Putování s dinosaury - Balada o Alosaurovi (TV film)

Ballad of Big Al, The

Dokumentární / Krátkometrážní

Velká Británie, 2000, 2x30 min

Ben Bartlett

Velice povedený díl (snad i nejlepší) ze série Putování s...Neviděl jsem sice všechno od BBC, ale tentokrát mě zaujala celá stopáž a nemám k ní skoro žádné výhrady. Klidně to mohlo být i delší. Příběh o Alosaurovi v sobě ukrývá emoce, napětí i slušnou atmosféru. Navíc je nám vše vyobrazeno velice dobrými speciálními triky i řadou vědeckých poznatků. Vše korunuje několik vtipných momentek v nichž figuruje sám digitální hlavní hrdina. Takže určitě převládla spokojenost.(9.8.2016)

Chcete rozplakat dinosaura? Pusťte mu film o tom, jak jiný dinosaurus žil a umíral (půl roku až rok, hlady a žízní... ). Spolu s dokumentem o rekonstrukci Alova příběhu je pro mne tohle jeden z emočně nejtíživějších filmů. Ano, všichni jednou umřou- od reálných tvorů po (zpravidla mé oblíbené) fiktivní postavy- ale velká roztomilá masožravá zviřátka, která by si ze mne nejspíš udělala jednohubku? To je tááák nespravedlivé!!! :'-((14.9.2013)

Opět příjemně sympatické přiblížení dávné minulosti prostřednictvím vědeckopopulárního dokumentu, určeného široké veřejnosti. A opět je to napůl seriózní bádání a napůl hádání, byť založené na vědeckých základech. Jeden z nemilosrdných dravců dinosauří Ameriky ve svém obyčejně neobyčejném životě. Plného boje o přežití, plného boje o jeho životní prostor. Alosaurus Big Al nedostal zrovna nápadité jméno a je i zarážející jistá lidská umanutost pojmenovávat všechna zvířata konkrétními jmény. Zřejmě z důvodu získání větší obliby u lidí. Život byl drsný a plný boje o přežití, ale skrýval veškerý svůj půvab a kouzlo v té své syrové kráse a prostotě, ve které se skrývá ta největší krása nemilosrdného života. Je to velmi sympatické, navíc ve velmi strhujícím podání.(11.10.2012)

Nejen, že je to nádherně zpracovaný dokument, ale jo to i krásný a dojemný příběh. Celý seriál Putování s dinosaury je skvělý a tohle je navíc o mém oblíbeném dinosaurovi a ve druhé části je také vysvětleno, jak se ke všem zjištěním dospělo. Jako malá jsem se na Baladu o Alosaurovi mohla dívat pořád a když jsem se na to podívala o několik let později znova, musím říct, že mi to nepřišlo o nic horší než tehdy. 100%(21.2.2018)

Jeden z nejlepších(možná úplně nejlepší) dokument o dinosaurech, který jsem kdy viděl(a já jich viděl hodně). Výborná rekonstrukce jeho života,v současnosti je to sice běžné, nicméně málo který dokument to dělá podle přesných důkazů, většinou to je dosti přitažené za vlasy. kdežto tenhle ne. To je taky důvod proč se odvážil nám popsat jak na to přišli. Navíc není upnutý na to tam dát jedince, který založí rodinu-což obvykle dělají, aby to bylo obsáhlejší. Trochu mě tam však trápí ta scéna, jak dinosauři zapadají do toho bahna kousek od uhynulého kusu, neboť ho chtěli sníst. Tady nevidím nic, co by dokazovalo, že to Al viděl, tu podle mne trochu přepískli, to mi však nebrání dát 5hvězd.(29.5.2012)

• - Dokument byl natáčen v Arizoně, Utahu a na Novém Zélandě. (Triceratops)