Eternal Moment

• Čína Jiang ai qing jin xing dao di (více)

Vavča

Tak nevím, co si o tom mám myslet. Film navazuje na režisérův počin tv z roku 1998 Cherish Our Love Forever, kde je stejná hlavní dvojice jako zde, tedy Xu Jinglei a Li Yapeng, kteří se nyní setkají po 12 letech. Zpočátku jsem byl divoký z té výtvarné stylizace, pc grafiky, animace, křiklavých barev, že i reklamy blednou... dokonce to vypadá, že zápletka o manželích, kteří se navzájem odcizili a hledají k sobě cestu by stačila sotva na 12minutový krátký film. Jenže s přibývajícím časem jsem si uvědomil, že jde o experiment, výpovědi různých párů o vztazích, sekvence z minulosti hlavní dvojice, skoky do současnosti, kdy nevíte, co je sen a přání hrdinů, nebo co skutečnost. Postupně to však začne dávat smysl, dostaví se silné emoce, mrazení v zádech, slzy na krajíčku, finále, ze kterého jsem vedle ještě teď( a nejen emočně, nejsem si jistý jak konec interpretovat). Nevím jak se to režisérovi povedlo, ale film, který jsem chtěl původně vylít do kanálu, se přehoupl do naprosto jiných vod a velmi mě potěšil stejně výkon jako hlavní dvojice. Obávám se však, že větší část diváku tomu v lepším případě dá průměr, protože se to dost vymyká přechozím snímkům režiséra. Objektivní kvalita tři hvězdy, jenže za Xu Jinglei a mě neznámého Li Yapenga musím přidat. Rovněž mám prosbu, zda by někdo nesehnal onen tv film z roku 1998. ()