TT3D: Closer to the Edge

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 104 min

Andy Gray

Z určitého pohledu je to pro mně nejkrásnější film, miluju roadracing, miluju motorky, miluju ostrov Man. Nepochopíte proč to tyhle chlapíci dělají, nepochopíte proč se vrhaj do něčeho fakt šílenýho, ale pokud aspoň trochu milujete adrenalin, zamilujete si i tohle. A nebo jak řekl Guy Martin - Pokud si myslíte, že je bezpečnější jít domů, a sekat trávu, jděte - a nás nechte! Povinost pro motorkáře, motoristy a milovníky adrenalinu! Po 4 shlédnutích nelze hodnotit jinak než 5 hvězdičkami. PS: modlím se aby pro mne někdo natočil něco podobného s Michalem Indi Dokoupilem a odehrávalo se to na 300 zatáček Gustava Havla. Děkuji!(11.3.2012)

Dokument, který vás donutí koukat od první minuty až do úplného konce. Chvílemi nechápete ty lidi jak to mohou dělat, ale život je moc krátkej na to, abychom ho jen přežívali. Tady to je všechno nebo nic. Nevěříte svým vlastním očím a říkate si tohle se opravdu dějě. Ale ano opravdu se to každý rok koná a spousta lidí bez toho nemůže žít. Obdivuju ty lidi, kteří každý rok stojí na tom startu a jedou.(11.11.2013)

Na motorke som sa viezol raz v živote a aj to bola Babeta. Na druhej strane chápem tú vášeň, pretože tiež rád športujem a vyhrávam. Vďaka skvelej kamere si to môžete vychutnať takmer ako naživo a po tých zatáčkach ísť na dvoch kolesách vyše 200km/h je pre istých jedincov značne návyková záležitosť, ktorej sa nechcú vzdať ani keď takmer prídu o život..(1.6.2013)

Mám rád motorsport a i přesto že jsem motorky přestal dávno sledovat, tohle jsem si pustil velice rád hned jak jsem přišel na to, že někdo natočil dokument o závodech na Isle of Man. Čekal jsem od toho hodně a dostal jsem od toho ještě víc. Opravdu příjemné pokoukání, skvělé zpracování a rozhovory a příbehy jezdců přímo z první ruky. :) Vždycky jsem si myslel, že ti závodnící jsou totální magoři, ale ti o kterých se tento dokument "točil", mě dokázali vyvézt z omylu. Je to prostě jedna velká štastná komunita, která se jednou za rok sjede a oslaví tímto způsobem svoji vášeň, u které bohužel musí počítat s tím že může dojít ke ztrátě na životech. Zajímavé.(23.10.2014)

Hodně zajímavý dokument o motorkovém závodě na Isle of Man. Před filmem jsem o něm nikdy neslyšel, ale teď už vím že existuje. Většina dokumentu je rozhovory se samotnými jezdci, kteří se řítí obrovskými rychlostmi (200km/h+) po obyčejných cestičkách na Isle of Man. Podle mě to jsou normální blázni, mám asi svůj život moc rád abych dělal takovýhle píčoviny :). Dokumentu by prospělo malinko zkrátit, proto dávám 80% a doporučuju se podívat!(14.1.2012)