Metuzalém (TV pořad)

Publicistický / Naučný

Česko, 2011, 16x15 min

Účinkují:

František Koukolík

Několikadílný seriáleček esejí pro zajímavý náhled na institut stárnutí, které nás čeká všechny. Citlivé promluvy rozumného, vzdělaného a moudrého pana Františka Koukolíka. Mimochodem pro ty, co se zajímají o podobnou tematiku - resp. sociologii, psychologii atp. - výborná jeho kniha je Vzpoura deprivantů.(9.5.2013)

Obdivujem autora za jeho odvahu verejne prezentovať svoje poznatky a myšlienky. Patrím k ľuďom, ktoým osud nepridelil gén pre vieru a analytické myslenie prof. Koukolíka ma očarúva. Priznávam, že si ním pomáham a som mu za to vďačná.(26.2.2018)

Zda se to jako paradox: dost vysoké hodnocení na pořad, který nejen že šel v nemožném čase (ve 3 odpoledne), ale ještě s ním TV dramaturgie (jakoby schválně) "cukala" o 5-10 minut z týdne na týden, takže kdo si to chtěl nahrávat (předpokládám, že většina lidí ho viděla ze záznamu), musel být ve střehu a stále hlídat začátek vysílání. Reprízy v ranních hodinách na tom byly lépe, ale zase některé díly reprízy neměly. Pořad považuji za to nejlepší, co v TV tvorbě vzniklo, a to nejen v Česku a nejen v oblasti populárně naučných pořadů.(29.6.2013)

Opět je tu problém, kterak hodnotit dokument hvězdami pro filmy... Musím se přiznat, že pana Koukolíka mám velice rád (jeho Vzpoura deprivantů mi mnohé osvětlila), ale toto NENÍ POŘAD PRO TV! Vybavuji si jiný pořad, kde zmíněný seděl na sesli a kameraman (jisto jistě naváděn panem režizérem), oba toužící natočit něco Oskarového, driftoval od „žabí“ k „ptačí“ perspektivě a různě jinak čaroval (spíš blbnul) s kamerou. V Metuzalému pan Koukolík pořád někde courá, abychom tvůrcům nemohli vytknout „mluvící hlavu“. Čili nemohu se zbavit pocitu, že takovýto pořad nepatří do TV - je vyloženě pro rádio, či nyní pro podcasty. Pravda, TV má daleko větší záběr, ale pochybuji, že sledovači různých kódů, zahrad a nemocnic vydrží hledět na pana Koukolíka, natož nechají si zvrásnit povrch své nádherně naleštěné mozkové kůry.(13.11.2019)

V současnosti asi nejinteligentnější (nejen) "publicistický" pořad naší tragické >veřejnoprávní< - a fakt nejde jen o ty ctihodné šediny a moudrost stáří... :-| . . . Asi holt principielně chybí víc těch panů Koukolíků, že... Jak vidno mu ale nakonec musí stačit ona obligátní odpolední >akademická< čtvrthodinka. Příznačné. - - - P.S. Viz http://www.ceskatelevize.cz/tv-program/hledani/?filtr[SIDP]=10319914104 - - - - - (Se zájmem a snad i s nadšením poommmalu nastávajícího /věčně mladého/ padesátníka sledováno průběžně na >metuzalémském prostoru< , hodnocení šťastně 13., komentář zde s úměrným uspokojením jako první - 23.12.2012)(23.2.2012)