, akurát to bolo až moc naťahované, takže do pokračovaní som už nešiel. Od filmu som očakával akčný nárez v starovekých kulisách. K správnemu akčňáku však patrí poriadne nadupaný akčný finiš a ten tu nielenže chýbal, ono vlastne na konci žiadna akcia ani nebola. Prvé dva výlety do minulosti pomocou Animu ponúkli parádnu akčnú jazdu (i keď dosť prepálenú) vďaka čomu sa film v mojich očiach prebojoval aspoň k šedivému priemeru, no potom to bolo o ničom. Keby šupli na koniec podobnú akciu, ako v tej prvej polke a pridali nejaký ten dejový zvrat, tak by bola hviezda naviac. Takto je to skôr sklamanie.(31.3.2018)

Po shlednuti ve 4DX jsem si odnesl nejen pocakany oblicej a vzpominky na oder Michalova pyzma, ale i spoustu pripominek k deji. Sceny ve Spanelsku a s letajicim sokolem byly super.(7.1.2017)

Tak na tenhle film jsem se těšil pěkných pár let. Stejně tak jako mnoho dalších jsem se ale i obával, co to vlastně přijde na světlo světa. „Snad to nebude další Princ z Persie“, říkal jsem si. No a je to tady. Je to poutavé. Neustále v pohybu. A co oceňuji… Diváka to vezme, posadí před hotovou věc a nic zbytečně zdlouhavě nevysvětluje. Což je možná ale i důvod kritiky z řad diváků, kteří nejsou s tímto univerzem ještě seznámeni. Sám jsem si při sledování říkal, že v příběhu je spousta prvků, které bych asi bez předchozí znalosti nechápal. Další vlna kritiky je jistě z řad fanoušků, kteří očekávali brutální akci, epické bitvy a spoustu parkúru. Těm asi doporučím, ať si opět zahrají nějakou hru. Dle mého vkusu jsou akční scény vyváženy s příběhem a celý vizuál věrně připomíná atmosféru ze hry, jen je se skutečnými herci. Celé ztvárnění na mě udělalo dojem. Jen osobně bych asi uvítal více rozvinutí přeběhu okolo Aguilara (hlavní historická postava). Děj je velmi soustředěn na současnost, čímž se ale liší od herních předloh. Film hodnotím čtyřmi hvězdičkami. Nejedná se o žádný velkolepý kinematografický počin. Ale je to opravdu něco, co tu ještě nebylo a kvalitně zpracováno. Ale i tak mám pocit, že potenciál zdaleka nevyužil celý. Ale uznávám, že pojmout tak rozsáhlí příběh, jako je v každém díle hry, v jednom celovečerním snímku není možné. Na film se rád podívám vícekrát. Ostatním pak jistě doporučím, zahrát si alespoň první díl série. Pak vám možná řada věcí dá smysl a možná tomu všemu propadnete tak jako já….:-)(7.1.2017)

• CheeseFigure

A toto bolo čo? Fassbender prežíva nejaký psychadelický trip, občas sa na chvíľočku pozrieme do minulosti na assassinov (čakal som, že toho bude viac, však sa to volá Assassin´s Creed) a tajomná organizácia, ktorá zatieňuje S.P.E.C.T.R.E. (po poslednom filme nie až tak ťažké) snažiaca sa získať jablko z Edenu (asi sa nemyslí ten bar na Obchodnej). No, znie to fajn, mohlo by to byť tak zlé, až to bude dobré, bohužiaľ, spĺňa sa len to zlé. A ten koniec, pripadal som si ako pri pilotnom televíznom filme.(8.1.2017)

Obrovská šance vytvořit konečně film na bázi PC hry, za který by se nikdo nemusel stydět... Nepovedlo se. Podobně jako u Tomb Raidera s Angelinou Jolie, máme zde navíc ještě o třídu lepší herce, ale když pokulhává scénář? ...Atmosféra velmi zajímavá, některé scény a myšlenky poutavé... Ale těch negativ je mnoho. Akce je příliš na úkor prostoru, kde mohl být vytvořen alternativní příběh v rámci linie španělských událostí (něco, na co je ve hře čas). Prostřihy z minulosti na Fassbendera připojeného k Animusu zbytečně ruší. Veškerý art feeling je sice hezký, ale totálně zabil nádherné kostými a kulisy; film je tak tmavý, že občas člověk viděl jen tmavé siluety. Nevyužitý potenciál všech postav, jejich zkratkovité jednání, které postrádá elementární logiku. O posledních patnácti minutách ve stylu Šifry Mistra Leonarda pomlčím... Možná, že si Fassbender přeci jen měl alespoň jeden díl hry zahrát, když se ujímal produkce a hlavní role...(8.1.2017)

Veľké sklamanie. Scény zo spomienok asasínov boli úplne odfláknuté a vôbec nič nedávali do deja, takže jediným dejom ostal ten v reálnom čase, ktorý až na podarených cca 30 záverečných minút stál tiež za nič. Hlavnú úlohu vo filme zohrala Marion Cotillard, pretože bez jej postavy by z filmu nebolo už absolútne nič.(9.1.2017)

Nechápem, prečo bolo toľko ľudí nespokojných... Úžasná kamera, réžia a scenár celkom ušiel. Soundtrack mi dokázal vyvolať také zimomriavky, že sa spamätávam do teraz. Mám doma každú hru Assassins creed a tomu filmu a všetkým easter eggom v ňom pochopí len človek, ktorý hral každú hru Assassins creed. Čo trepete o nelogických veciach? Jediné nelogické mi prišlo, že načo mal skryté čepele aj pri napájaní na Animus. Je to fikcia, nie film podľa skutočnosti. Hlavne že nejaký dementný STAR WARS alebo AVENGERS hodnotíte piatimi hviezdičkami - je krásne vidieť ako to hodnotia väčšinou panici a chlapci, čo nevideli nijaký iný film, len všetko okolo Avengers a X-Menov.(9.1.2017)

Ja som veruže nehonil joystick nad Assassins Creedom za compom. Vďaka tomu som šiel do kina nepoškvrnený, ako nové tričko z obchodu. A musím povedať, že som teda kúpil poctivý Adidas a nie čínu z Miletičky. Preto nechápem tak podpriemerné hodnotenia. Veď to malo gule aj říz. Fassbender sa trafil do role, ako už dávno nie. Čo ma však veľmi zaujalo nebol ani tak vizuál, efekty, či súboje (všetko bolo totiž skvelé), ale tá malá dejová línia o láske medzi Aguilarom a tou fešnou Assasínkou. Nebolo to také prvoplánované, umelé. Bolo to krásne zobrazenie patetickej lásky, ktorá sa pri povolaní assasína nikdy nemohla naplniť. To bol proste ten moment, ktorý mi utkvel v pamäti. Pre mňa veľmi paradoxne vyznieva aj to, že po prvý krát musím skonštatovať, že sa na pani Cotillard dalo pozerať. Nie je to môj typ a ani nikdy nebude, ale v tomto filme jej to fakt seklo. Pre tieto drobnosti sa mi film páčil a rád si ho pozriem znovu. Jedinú výčitku mám k hudbe, ktorá miestami až pílila uši. Lúčim sa s poznámkou, že je mi ľúto, že film nezaujal srdcia divákov, lebo na to skutočne má (podobne ako rovnako podhodnotený skvelý Princ z Perzie).(13.1.2017)

Je to priamociare, na nic sa sa to nehra, akcia super, dej takisto.... Aj ked to je presna kopia hry, ale bavil som sa v jeden piatkovy vecer. Tesim sa na pokracovanie....(14.1.2017)

Hru sem nikdy nehrál tak jsem ani moc nevěděl co očekávat.. Výsledek mě neurazil ani nenadchnul.. Akce byla místy dost chaotická a vadila mi absence krve. Bavil jsem se, ale dal se z toho vytěžit větší nářez...(15.1.2017)

VÍCE NEŽ HRA – MÉNĚ NEŽ TRHÁK Na tento film jsem se ohromně těšil nejen jako hráč, ale i jako divák a fanoušek Fassbendera. Ale mám z toho rozpačité pocity – výborně zahrané, skvělá hudba, specifický vizuál, jen to působí spíše jako super seriál než velkofilm. I osobní souboje mají docela dobrou choreografii (ale Matrix nebo 96 hodin nepřekonaly (čtenáři rozuměj, hlavní hrdinové Matrixu či Liam Neeson nejsou mistři v bojových uměních, výcvik proděli vždy před filmem); i jiné akční scény mají dynamiku. Největší slabinou tohoto filmu je totiž děj a námět. Vyznívá děsně banálně. Odvěký boj templářů a assassinů jak je podaný ve filmu, vyznívá jako boj upírů a lycanů (viz úvod Underwoldu). A perou se o Jablko poznání, možná artefakt vesmírné civilizace, který ukrývá možnosti ovlivnit lidské jednání. Na druhou stranu toto je hlavní myšlenka celé herní série Assassin´s Creed. A z ní také doslova převzali některé jiné slogany jako „Nic není pravda, vše je dovoleno“. Příběh je vlastně slepeninou, která se odehrává v přítomnosti a v minulosti. To by nevadilo, jen tomu chyběla nějaké jednotná linka. Divák se nesmí ptát Proč?. A zase grafické prolínání minulosti a přítomnosti v programu Animus, na který je Fassbender napojován, je moc hezky natočeno; uslyšíme krásnou španělštinu. Občas je to divně nasnímané – rejža se snažil o vizuální rozdíl mezi současností a vzpomínkami v Animusu, ale moc se to nevyvedlo – minulost vypadá jako přes nažloutlý filtr (jako Limonádový Joe), některé scény jsou dosti tmavé, postavy divně nasvícené, mnohdy není ani vidět při dialogu do obličejů. A pak jsou tam různé hollywoodské nesmysly, které sráží dojem z filmu, jako např. skupina assassinů vězněná v uzavřeném středisku najednou má kouřové granáty apod. Resumé – pěkný, zábavný, napínavý film, zatím tři hvězdy, chci se na to podívat pak na telce (viděno 2D s titulky).(16.1.2017)

• james11

Předtím než jsem se na film šel podívat, měl hodnocení 67%, říkal jsem si, že to nemůže být tak hrozné. Bylo to ještě horší. Jsem fanda série a myslel jsem si, že ať to bude sebehorší, já se v tom díky hrám AC najdu, bohužel tohle bylo tak stupidní, že to všechny tyhle pocity přetlačilo. Příběh v minulosti, celkem OK. Dokonce bych řekl, že k tomu bych snad ani výhrady neměl. Asi nejsilnější část filmu pro mě. Ale ten děj v přítomnosti... To, že udělali Animus, tak jak ho udělali, ještě OK, Fassbender se chtěl ukázat divákům bez trička, ale bylo až vtipný, jak běžný přebíhání z akce v minulosti do akce v Animusu musela najednou přestat, když Aguilar udělal kotrmelec nebo skončil na zádech. Assassini držený pospolu, aby se mohli domlouvat nebo dokonce do toho trochu zasvětit nováčky mělo být wtf? Absolutní nekontrola vězňů, vysvětlování věcí svým "subjektům", který by vědět nejspíš neměli, aby líp spolupracovali... Asi je lepší si radši zahrát nějaký díl než tohle :)(16.1.2017)

Přečetl jsem si zde pár recenzí ale stejně si nejsem jist, jestli ti, co hlasovali pro 2* a méně (popřípadě i 3) nepochopili film, hry a nebo obojí. Pokud se vám nelíbí příběh her (nebo pokud ho snad vůbec neznáte), neměli by jste asi chodit na film udělaný podle dané hry. Mně třeba scénář vůbec špatný nepřišel. Možná trochu nerozvinutý tak, aby film dával smysl sám o sobě (jsme přeci jen postaveni před spoustu "nadpřirozených" záležitostí jako vyspělá civilizace a jejich artefakty stejně jako před přístrojem co vážně namáhá celý mozek jedince a to vše jen v 115 minutách.. každé jedné hře věnujete mnohem více času pokud vás zajímá co se vlastně děje). Ale to je stejné i u WarCraftu.. Přijde mi že už je to spíš o nezájmu než o tom že by se jednalo v nějakém směru o špatný film. Mimochodem, ty obušky... Pominu fakt, že ve hře měly stráže také právě obušky a přidám jen dvě věci na zamyšlenou. Dají se využít genetické vzpomínky z mrtvého mozku? A vyplatí se riskovat to, že nějaký vysoce trénovaný asasín obere stráž o střelnou zbraň? Tady bych spíš jako blbost viděl to, že má Abstergo po celém zařízení rozmístěné naprosto funkční zbraně Asasínů.. No nic, uvidíme co z toho nakonec bude když ten výdělek není až takový a recenze také ne. Já se při odchodu z kina celkem těšil na případné pokračování (a jsem hodně zvědavý jak by se ubíralo vzhledem k tomu, že prostě nechtějí udělat film jen v přítomnosti..(mně by to nevadilo tho..))(16.1.2017)

Asasíni, templáři, inkvizice... a lidstvo je stále stejné. Jen s tou vůlí a svobodou jsme nějak nepokročili, tedy ne dost.(17.1.2017)

Jako fanoušek Assassin Creed dávám i tohle vysoké hodnocení, myslím si, že když neznalec AC půjde se podívat na tento film, tak akorát bude čumět jako puk a skoro vůbec nepochopí děj. Samozřejmě já jsem šťastný za tuto tvorbu a půjdu určitě do kina na další díl. Četl jsem recenze, kde byl AC velice kritizovaný, tak možná proto mě to i velice mile překvapilo. Je to film, který nemusí chytit každého, ale myslím si, že je povinností vidět AC, když jste fanoušek i her. Nedávám 5 hvězdiček, jelikož největší nesmysl mi přišel, když společnost Abstergo má dotace 3 miliardy ročně, tak ochranka má pouze vlastní obušky a nemá u sebe ani blbou plynovku, a to se pohybují mezi assassiny, kteří mají schopnosti sejmout skoro každého, kort když Anonymous dá jedinci sílu jeho předků... Jinak jsem se bavil a rychle mi to uteklo a minulost byla prostě boží! Tak snad ta dvojka bude brzy!(19.1.2017)

• IZFNP

Štyri dni po priemietaní a ja si nepamätám, že som film vôbec videla. Až tak veľmi nezanechal dojem. Neviem si vybaviť jedinú scénu, ktorá by naozaj stála za to. Avšak vybavím si celý rad vecí, ktoré sa dali spraviť inak, a hneď by to celé dávalo väčší zmysel. Vlastne tu fungovalo len málo čo. Fassbender vyzerá celú dobu unavene, do filmu vôbec nešiel fyzicky, čo sa napokon ukáže hlavne v blbom strihu akčných scén. Ten je mizerný, nič viac k tomu neviem povedať. Kaskadérsky tím bol dobrý, tak prečo jeho výkon film absolútne nedokáže predať? Musím povedať, že scenáristicky ma film tiež veľmi zmiatol. Najskôr som myslela, že mi bude vadiť fakt, že sa väčšina filmu odohráva v prítomnosti. To mi napokon nevadilo vôbec, scény z inkvizície boli fajn, ale ich jediným cieľom bolo, aby historická ženuška lomeno asasínka Fassbenderovu postavu presvedčila o tom, že jeho poslanie je dôležitejšie než všetko ostatné. Žiadna hĺbka na tomto fronte sa nekonala. Ani vzrušenie, ktoré ponúkala hra, i keď práve v Anime film najviac hru pripomínal - priamočiarym, jednoduchším scenáristickým spracovaním len ako doplnok variácie akcií. Človek by povedal, že so scénarom z prítomnosti vďaka tomu nebudem mať problém, ale svetu div sa, i tak som sa nudila. I tak nebolo postavy, ktorej osud by ma zaujímal. I tak som každých pár minút zdivhla obočie nad niečím, čo by pri druhom zamyslení ani filmárom nedávalo zmysel, a pri tom by to jednoducho išlo urobiť lepšie, svižnejšie, logickejšie, uveriteľnejšie. Hudba a kostýmy však pekné. Aspon myslím. Ako fanúšik hier i Fassbendera, a ako niekto, kto išiel do kina čakajúc katastrofu, som i tak ostala zaskočená. Úprimne by som si želala, aby AC išiel viac do smeru Prince of Persia (2011). Dám si druhú projekciu (doma) a možno mi veci dajú väčší zmysel. Bodaj by.(20.1.2017)

NENÍ to hra převedená na plátno, takže pokud od toho čekáte akční hopsačku/mlátičku/hektolitry krve nechoďte na to. Nicméně je to zajímavě natočená sci-fi, která pokud vás osloví svojí atmosférou - především částí ze "současnosti", protože těch je filmu většina - bude se vám líbit. PS: absolutně nechápu lidi co tady nadávají na "slabý příběh" s hodnocením 1-2 hvězdy, ale Rogue One dali 4-5 hvězd. :)) PS2: doporučuju kina bez Dolby Atmos (s nepřepáleným zvukem), protože jediiné co mi opravdu vadilo, je že na několika místech v první polovině filmu je hudba opravdu hukot.(22.1.2017)

Dost zklamání. Trochu jsem to čekal. Trhavé bojové scény, kde není vidět co kdo dělá ? Příběh jsem asi pochopil trochu jinak v pc hře. Všechny hry jsem hrál a mělo to lepší děj než film :-((22.1.2017)

Vizuálně povedené, Fassbender v roli seděl (opravdu to není Steve Jobs) a scénář byl sice divně propletený, ale ne vyloženě špatný. Celkově se na to dalo dívat, ale cosi tomu chybělo.(26.1.2017)

Tak 55 %. Necekal jsem od filmu nic, a to jsem taky dostal.(28.1.2017)

• doogiemus

Aj keď medzi moje top uvoľňovacie procedúry patrí gaming (obzvlášť RPG), k tejto až kultickej hre som sa nikdy nedostal. Asi preto, že som to ani nechcel, nakoľko ma v podvedomí stále čosi odrádzalo. Ale tak kukol som si film. A na základe neho viem, že tú hru si nikdy nezapnem. Aj keď vizuál bol pekný, príbeh ma nechytil, a ako veriaceho človeka aj trochen dotkol (nie veci o cirkvi, ale o Bohu a tak podobne) a hlúpostí tam bolo toľko, že som ľutoval, že som si do kina nezobral lopatu na kydanie. Jasné, je to iba film, bla bla bla. Aj tak si myslím, že to riadne gumuje mozgy tým deckám, čo sedeli naokolo. Vyjadrím to slovami, ktoré som tu na csfd pri jednom filme videl: efektne natočený film o "výkale"....Asi tak.(9.2.2017)