Černý motýl

Black Butterfly

Thriller

USA, 2017, 93 min

• Morholt

Chvilku to na mě působilo jako určitá variace na Misery a poté jako předvídatelná klasika s cizincem, který se postupně ze sympaťáka mění v padoucha. Ať tak nebo tak, v obou liniích se film většinu stopáže neskutečně táhnul takovým způsobem, že i střelba měla účinky rohypnolu. A to po slibném začátku zamrzelo. Se závěrečnou dvacetiminutovkou přišel zvrat, který sice trochu překvapil a donutil mě zvýšit pozornost, ale na můj vkus to bylo příliš vykonstruované. No a úplně poslední scénu si měl Goodman odpustit. Herecky nezklamal nikdo, ale to tady prostě nestačilo. 35%(1.6.2017)

• Mamlas

Zkraje to chtělo dost přeskakování kvůli nudě a komornímu podání a spoustě zbytečných keců a dlouhých zbytečných záběrů (třeba jak jede asi minutu džipem a nic - prostě jen jede a kamera to natáčí 😣). Poslední třetina byla zajímavá vč. nečekaného rozuzlení. Prvni třetina ⭐, druhá ⭐, třetí ⭐⭐⭐⭐, v průměru ⭐⭐.(10.6.2017)

Trochu mi to připomíná https://www.csfd.cz/film/117678-tajemne-okno/, kde atmosféra i zápletka byla, ale propracovanější. Nicméně tyhle tipy snímků mám rád. Tajemnej pan spisovatel na samotě u lesa, kde máte velkou šanci uplatnit svou fantazii. Hlavně nepište prosím předvídatelný závěr, to by jste byli hodně trapný.(3.8.2017)

Z Černého motýla se vyklubala celkem povedená zábava, která nabídla několik zajímavých zvratů a udržela mě do samotného konce v napětí. Pár nelogických momentů se díky objasňování na konci vysvětlilo. Jen mě mrzí samotné finále, které jsem sice nečekal, ale kdyby to utli o 5 minut dříve, jednalo by se o hodně lepší film. Tak jako tak, doporučuji.(25.11.2018)

• Likan7

Hele budeme dělat, že posledních 20 sekund jsem neviděl a vše končí slovy Meyerse. Co následuje potom je ukázka naprostý diletantnosti a vyfuc*ování diváka tím nejhrubším způsobem. Tohle je tak strašně debilní, že by mě nikdy nenapadlo, že v dnešní době s tím někdo může přijít. A přitom se jednalo o takový pohodový béčko. Pěkné kulisy, solidní Banderas a jako vždy charismatický Jonathan Rhys Meyers. První polovina je skvělá, atmosféra tajemného funguje a tak nějak nevíme o co jde. V posledních 30 minutách se to sice zvrhne na béčko ve stylu "má brokovnici, utíkej". Naštěstí se pak koná rozuzlení, který se mi celkem líbilo. Do této chvíle bych dal v pohodě 3*. Jenže pak následuje závěrečná scéna a divák dostane neskutečně přes držku. Takhle fakt ne...(31.8.2017)

• - Pri záverečnom výsluchu drží Jack (Jonathan Rhys Meyers) fotografiu v dvoch po sebe idúcich záberoch najskôr zospodu a potom zvrchu. (Johnny.ARN)