• cheyene
  *****

  Napínavý film-noir s obrovskou atmosférou a jako vždy charismatickým Humphreym Bogartem. Tentokrát jde o příběh zapeklitý, docela komplikovaný, ale ne tolik, aby se divák ztratil. Setkáváme se tu s femme fatale, výborným prostředím a zvraty v ději, což je obrovské koření Cromwellova počinu. Z nějakého subjektivního pocitu musím dát 5*, neboť na mě Dead Reckoning dýchlo něco, co se těžko slovy popisuje, ale zcela určitě to ve mně během sledování a ještě i po zhlédnutí rezonovalo.(5.12.2012)

 • Killingjoke
  *****

  Ale jo, je to docela poctivý noir. Jen mu k dokonalosti chybí malý chloupek. Celé to totiž tentokrát stojí na výkonu Humphrey Bogarta, jehož vypravěčské dialogy drsným hlasem jsou naprosto boží. Filmu má trošku jednodušší děj, za to však silné postavy. Mimo Bogarta je to tentokrát hodně dobře napsaná a také zahraná postava femme fatale v podání Lizabeth Scott… Musím souhlasit s komentáři tady, pokud je to váš první noir, budete jistě uneseni. Jestliže však za sebou pár filmů z tohoto žánru máte, bude vám stejně jako mě chybět pocit trošku bezvýchodnější situace a rafinovanější děj. Na druhou stranu je pravda, že i pro celkem dlouho abstinujícího kuřáka je tady až neúnosné množství cigaretového kouře (fakt jsem dostával strašlivou chuť :-P), výborný twist na konci a drsně neodolatelný Humphrey Bogart, bez něhož by tyhle filmy nikdy nebyly tím čím jsou…(27.8.2013)

 • kyselina
  *****

  Z Bogarta mám vždycky mráz na zádech, ať hraje kohokoliv. Navíc, když počítá se smrtí, jeho jizvy vyjdou ještě víc na povrch. Umí hrát loosery, umí hrát padouchy a umí to všechno zúročit...pravda, někdy mu to nevyjde, ale tady své trumfy dokázl prodat. Jako kapitán Rip Murdock chce za každou cenu zachránit čest svého kolegy a přitom se mu, jako obvykle, připlete do cesty osudová žena, jenže...He doesn't trust anyone, especially women.(22.7.2006)

 • Šakal
  ****

  Dva válečné hrdiny (parašutisty) seržanta Johnnyho Drakea a plukovníka Ripa Murdocka veze vlak do Washingtonu (kde jim mají být předána vyznamenání za zásluhy). Ovšem jednoho z nich (Johnnyho) „dobíhá“ osud (nedořešená minulost) a tak místo cílové stanice Washington, nabírá Johnny (posléze následován Rippem) kurs do malého městečka jménem Gulf City a začíná „hra“ o jejich životy. Dead reckoning, to je „stará dobrá poctivá“ krimi- noir, s ponurou atmosférou, vcelku jednoduše (jednoznačně) vystavěným příběhem (jakýto kontrast např. s The Big sleep), dobře napsanými dialogy, charismatickým H. Bogartem (coby plukovníkem Ripem) snažícím se (u)hájit čest svého kamaráda Johnnyho a nedůvěřujícím ženám s „osob. přáním“, mít je po ruce jako krabičku od sirek s možností (v případě potřeby) je kdykoliv zastrčit do kapsy. (No, upřímně pánové, kdo (alespoň jednou v životě) po tomto nezatoužil :-) Samozřejmě nesmí chybět ani osudová femme fatale Lizabeth Scott (coby zpěvačka Dusty) resp. MIKE. Dead reckoning NENÍ špička žánru, (možná) chybí trochu vypiplat dialogy, (možná) trochu osudovosti, (snad) více jiskřivosti, kdoví. Nicméně, těch 100 min strávených u tohoto Cromwellova snímku (pokud jste fanoušky daného žánru) ROZHODNĚ litovat nebudete.(27.11.2011)

 • kaylin
  ****

  Takový celkem klasický Humphrey Bogart v noiru, a to myslím v tom dobrém. Většinu toho řekne ve voice overu, a i když si myslíte, že má vlastně jen jeden výraz, ve skutečnosti zvládne hrát některé scény právě jen obličejem. Scénář není geniální, ale dost dobrý na to, aby vás bavil až do úplného konce.(23.3.2018)

 • - Zpěv Dusty (Lizabeth Scott) v baru song ve skutečnosti obstarala zpěvačka Trudy Stevens. (Mol)

 • - Jméno Chandlerová odkazuje k otci literární "drsné školy" Raymondu Chandlerovi, z jehož scénářů a novel vycházejí nejslavnější filmy žánru noir, jako jsou Pojistka smrti (1944), Sbohem buď, lásko má (1944) nebo například Hluboký spánek (1946). (Hwaelos)

 • - Když se ve vlaku Drake (William Prince) dozví, že bude odměněn medailí cti, postava Murdocka (Humphrey Bogart) zažertuje, že se Drake možná dočká toho, že bude sedět nahoře na piánu, zatím co mu u toho bude prezident hrát. Je to narážka na skandální fotografii z roku 1945, kde president Harry Truman hraje na piáno, zatím co mu na něm leží blonďatá dívka. (Mol)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace