Moji bratři

P.J. Dillon

Emer Reynolds

Scénografie:

Mark Geraghty

Irsko je pro mě dlouhodobě zemí, která, když mi nabídne film, většinou se mi líbí. Mají takový specifický styl prakticky všeho. Jednání, humor nebo přirozenost. To všechno mi je v rámci tohoto filmu opravdu blízké a jsem rád, že jsem ho mohl vidět. Spolu s úžasnou hudbou od kapely Snow Patrol velice pěkné překvapení.(16.1.2012)

Takovej tichej soused, kterýho pozorujete z okna, moc o něm nevíte, ale přesto je vám z nějakýho nevysvětlitelnýho důvodu jeho existence sympatická. Ve filmu chybí nějaký výraznější prvek dramatu, (když nepočítám pointu) nebo humoru, ale možná právě díky tomu působí naprosto přirozeně a příjemně, i když smutně.(9.1.2012)

Smutný film o jedné strastiplné cestě pro digitální hodinky a zase zpět. Zdálo by se zbytečná cesta, ale bratři, kteří jí absolvovali, měli čas uvědomit si, jak silné je rodinné pouto a že je důležité držet při sobě.(10.1.2012)