Kapitán Murdock pátrá po osudu zmizelého a později zavražděného kamaráda z vojny. Samozřejmě je to zahořklý cynický tvrdák se spoustou vnitřních monologů, samozřejmě potká svoji femme fatale a narazí na povedeného mafiána. Nedá se říct, že bych se nudil (až na poslední melodramatickou třetinu), ale příběh je celkem jednoduchý a ohraný a finání twist jsem tak nějak celou tu dobu předpokládal. Zkrátka takový obyčejný noir, který má do klasiky daleko.(14.9.2015)

Ale jo, je to docela poctivý noir. Jen mu k dokonalosti chybí malý chloupek. Celé to totiž tentokrát stojí na výkonu Humphrey Bogarta, jehož vypravěčské dialogy drsným hlasem jsou naprosto boží. Filmu má trošku jednodušší děj, za to však silné postavy. Mimo Bogarta je to tentokrát hodně dobře napsaná a také zahraná postava femme fatale v podání Lizabeth Scott… Musím souhlasit s komentáři tady, pokud je to váš první noir, budete jistě uneseni. Jestliže však za sebou pár filmů z tohoto žánru máte, bude vám stejně jako mě chybět pocit trošku bezvýchodnější situace a rafinovanější děj. Na druhou stranu je pravda, že i pro celkem dlouho abstinujícího kuřáka je tady až neúnosné množství cigaretového kouře (fakt jsem dostával strašlivou chuť :-P), výborný twist na konci a drsně neodolatelný Humphrey Bogart, bez něhož by tyhle filmy nikdy nebyly tím čím jsou…(27.8.2013)

Takový celkem klasický Humphrey Bogart v noiru, a to myslím v tom dobrém. Většinu toho řekne ve voice overu, a i když si myslíte, že má vlastně jen jeden výraz, ve skutečnosti zvládne hrát některé scény právě jen obličejem. Scénář není geniální, ale dost dobrý na to, aby vás bavil až do úplného konce.(23.3.2018)

Pro začátečníky skvělá příležitost pro seznámení se s žánrem "černého" filmu, dostane totiž všechny typické charakteristiky v krystalicky čisté podobě. Vnitřní monology, hustá atmosféra, cynické hlášky a svým způsobem dokonalá femme fatale, jejíž nepřirozeně hluboký, chraptivý hlas odhaluje hnilobu za andělskou tváří. Pro znalce "noirových" klasik nepřináší vůbec nic nového-a tak se stává poměrně předvídatelným. Přesto jsem byl snímkem pohlcen-ať už za to mohl skvělý Bogie, tajemně děsivá Lizabeth Scott nebo ta temná, hustá atmosféra, která vás nutí vychutnat si tohle dílko jedním, mocným douškem.(10.5.2014)

Bogart pátrá proč kamárád vzal roha těsně před tím, než měl dostat medaili za zásluhy. Pátrá a pátrá a pátrá, na konec se sice pěkně dopátrá, ale mě to celé přišlo trochu suché. A navíc je celý film vyprávěný, takže slyšíme komentář všeho, co na obrazovce už vidíme. Nijak zvlášť mi to nesedlo. Prostě průměrná, koukatelná kriminálka.(6.3.2006)

• - Když se ve vlaku Drake (William Prince) dozví, že bude odměněn medailí cti, postava Murdocka (Humphrey Bogart) zažertuje, že se Drake možná dočká toho, že bude sedět nahoře na piánu, zatím co mu u toho bude prezident hrát. Je to narážka na skandální fotografii z roku 1945, kde president Harry Truman hraje na piáno, zatím co mu na něm leží blonďatá dívka. (Mol)

• - Jméno Chandlerová odkazuje k otci literární "drsné školy" Raymondu Chandlerovi, z jehož scénářů a novel vycházejí nejslavnější filmy žánru noir, jako jsou Pojistka smrti (1944), Sbohem buď, lásko má (1944) nebo například Hluboký spánek (1946). (Hwaelos)

• - Zpěv Dusty (Lizabeth Scott) v baru song ve skutečnosti obstarala zpěvačka Trudy Stevens. (Mol)