Alexandr Veliký (TV film)

• český

Památné bitvy: Alexandr Veliký

• Kanada

Ultimate Battles

Dokumentární

Kanada, 2004, 50 min

Perfektně zpracovaný dokument. Hlavním tématem tohoto filmu není ani tak život Alexandra Velikého, ale spíše jeho vojenská strategie. Skvěle udělané počítačové animace. A jeden z mála dokumentů, kde mi hrané scény vůbec nevadily, naopak si myslím, že se sem hodily.(13.6.2013)

Dokument o bitvě u Gaugamél, shrnující tažení Alexandra Velikého a vojenskou taktiku a výzbroj armády vlastní i protivníkovy. Slušná počítačová animace na základě vojenskohistorických znalostí, podpořená hranými scénami, navozuje dojem reálnosti. Seriál na csfd Památné bitvy (TV seriál)(2.5.2012)

Skvelá taktika, mladý veliteľ, dobytie celého vtedy známeho sveta... Takto nejako by sa dala charakterizovať história z pohľadu Macedónska v období, kedy vládol Alexander Veliký... Pútavý dokument o novej taktike, ktorú vymýšľa mladý veliteľ čeliaci 5 násobnej presile... Taktiež sa tvorcovia dotkli legende o Gordickom uzle, s ktorým si Alexander poradil veľmi svojsky... Určite odporúčam, celý názov je Ultimate Battles - Alexander The Great...(13.6.2012)

Falangy, stratégie, rozobratie taktiky boja a vyzbroje zúčastnených. Pre mňa 50 minút trvajúca erekcia!(10.3.2013)

Dobrý dokument. Predovšetkým nielen zaujme obsahom, ale je aj pútavo natočený, zbrane a celkové brnenie nám tu tvorcovia pred bitkou pekne rozoberú, aby divák samotnej bitke ešte viac chápal a čo sa týka samotnej bitky, tak okrem zaujímavého a prefíkaného plánu Alexandra upúta predovšetkým aj grafika, či samotné prestrihy na akciu, ktoré konečne nevyzerajú ako v iných dokumentoch, kde sa len hladkajú mečmi. 75% - 4*(20.9.2019)