sniper18

Je to celkom dobrá kriminálna dráma. Má dosť dobrý príbeh o detektívovi, ktorý je privolaný na zdanlivo jednoduchý prípad zhoreného muža v aute, čo vyzerá na samovraždu a navyše dostane za partnera mladú ženu, čo sa mu vôbec nepáči, túži po niečom veľkom, čo mu zvýši reputáciu, ale postupne si obaja uvedomujú, že prípad je omnoho zamotanejší a navyše si cez počiatočné nesympatie postupne navzájom získavajú rešpekt a dôveru. Spracovanie je celkom slušné, ale aj tak je čiastočným sklamaním. Očakával som klasický kórejský kriminálny thriller, ktorý sa ponesie v takom temnejšom duchu, čo sa ale v tomto prípade nekoná, celá prvá polovica pripomína súčasné americké kriminálne seriály, pôsobí to až príliš jednoducho a obyčajne, vôbec necítiť nejaký vyšší potenciál, navyše je tu primiešaných niekoľko výrazných prvkov vhodných práve do viacerých epizód seriálu, ako drogy, pomsta, prostitúcia a podobne, no aj tak sa na to hlavne kvôli obsadeniu a slušnému tempu pozerá dobre. Ale v druhej polovici sa to už o niečo vylepší, stále sa nejedná o nejaký klenot, ale aspoň si to už ide svojou cestou, celá zápletka už pôsobí trochu prepracovanejšie, zaujal ma celý nápad so psom a páči sa mi aj záverečná fáza. Čo sa týka akcie, kvôli krimi žánru sa samozrejme nejedná o nič výnimočné, ale aj tak tie klasické žánrové situácie sú dobre zvládnuté, obstojné naháňačky, pár súbojov v kórejskom duchu a podobne. Herecké obsadenie je skvelé a je bezpochyby hlavným kladom filmu. Moji obľúbenci Song Kang-Ho a Lee Na-Young ako hlavné detektívne duo, samozrejme obaja majú za sebou aj mnoho lepších úloh, ale bavili ma aj tu a hlavne kvôli nim je to slušný filmový zážitok. No nesklamali ma ani zvyšné postavy. Čo sa týka réžie a technickej stránky, nejedná sa o nič výnimočné, od tvorcu perfektného A Dirty carnival som očakával predsa len viac, ale nie som ani sklamaný, vizuálne je to dobre zvládnuté, len by to chcelo aj nejakú atmosféru. Howling je v rámci žánru len priemerný film, ale pozerá sa na to dobre a to obsadenie ho povyšuje o úroveň vyššie. 73% ()

*CARNIFEX*

Už dávno som nenatrafil na tak nevýraznú Kóreu. Herecké obsadenie učebnicové, akurát všetko ostatné akoby bolo zo zlého "filmu". Nevadí, nás milovníkov tvojej tvorby aj tak neomrzíš, milá "South"! Tretia "rana" z milosti .. ()

Lacike

Tuctová kriminálka, ktorá vo veľkom pripomína nekonečne americké krimi seriály. Hlavným plusom je vyšetrovateľské duo. Starší detektív Kang-ho Song ku ktorému pridelia nováčika v podaní Na-young Lee. Zo začiatku sa nemusia, ale nakoniec spoločnými silami prípad vyriešia. Na ňom je zaujímavé snáď len to, že vrah ako vražednú zbraň používa vycvičeného vlčiaka. Celkom drsné. Príliš ma to nenadchlo vrátane nevyhnutného konca pre krvilačné psisko. Štandardných akčných scén tu je minimum. Takže výsledkom je absolútny priemer na jedno pozretie. 5/10. ()

Cedr

Nemastný a neslaný scénář epizody průměrného krimi TV seriálu s produkční hodnotou AAA thrilleru. Aneb kopec nevyužitého potenciálu. Jeden z těch filmů bez specifického cílového publika s univerzální zápletkou a příběhem pro všechny a pro nikoho. Neurazí, v žádném případě nenadchne, nelze jej nikomu doporučit, ale účel jakž takž splní. ()

Ceres

Je to celkem špatné kriminální drama, má dost špatný příběh o .... :-) Ok, tak znovu. Korejci mě tentokráte zklamali. Tento snímek má velmi kvalitní obsazení v hlavních rolích, příběh je ale totálně o ničem, kromě scény ve sklepení se psem, jsem jen kroutil hlavou, co to je za paskvil. Řekl bych, že tady bylo skoro všechno špatně, všechno překombinované, ale hlavně nevyužit potenciál, protože normálně bych řekl, že v tomto mají asiati větší představivost, ale jak se říká, posrat se dá všechno. Za mě to byla nuda až na pár světlých vyjímek, a když to shrnu, tak jen jedním slovem, --- film je přehodnocen---. Celkově 35 % ()

Sennhie

Tak tomuhle říkám trestuhodné nevyužití potenciálu filmu. Na velkou škodu se tvůrci nechali inspirovat americkými thrillery a tak první polovina filmu byla jak ze špatného snu, ale druhá polovina a závěr mi to jakž takž vynahradily. ()

mayna

Dobrý herci, slabší scénář, malinké překvapení v závěrečných titulkách (i s háčky). A odsejpá to. ()