poster

Magická slova: Příběh J. K. Rowlingové (TV film)

 • USA

  Magic Beyond Words: The J.K. Rowling Story

Životopisný / Drama

USA, 2011, 83 min

 • HappySmile
  ****

  Nj, asi to ocení opravdu jenom fanoušci HP, ale mně se prostě líbilo, že to bylo tak pěkně přirozeně natočené. Bála jsem se, že to bude nuda, když ten příběh znám skoro nazpaměť a taky sem četla biografii jménem Sen jménem Harry Potter. Ale překvapivě mi to uteklo hodně rychle a byla jsem celkem nadšená, že jsem si zavzpomínala na největší doby tohoto fenoménu (i když film je o dobách před fenoménem, ale já to beru ze svého pohledu, kdy jsem se v době největší slávy intenzivně zajímala o vše kolem JKR). Taky hlavní herečku vybrali moc dobře - byla přirozená a hodně podobná Rowle. :-)(1.4.2012)

 • freddy
  *****

  Omlouvám se, ale nevím, jestli v tomto případě umím být objektivní. Ostatně jak lze být objektivní v případě filmu, který popisuje vznik příběhů, jež mě provázejí většinu mého života, a k nimž se stále vracím, ať už v knižní nebo filmové podobě? Ne, tady nemohu být objektivní ani kdybych chtěl, protože ač jsem příběh autorky Harryho Pottera slyšel několikrát a několikrát jsem o něm četl z různých zdrojů, teprve až ve zhmotněné filmové podobě mi došlo, jak to vlastně tehdy všechno bylo, kde čerpala inspiraci pro magické příběhy chlapce, který přežil, a spoustu dalších věcí. Například je to mnoho let zpátky, co jsem v novinách četl, že vztah J. K. Rowlingové k jejímu otci je chladný (ten článek se jmenoval "dědovi Harryho Pottera zbyly jen vuřty" nebo tak nějak), a konečně vím proč. Taky konečně vím, kdo je to ta "Di", které je věnována většina (nebo snad možná i všechny) knižních dílů Harryho Pottera. Zkrátka fanoušci Harryho Pottera se zde mohou dozvědět leccos, co ještě nevědí, i když zřejmě lze film brát i trochu s rezervou, protože jak se divák dozví hned v úvodu filmu, jedná se o neuatorizovaný film, tzn. že J. K. Rowling se na něm nikterak nepodílela a určité části tak mohou být jen scénáristovy výmysly a domněnky. A diváci, které příběhy Harryho Pottera nechávají chladnými si mohou vychutnat příběh osudem zkoušené ženy, která přežívala jen díky státní podpoře, a z které se nakonec stala známá, úspěšná a bohatá žena. Já jsem si film užíval od začátku do konce, ani na okamžik jsem se nenudil a jen jsem se zaujetím upíral svůj zrak na televizní obrazovku, protože ten film byl prostě zajímavý, atraktivní a úchvatný. Zde není nad čím váhat, uděluji pět hvězd, ale jak jsem napsal na začátku, mé hodnocení berte jako čistě subjektivní.(8.1.2012)

 • Falko
  ****

  Poppy Montgomery - (Joanne K. Rowling) +++ Emily Holmes - (Diane Rowling) +++ Antonio Cupo - (Jorge Arantes) +++ Janet Kidder - (Anne Rowling) +++ Madison Desjarlais - (Joanne Rowling 17) +++ Andy Maton - (Christopher Little) +++ Aislyn Watson - (Joanne Rowling at 8) +++ Paul McGillion - (Pete Rowling) +++ Hudba: Jeff Toyne +++ Produkcia: Ronald Gilbert +++(22.3.2013)

 • Enšpígl
  ****

  Nepopírám, že tenhle filmek si jisto jistě víc užijou vášnivý čtenáři a super fans Harryho Pottera, který můžou okrývat různé indicie na román/film. Rovněž si ho zřejmě užijí více i ti, kteří už životopis slavné Potter woman znají, můžou si své dosavadní znalosti krásně porovnávat, doplňovat a nebo vylučovat. Já sice nepatřím ani do jedné kategorie, byť filmová HP sága se mě velmi líbila, ale přesto jsem se na snímek těšil, protože mě zajímalo, kdo je vlastně ta dáma s fantazií, která dokázala okouzlit děti i dospělé na celém světě. Vždyť já si madam Rowlingovou představoval jako nějakou starou tlustou bábu s bradavicí mezi očima a ono ehjle, celkem sympatická holka a o jejím životě jsme neměl ani šajnu. Jako naprosto neznalý mudla jsem byl opravdu mile překvapen zajímavou a mnohdy i dramatickou formou vyprávění životopisu paní Rowling. Pokud tento film, alespoň přibližně odpvídá skutečnýmu příběhu paní spisovatelky, pak všechna čest, protože pro bojovníky se životem a snílky já mám vždy velkou slabost a ten současný úspěch jí upřimně a moc přeju.(9.1.2012)

 • Chrustyn
  **

  Oproti nedávno viděné "Temple Grandinové" daleko méně zajímavý životopisný snímek o ženě, jejíž finanční situaci a možná i život, zachránila kniha o malém kouzelníkovi jménem Harry Potter. Film zpracovává těžký životní příběh, který by se mohl stát každé druhé ženě (smrt matky, problémy ve škole, zpackané manželství, finanční krize) s tím, že v tomto případě vše skončí královským happy endem. Milovníky knižní nebo i filmové předlohy "Harryho Pottera" možná pobaví řada narážek na vznik jejich oblíbeného hrdiny, ale mě přišlo, že všechny tyto indicie jsou do filmu vloženy vyloženě násilně a ruku na srdce, J. K. Rowlingová mi nepřijde natolik zajímavá, aby o ní musel být natočen film.(8.3.2014)