Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po deseti letech boje se zákeřnými chorobami v Africe se do Francie vrací lékař Francois. V malém přímořském městečku má na pár dnů zastoupit kolegu a strávit tu prázdniny se svou dospívající dcerou Garance. Jenže to, co mělo být příjemnou dovolenou, se nečekaně mění v dramatický boj o život. Přibývá totiž útoků nezvykle agresivních včel, a když několik lidí zemře, spojí se Francoise se sympatickou včelařkou Clementine, aby se společně pokusili zjistit příčiny agresivity a našli způsob, jak je zastavit. Současně se snaží přesvědčit starostu, aby zrušil blížící se tradiční květinovou slavnost. Ten však odmítne. (nash.)

(více)

Recenze (25)

nash. 

všechny recenze uživatele

Kdyby se z toho vyhodily všechny včely, mohlo vzniknout příjemné vztahové drama se sympatickou hlavní dvojicí. Takhle je to jen nudně typický zástupce žánru, který postupuje po otravně neoriginální jaws-trase, nenabízí žádné příliš úchvatné ani děsivé scény, žádné originální nebo alespoň nápadité zpestření a nakonec se podivně rozplizne do ztracena. ()

salahadin 

všechny recenze uživatele

Zabijácké včely aneb Pohádka o tom, jak byla včelka Mája ucucávat naftu, zdegenerovaly jí medonosné trysky, čímž se záhy zařadila do čestné síně hromadných zabijáků všeho druhu - virů, bakterií, Hitlera, daní, ptáků, pavouků, příšerek s.r.o., alkoholu a cigaret, mlhy, asteroidů apod. Tyhle včelky dokonce knock-outovaly sršně. Tenhle film je vážně strašně moc strašný, jak přes kopírák identický s podobnými kousky, které se od sebe liší jako Baťovy dřeváky. Ale má jeden klad - Alessandru Martines jako sympatickou včeloložku. Zbytek herců nestojí za nic. A docela působivé byly scény včel pokrývajících kobercovitě celý dům, či auto. Takže 2* zasloužené. Jinak je to film, který zfleku natočí i člověk, co nerozezná střih od střiku, kameru od camea či pietní akt od pohlavního. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Za zmutováním včel na jihu Francie stojí tentokrát chemikálie, které se z nedaleké továrny, co je již deset let zavřená, dostaly do půdy. Včely jsou dokonce tak agresivní, že zabíjejí asijské sršně, které naopak včely loví. Francouzi bohužel pojali téma vraždících včel jako vztahové drama, kde včely jsou pátým kolem u vozu. Tradičně rozbitá rodina, otec se pokouší sblížit s dcerou, k tomu se postupně zamilovává do místní včelařky, se kterou se kdysi náhodně seznámil v nemocnici, dále se pokouší navázat lepší vztah se svým kmotřencem a všechny problémy ještě zvětšuje padouch starosta s ještě větším padouchem vědcem, který oné včelařce zničil kariéru. A samozřejmě jeho i starostu ukazuje film jako největší blbce pod sluncem. Včely se sem tam míhají a někoho ubodají. Tu šnorchujícího mladíka, tam zaměstnance čerpací stanice a nakonec se vrhnou na farmářské trhy. Útoky jsou nijaké, postavy z větší části hloupé a nesympatické a samotné vyřešení je až naivně prosté, milý Watsone. Solidní kamera, občas pěkná scenérie a detailní záběr na opylující včely. Toť vše. ()

AllShallFall 

všechny recenze uživatele

Film v zásadě nenabízí nic neobvyklého. Zabijácké včely jsou stejné jako jiný hmyz nebo ptáci. Buď přežily pravěk a nebo zmutovali někde v laboratoři. Jak se rychle objeví, tak zase zmizí. Nic drastického se zde neděje. Stále dokola. Přesto mi ale nevadilo se na film dívat. Pozitivní na filmu bylo, dosazení krásné a sympatické Alessandry Martines. Známé jako princezny Fantagiro. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Tak zase tu máme jeden dort, který tentokráte nezpatlali pejsek a kočička, ale přátelé z vinařského kraje a už před samotným psaním scénáře (dá-li se tak nazvat) toho vína zkonzumovali krapet víc, než by bylo zdrávo. Agresivní Májy už v roce 2009 nemůžou nikoho zajímat - ani důchodce, který k televizi přijde o nějakou tu desetiminutovku dřív, čekajíc na desátou reprízu Pojišťovny štěstí.. Snad nejhorší je pak to, že se Francouzi u tohohle paskvilu tváří ještě vážněji, než reportéři primáckých Krimi zpráv. A to už je co říct.. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama