Kawoonteudawoon

• angličtina

Countdown

Krimi / Drama

Jižní Korea, 2011, 119 min

Tohle je parádní film!! Hlavní hrdina potřebuje transplantaci jater a příliš času mu nezbývá a tak shání všude možně dárce, ovšem narazí na podvodnici a pěkně zákeřnou sviňi, které jde jen o prachy. Pro mě byl film spíše napínavým Thrillerem, akce se zde příliš neobjeví, Jae-yeong Jeong je sice strašný sympaťák, ale Martial Art příliš neovládá, ale zde mi to vůbec nevadilo, jelikož tempo filmu je slušné, neustále se něco děje a konec je doják jak prase. Slušné. 75%(23.8.2014)

• Ceres

Vcelku oddechovka a průměrná záležitost, která v závěru sklouzává někam, kde mně byla naprosto lhostejná, protože to odbočení na Downův syndrom byl jak pěst na oko, aby závěr byl něco extra, ale to vůbec není. Naopak posledních skoro půl hodina je hodně podprůměrná hra na city, která byla nezjímavá a rušivá pro film, jen se natáhla zase stopáž, ale naprosto zbytečně, protože to stáhlo celý film dolů. Škoda, Jeong Jae-yeonga mám celkem rád, ale tohle jako celek nevyšlo.(24.2.2015)

Chlápkovi v nemocnici řeknou zcela nečekanou zprávu. Má rakovinu a zbývají mu 3 měsíce života. Zachránit jej může jen transplantace. Tak začne jeho honička za možným dárcem, jimž se pozdějií stane půvabná, ale notoricky vychcaná podvodnice. Nedá se jí v ničem věřit a její sliby stále končí útěky. Aby toho nebylo málo, do šílené honičky s touhle kočkou se připletou hned dvě mafiánské bandy. Náš hrdina ale není žádné ořezávátko a tak si je podává elektrickým teleskopickým obuškem jak fakany ve školce. Celý film se mění v šílenou akční jízdu, kde se snoubí humor až se zcela těžkým životním dramatem a osobní tragédií hlavní postavy. Závěr se mi zdál až příliš emočně "nabušen" a protahován. Až mi to vadilo. Ale jinak film je to fajn, další akční klasika mezi spoustou korejských podobných filmů. Divák se nenudí, stále se něco děje, perfektní vizual je u Korejců samozřejmostí. Jeden z mnoha hodně dobrých z této země ...(6.1.2012)

Začátek navnadil, střed to trochu zchladil a konec dorazil (v pozitivním slova smyslu) a to hlavně emociálně, za to by se nemusely stydět ani Ačkové titulky. Ačkoliv akčních scén nebylo nějak mnoho, byly dobře sestříhané a klasicky podle korejských měřítek - zajímavé. Ale jako u většiny korejské produkce, sražení stopáže by neuškodilo, místy je to zbytečně natažené a působí to tak utahaně. Každopádně dobře odvedená práce 4*(19.9.2012)

Uživatel Flipnic snímek popsal přesně. Podle mě pomalu gradující akční jízdu sráží místy hrbolatá cesta až s přílišnými prudkými zatáčkami, kterých bylo nespočetně až mě to deptalo. Hrbolatá v tom smyslu, že například honičky v autě se snaží uměle zrychlit střihem a dát tomu šmrnc dramatičnosti nevhodným hudebním podkladem. Snímek nabízí několik dějových linií, které se na konci střetávají a gradují určitě nezvyklým způsobem.(19.1.2012)