Nejslavnější motoristický magazín světa, který pravidelně sleduje tři sta milionů diváků. Vizuálně působivé představení vozů je doprovázeno odlehčeným komentářem, který zaujme nejen technické nadšence. Závod auta s rychlovlakem, fotbal s auty a mnoho dalších šílených nápadů. A k tomu všemu nesourodá, a zároveň skvěle se doplňující trojice vtipných moderátorů (TV Prima)

dO_od

// Nemáte rádi auta? Britskému humoru nerozumíte? Preferujete kafe namísto čaje? Top Gear na vás! Aneb dva blázni a jeden silně narušený Jeremy Clarkson dělají práci, o které se zdálo snad každému malému klukovi - neskutečně blbnou bez jakkýchkoliv následků! And I love it. ()

Segrestor

Nejsem zas takový fanda automobilů a dlouho jsem si vystačil s favoritem, ale co jsem přesedlal do "nadupaného mazlíčka" nemohl mému zraku ujít pořad Top Gear. Brzy jsem se pídil po všech dílech. Pořad je tvořen velice poutavou formou a proto je možná tolik populární, ano, jde i o ta auta. Účast zajímavých hostů je jen další plusový bod do kapsy tvůrců. Trojice ostřílených moderátorů předvádí dokonalou závodnickou show a tak nezbývá, než doporučit alespoň jeden jediný díl. ()

3DD!3

Výborné nápady, cynický humor a skvělé hlášky. Tahle banda dokáže vždycky zvednout náladu a navíc mají podobný vkus na auta jako já. S chutí dělaný pořad. ()

hellstruck

Auta mě naprosto nezajímají. Ale Top Gear miluju celým svým srdcem ! :-) Film o autech pro motoritstické (ne)nadšence. Je to v podstatě i taková cestománie, obsahuje naprosto brilantní humor a potrefené nápady (předělat auto pro důchodce, vyrobit vlastní vůz, apod.) a především to moderují naprostí sympaťáci, kteří umí být i pořádní volové. (:D) Sledovat, jaké naschvály si na cestách dělají je asi nejlepší. I hvězdy "v autě za rozumnou cenu" mě neskutečně baví, obzvlášť rozhovory s oblíbenci. A The Stig, to je samozřejmě kapitola sama pro sebe. No, jednoduše nechápu, jak to někoho může nebavit. Asi jen lidi bez smyslu pro humor...Co zamrzelo, je způsob, jakým Top Gear (ne)musel skončit. BBC má u mě obrovský vroubek. ()

MM_Ramone

Nie som ten typ chlapa, ktorý dokáže pred garážou celé hodiny leštiť svoje fáro a potom ešte o tom kecať v pube s kamarátmi. Svoje auto beriem čiste vecne a prakticky. Je to proste dopravný prostriedok, ktorý mi uľahčuje každodenný život. Preto ma relácia "Top Gear 2010" nijak zvlášť nezaujala. A navyše nemám rád suchý anglický humor. Takže ma britské trio podivných moderátorov (Jeremy Clarkson, James May, Richard Hammond) dokázalo skôr podráždiť ako pobaviť. *** ()

kulyk

Britský humor, hlína, prdel a legranda, hlášky, kydy i fórečky, frky, hlody, fiškuntálie. A taky se tam řeší nějaké samohyby. Máj, Hemond a Klakson se při tvorbě pořadu nepokrytě baví, především tím, že je za to ještě platí. ()

DJ_bart

Nikdy nebudu dost starej ani znuděnej na to, abych si neužíval a s kamarády nostalgicky nevzpomínal na hovádský eskapády legendární svaté Trojice Clarkson - Hammond - May. Cestovka Top Gear totiž nestárne, ale naopak zraje jak neodolatelný čajíček o páté. Tohle totiž není jen obyčejnej pořad – Top Gear daleko přesahuje rámec televizní zábavy a entertainmentu... a to říkám jako člověk co nesnáší auta. ()

lamps

Já, absolutní automobilový laik a ignorant, který mít miliardy na účtu, stejně si koupí tuzemskou škodovku za maximálně půl milionu, mohu s klidem prohlásit, že Top Gear je zřejmě nejlepší a nejzábavnější televizní pořad 21. století. A to je myslím dostatečná a všeobjímající pochvala... 100% ()

Pepinec

Škoda jen, že takhle zábavná show je zrovna o něčem, co mě zajímá asi jako starou Tatru emise. Clarksona, Hammonda a Maye tajně podezřívám z toho, že jsou to Transformeři; jejich zapálení do aut já kdybych měl třeba do cyklistiky, vyhrál bych Tour de France na tříkolce. Zábava na sedm by klidně mohl být Top Gear. ()

Kothy

Luxusní automobilový pořad s touhle partou šílenců. Jaký je recept na úspěšný televizní pořad? Musíte mít tři moderátory, kteří se nesnáší. "Jak se staráte o své vlasy? Občas si je umyju." :D ()

Zodd

Jedinečný pořad! Předtím jsem akorát poznal spoustu modelů aut podle karosérie, popř. uspořádání světel a chladiče, pořád však nejsem odborník. Ale to nevadí, trojice moderátorů tomuto pořadu dala svou tvář. Užívají si to, čerpají z vlastních zkušeností a dělají to čistě ze svého zájmu o motorismus, k tomu ještě se skvělým humorem a divákovi doslova otevírají nenuceně nové světy. Jednu dobu jsem se na to díval pravidelně na Prima Cool (tehdy, když to byl ještě výborný kanál a ne druhá Nova Cinema) a těšil se, že se s Jeremym Clarksonem, Jamesem Mayem a Richardem Hammondem zasměju a dozvím se něco nového. Taky jsem zbožňoval ty závody i soutěže. Děkuji, pánové. A pokud jde o novější díly s novými moderátory, nevím, do jaké kategorie spadají, ale neviděl jsem ani jeden díl a v současnosti nemám zájem. ()

Pítrs85

Auta mě nic moc neříkají a kromě mého milovaného Pontiac Blackbird mi přijdou tak nějak všechna stejná, ale tohle je prostě parádní pořad v první řadě o legraci. Skvělé nápady pro různé autotesty a fajn rozhovory se známými osobnostmi. Největší hvězdou však nejsou ani tak auta jako trio moderátorů s Richardem Hammondem v čele. ()

becki_tu

Nejlepší, nejzábavnější, nejvtipnější, nejdražší a nejlépe moderovaný motoristický pořad na světě. Děkujeme, Jeremy. ()

Drunk_Queen

Už odmalinka jsem měla ráda auta, ale upřímně - TopGear ze mě udělal naprostého blázna do aut. Ale proč mám vlastně TopGear ráda? - Trio perfektních moderátorů, kteří se museli nejspíš hodně dlouho hledat. I přes četné rozdíly k sobě padnou jako puzzle. Stačí jen jeden pohled a umírám smíchy. Navíc to jsou velcí sympaťáci. Někdy mám podezření, že Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May vlastně nikdy nedospěli a pořád to jsou 10letí kluci, tedy, to podezření mám stále a obávám se, že je to pravda. Mimo jiné jsou to kamarádi dělající si spoustu naschválů, dělající spoustu pitomostí. Ukazují nám, že auta nejsou jen auta a že s nimi člověk může zažít spoustu úžasných zážitků. Dokážou nás nadchnout do naprosto všeho, dokážou nás rozesmát i rozesmutnit. A také nám občas vysvětlí, proč je Porsche 911 nebo Dacia Sandero a nebo něco jiného to nejlepší auto na světě. - Stig. Bílá kombinéza, bílá helma (fajn, dřív byl v černém) a spousta tajemna. Stig je taková mýtická postava, o které jistě víme jen jedno - My víme jen to, že si říká Stig. - Testy aut. Samozřejmě, auta se testují v každém motoristickém pořadu, ale upřímně, všude mi přijde, jako bych se dozvídala informace pateticky přečtené v brožurce. Jenže číst umíme i sami, ne? Když auta testuje TopGear, dozvíte se jak různé pocity z jízdy, tak... naprosté pitomosti. Například jestli je vážně zelené, jestli se do něj vejde obří pes, který má být i šťastný, jestli s ním projedete obchoďákem... Ano, to jsme vážně potřebovali vědět. - Potom tu máme zprávy. Neočekávejte vskutku důležitou žurnalistiku, v těchto "zprávách" se dozvíte jak novinky o autech, různé motoristické zážitky, ale také velmi pravděpodobně si budou moderátoři dělat ze všeho srandu. Otáčení se na kancelářské židli, předvádění srandovních obličejů, lekce kreslení, či důležitá diskuze o funkčnosti hlasového ovládání s ukázkou, pizza a rukavice, oblečení, knížky o traktorech... Možné je všechno. - Výzvy a speciály. Ať už kluci dostanou jen několik tisíc liber, za které si koupí nějaké hodně ojeté auto, a nebo naopak vyjedou se superautem či hatchbackem, nebo sedanem nebo s čímkoliv, jedno je jisté - bude to zábava. Pokaždé je to dlouhá cesta plná různých zážitků, klidně i karavaningu a závodů, jenže i různých neplech, poruch a dalších problémů. Plynule přecházím na speciály, které jsou ještě plnější pravých chlapských zážitků plných testosteronu. A samozřejmě výpočtů toho, co všechno Richard nerad. Překážky, napětí, auta, poruchy, smích - to všechno k TopGearu neodmyslitelně patří. V takovýchto speciálech obzvlášť. - Hosté v "autě za rozumnou cenu". Nemůžu říct, že ty hosty znám, většina z nich je pro mě velkou neznámou. I tak se ale vždy dozvím něco zajímavého, pobavím se a někdy jako bonus do rozhovoru vtrhnou Richard s Jamesem. - Srovnávací tabule. Někdy to nedává smysl, někdy jsou důvody ryze topgearovské. Umístění aut na srovnávací tabuli je občas takové dogma - prostě to tak je, protože to tak prostě je. A když už se někdy k tabuli dostaneme, je jistota, že mezi moderátory proběhne nějaká hádka, proč má být něco někde jinde... a nechybí ani kladiva, krabice, židle... to se v TopGearu stává normálně. - Teď bych se to všechno měla nějak pokusit shrnout. Je to pro mě docela těžké, ale snad jsem se už vykecala dost :D. TopGear mi dozajista prodlužuje život, je to má televizní láska už skoro 5 let. Pokaždé je to úžasný zážitek, pokaždé se skvěle pobavím. Tedy, upřímně, zemřu smíchy. A TopGear mě vždy tak rychle vtáhne do děje, že po dvou minutách mám pocit, jako bych koukala už aspoň půl hodiny. Rozhodně to není tím, že bych se nudila, spíš tím, že TopGear je nabitý dějem natolik, že už v první minutě je rozjetý naplno a jede na plný plyn až do titulků. Můj finální verdikt musí být asi jasný. Nejspíš přehlížím spoustu chyb, ale vzhledem k tomu, že mě TopGear tak moc baví, tak je snad trocha slepoty dovolena :D. A tak si, u notebooku s TopGear tapetou sedící, v tričku se Stigem a obřím nápisem TopGear, s telefonem s tapetou TopGear a několika čísly časopisu TopGear přiznávám, že zkrátka miluji britský humor, že jsem těmto třem idiotům úplně propadla a pokorně přiznávám, že tomu TopGearu ani stovka nestačí. 1.000% () (méně) (více)

luka4615

Televizní pořad s hlavičkou Top Gear se sice objevil na televizních obrazovkách už v roce 1978, nicméně do dnešní podoby tak jak ji známe a milujeme ji Richard Hammond, Jeremy Clarkson a James May převedli až v roce 2002. Skvělé až někdy matoucí recenze aut, bláznivé crash testy a dech beroucí speciály, při nichž si moderátoři koupí ojetá auta a vyrazí na road trip napříč některou zemí a to vše v podání skvělého tria moderátorů, bez nichž si většina fanoušků a ani já už dnešní Top Gear neumí ani představit. Pro mě osobně je Top Gear nejlepší motoristický televizní pořad na světě. ()

Caszidy

Vyjímečnost pořadu Top Gear a toho potrhlého moderátorského tria je v tom, že dokáže připoutat k obrazovce i takového automobilového analfabeta, jakým jsem já. Proto nemohu jinak, než 5*. ()

Ajinka126

Tohle prostě nemá chybu :D žádný náš ani zahraniční pořad o autech se tomu absolutně nevyrovná. Top Gear má tak parádní ideu a nápady. Na to se dá koukat, i když vás motosport vůbec nezajímá.. Navíc Clarkson, Hammond a May tvoří skutečně harmonický pár ... no, ten, kdo to zná, tak mu bude asi ta poslední věta znít šíleně ;D ()

phoebess

Ten pravý Top Gear pro mě začal s příchodem Jamese Maye, do té doby to bylo "pouze" zajímavé. Ti tři pánové mě mají absolutně na háku, všechno jim sežeru i s navijákem. ()