Guang hui sui yue

• Čína 光辉岁月 (více)

sniper18

Je to celkom dobrá historická dráma. Má dosť dobrý príbeh o obyvateľoch jednej malej dediny s prevažne bojovou minulosťou, ktorú ale nechali dávno za sebou a tak už chcú žiť len pokojným životom, pričom kvôli svojmu presvedčeniu medzi seba prijmú slušného muža na úteku. Lenže o neho stojí aj skupina banditov podporovaných skorumpovanou armádou, ktorým ide o cisárske zlato a nezastavia sa pred ničím, ani zabíjaním nevinných. A tak si dedinčania uvedomujú, že jediným spôsobom, akým to zastaviť a pomstiť sa je zaútočiť a definitívne zničiť podstatne silnejšieho protivníka. Spracovanie je celkom slušné, dej je síce úplne priamočiary, za čo môže aj krátka dĺžka, ale v tomto type mi to aj celkom sedí. Úvod ideálne zoznámi so všetkými dôležitými stranami a ich cieľmi, ale keď sa už dej plnohodnotne presunie do dediny, tak sa to ešte vylepší, keďže je tu plno zaujímavých výrazných postáv, ktoré si ma získali. A tak tu síce po celý čas nič neprekvapí, ide to v očakávanom smere, ale hlavne, že sa tu stále niečo deje, je tu plno zaujímavých momentov, napríklad upálenie farára, je tu komu fandiť a výborné tempo si to udrží až do konca. Akcie je tu pomerne dosť a celkom sa mi páči, ale stále mohla byť ešte o niečo lepšia. Tvoria ju prevažne veľkolepejšie akcie, takže boje niekoľkých desiatok protivníkov a síce určite mohla byť nápaditejšia a drsnejšia, keďže tu sa nenájde snáď ani jeden moment, na ktorý by sa dalo spomínať, ale svoj účel to splní, je slušne natočená a pozerá sa na to dobre. Herecké obsadenie sa mi páči, jedine ma trochu mrzí, že sa tu nenájde žiadny plnohodnotný hlavný hrdina, ktorý by to dokázal utiahnuť aj sám, prípadne nejaký majster bojových umení, ale zase je tu plno známych tvárí ako Eric Tsang, juhokórejská posila Yu Oh-Seong, Michael Wong prekvapivo v úlohe farára, poteší aj cameo takých hercov ako Simon Yam alebo Ti Lung a k tomu ešte plno zaujímavých postáv ako šéfovia oboch záporných skupín, mladý pár a podobne. Čo sa týka réžie a technickej stránky, rozpočet viditeľne nebol najväčší, keďže viaceré scény pôsobia lacnejšie, než by bolo vhodné, ale aj tak mám pocit, že z neho získali maximum, inak to má slušnú vizuálnu stránku, výprava tiež nie je zlá a tak na ten žánrový priemer to bez problémov stačí. Takže keby tu bol aspoň jeden výraznejší hlavný hrdina, prípadne trochu lepšia akcia, určite by som hodnotil aj lepšie, ale aj takto som spokojný, páčilo sa mi to a po dlhšej dobe zase čínsky historický film v klasickom štýle, v ktorom nejde o žiadne intrigy. 68% ()

MartinezZ

Nepřinutilo mě to sledovat blíže, co se vlastně děje. Furt se tu objevují nějaké postavy a něco se děje, ale vlastně jsem pořádně do konce nevěděl, co se děje a komu a proč se to děje. Čínská variace na westerny. Po nějaké době mě to sledování ani-nevím-čeho přestalo bavit, tak jsem začal lehce přeskakovat v ději, abych se dopátral nějakého zvratu nebo smysluplného konce. Ani jedno se nějak nedostavilo a vše končí dvěma jezdci jedoucími vstříc západu slunce. Dlouhé a ukecané ani-nevím-co vlastně. ()

stuntmanMIKE odpad!

po polhodine vypnuté vymazané... stále som nevedel o čo ide a kto je kto... herecké výkony strašné... spád žiadny... nezájem ()

Mukade

najlepší na tom filme bol pan farár obracajúci na správnu vieru čínskych pohanov. Ja mám veľmi rád všetkých šíriteľov tej jedinej správnej viery a pravdy, či už jehovových svedkov, mladých amerických mormonov na svojej veľkej misii, medzi nami pohanmi tu v európe, moslimských šíriteľov správnej pravej viery, najmä tých radikálnych vedúcich svätú vojnu džihád proti hlúpym nevercom inovercom. :->>> Sooo pathetic, že sa to ani povedať nedá.............................Ináč aká imbecilita, vedeli dedinčania že ich minimálne zopár umrie keď nevydajú toho cudzieho blbca a napriek tomu ho nevidali. Heroic retards...............................plus 1* dole za čínsky brainwashing ()